Copy
Najnowsze informacje gospodarcze z Afryki ZA DARMO w Twojej skrzynce mailowej.
Friend of Facebook

Sahel płonie

<<Imię>>,
kontynent afrykański nie rozpoczął roku 2014 dobrze. Ciągłe konflikty i niestabilna sytuacja polityczna w wielu krajach nie idą w parze z długofalowymi planami gospodarczymi i  z całą pewnością wywołują wiele pytań wśród rzeszy potencjalnych inwestorów. W swoim artykule Piotr Wolejko stawia z pozoru tylko łatwe pytanie: "Czy Zachód może pomóc?".
Sahel płonie – czy Zachód może pomóc?
(blogi.newsweek.pl) Błędy i niedociągnięcia popełnione w przeszłości mszczą się dzisiaj. Gwałtowna dekolonizacja Afryki, w efekcie której powstało kilkadziesiąt – w zdecydowanej większości nieprzygotowanych do niepodległości – państw to główna przyczyna dzisiejszych niepokojów na Czarnym Lądzie.

Dalekowschodni konflikt z Afryką w tle
(coslychacwbiznesie.pl) Po wielu latach względnego spokoju, na Dalekim Wschodzie odżył ostatnio zadawniony konflikt pomiędzy Chinami a Japonią.

Afrykańska bieda. O co tak naprawdę chodzi.
(marekzmyslowski.natemat.pl) Jako naiwny dzieciak nie mogłem się nadziwić, że byliśmy na Księżycu, a nie radzimy sobie z pokazywanym w telewizji głodnym Trzecim Światem.

Co dalej z tą Afryką?
(inwestycje.pl) Akcje przedsiębiorstw z Czarnego Lądu zachowywały się w 2013 r. słabo. Czy to oznacza, że wciąż są okazją inwestycyjną?

15 African technology startups to watch in 2014
(edition.cnn.com) Africa is not just a mobile-first continent. It is mobile-only.

London Summit: Africa Real Estate Investors asking for more
(ghanaweb.com) Property investment, as the saying goes, cannot let you down.

Africa: Global Economy At Turning Point, Says World Bank
(allafrica.com) The world economy is projected to strengthen this year, with growth picking up in developing countries and high-income economies appearing to be finally turning the corner five years after the global financial crisis, says the World Bank's newly-released Global Economic Prospects (GEP) report.

Africa's road-building frenzy will transform continent
(newscientist.com) Expanding and upgrading Africa's sparse highway network could pull people out of poverty – and pose environmental challenges.

Africa is new battleground for global hotel industry
(moneycontrol.com) Africa is becoming the new battleground for global domination among hotel groups.
Copyright © 2014 InvestAfrica.pl, Wszystkie prawa zastrzeżone.
Email Marketing Powered by Mailchimp