Copy
Najnowsze informacje gospodarcze z Afryki ZA DARMO w Twojej skrzynce mailowej.
Friend of Facebook

Afryka przegrywa walkę o przemysł

<<Imię>>,
Afryka bardzo często pozostaje dla zagranicznych inwestorów tylko źródłem surowców naturalnych. Do inwestycji w infrastrukturę produkcyjną nie przekonują ich nawet bardzo niskie koszty pracy na Czarnym Lądzie. Niepokojące jest  to, że utrzymywanie się takiej tendencji może mocno ograniczyć potencjał wielu krajów afrykańskich nawet przy wysokim wzroście gospodarczym.


Afryka przegrywa walkę o przemysł
(pb.pl) Wysoki wzrost gospodarczy nie wzbudza entuzjazmu na Czarnym Lądzie. Za tymi liczbami schowana jest smutna prawda.

Zarajczyk: Nasze wysiłki kierujemy w stronę Etiopii
(parkiet.com) Cały czas prowadzimy rozmowy w Afryce, na Bałkanach i rynkach wschodnich, gdzie w niedługim czasie będziemy chcieli zaistnieć z naszymi wyrobami – mówi w rozmowie z „Parkietem” Karol Zarajczyk, prezes Ursusa, lubelskiego producenta ciągników i maszyn rolniczych ze 120-letnią tradycją.

Kino Polska TV zaczyna działalność w Nigerii
(ekonomia.rp.pl) Kanały FilmBox Arthouse, FightBox, DocuBox i muzyczny 360 TuneBox spółki FilmBox International Ltd należącej do Kina Polska TV będą dostępne w nigeryjskiej sieci kablowej Montage Cable Network.

Afryka stawia na militaryzację
(inwestycje.pl) Światowych producentów uzbrojenia nie interesuje etyczny aspekt dostaw broni na kontynent przeżywający humanitarny kryzys. Afryka – najbiedniejszy kontynent świata – jest obiektem konkurencji potentatów zbrojeniowych.

Misja - Afryka. Eksporterzy szukają nowych rynków
(praca.wnp.pl) Czy Tunezja i inne kraje afrykańskie mogą być celem ekspansji polskich eksporterów mebli? Wiele wskazuje na to, że tak. 

Przechodząc przez drut kolczasty. Afrykańscy emigranci w drodze do Europy
(wiadomosci.gazeta.pl) Początek kwietnia, setki Afrykańczyków próbują przedostać się przez granicę z Melillą, hiszpańską enklawą znajdującą się na terenie Maroka.

UE i Afryka przyjęły plan walki z nielegalną imigracją
(wyborcza.pl) Unia Europejska i kraje afrykańskie przyjęły wspólny plan przeciwdziałania nielegalnej imigracji. To jedno z ustaleń zakończonego w czwartek w Brukseli dwudniowego szczytu UE-Afryka.

Kulczyk chce współpracy Europy z Afryką
(ekonomia.rp.pl) Biznesmen wspiera strategiczne partnerstwo między oboma kontynentami. Dla Europy i Afryki ma to być jedno z najważniejszych wyzwań gospodarczych i politycznych.

Zimbabwe: 100 milionów dolarów pożyczki na złagodzenie kryzysu kredytowego
(pcsa.org.pl) Zimbabawe otrzymało 100 milionów dolarów pożyczki z Afrykańskiego Import-Export Banku (Afreximbank) w celu wskrzeszenia rynku międzybankowego, co ma się przyczynić do rozwiązania problemów gospodarczych kraju.

 
Copyright © 2014 InvestAfrica.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Otrzymałeś tą wiadomość, ponieważ wpisałeś się na listę adresową InvestAfrica.pl
 
Email Marketing Powered by Mailchimp