Copy
Najnowsze informacje gospodarcze z Afryki ZA DARMO w Twojej skrzynce mailowej.
Friend of Facebook

Afryka oceanem nowych możliwości dla polskiego biznesu

<<Imię>>,
w ostatnim czasie informacje o Afryce zdominowane były przez zagrażający wielu mieszkańcom  tego kontynentu wirus Ebola. Szczyt USA - Afryka przyciągnął jednak uwagę światowych mediów i ponownie wzbudził zainteresowanie relacjami ekonomicznymi z Czarnym Lądem.

Udanej lektury najnowszych doniesień gospodarczych z Afryki życzy Redakcja InvestAfrica.pl
 


Afryka oceanem nowych możliwości dla polskiego biznesu
(interia360.pl) Polska w roku 2014 kontynuuje proces intensyfikacji dwustronnej współpracy z krajami Afryki. Świadczą o tym liczne misje gospodarcze oraz podejmowane działania gospodarcze. Afryka staje się dla Polski prawdziwym oceanem nowych możliwości.

Rośnie sprzedaż polskiego drobiu na rynki w Afryce i Azji
(wprost.pl) Polska jest potęgą pod względem produkcji i eksportu mięsa drobiowego. W latach 2000–2012 sprzedaż na rynki zagraniczne wzrosła szesnastokrotnie.

Obama przeprasza się z Afryką. Na początek daje miliard
(dziennik.pl) Czarny Kontynent jest postrzegany jako przyszły motor globalnego wzrostu gospodarczego. Zrozumieli to w końcu także Amerykanie, którzy do tej pory ustępowali w tym regionie świata Chińczykom.

USA zwiększają wpływy w Afryce. To cicha rywalizacja z Chinami?
(wiadomości.gazeta.pl) Głosząc konieczność walki z terroryzmem USA systematycznie zwiększają swoją obecność militarną w Afryce.

Nigeria zostaje przy 12%
(InvestAfrica.pl) Bank Centralny Nigerii ogłosił, że stopy procentowe w tym kraju pozostaną na (niezmiennym od dwóch lat ) poziomie 12%. 

Afryka: 2014 US-Africa Leaders Summit
(pcsa.org.pl) W dniach 4-6 sierpnia w Waszyngtonie odbędzie się spotkanie Baracka Obamy z przedstawicielami państw afrykańskich. Inicjatywa ta narodziła się po podróży prezydenta USA do Afryki w 2013 roku i spotkała się z ogromnym zainteresowaniem obu stron.

Afryka, nowy cel Baracka Obamy
(gazetaprawna.pl) Czarny Kontynent jest postrzegany jako przyszły motor globalnego wzrostu gospodarczego. Zrozumieli to w końcu także Amerykanie, którzy do tej pory ustępowali w tym regionie świata Chińczykom

Firmy z Polski Wschodniej jadą do Afryki
(ekonomia.rp.pl) Rozszerza się promocja Polski na dalekich rynkach. Polska Agencja Informacji i Inwestycji Zagranicznych (PAIIZ) zabierze przedsiębiorców ze wschodnich województw na misję gospodarczą do Afryki. Firmy będą mogły znaleźć partnerów handlowych w Etiopii i Tanzanii.

Miliard euro dla Afryki
(euractiv.pl) W ramach Programu Ogólnoafrykańskiego UE wesprze projekty promujące współpracę transgraniczną w Afryce.

Ebola? Polski biznes nie choruje. Czy możemy czuć się bezpiecznie?
(wyborcza.biz) Relacje gospodarcze z Afryką kwitną, a Polscy przedsiębiorcy nie boją się wirusa. W listopadzie Łódź będzie gospodarzem kongresu gospodarczego POLANDAFRICA z udziałem kilkuset osób.


Zarobić na Czarnym Lądzie
(naszdziennik.pl) W Waszyngtonie odbył się szczyt USA – Afryka. Prezydent Obama zaprosił prawie 50 przywódców państw Czarnego Lądu. Według obserwatorów, to element rywalizacji z Chinami o cenne zasoby, kontrakty handlowe i wpływy polityczne.

Demokratyczna Republika Konga: Forbes szacuje majątek Josepha Kabili na 15 mld dolarów
(pcsa.org.pl) Magazyn "People with money" co roku opracowuje listę najbogatszych osób ze świata polityki, 42- letniego Josepha Kabilę uznaje się za najlepiej zarabiającego polityka na świecie.
 
Copyright © 2014 InvestAfrica.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Otrzymałeś tą wiadomość, ponieważ wpisałeś się na listę adresową InvestAfrica.pl
 
Email Marketing Powered by Mailchimp