Copy
Newsletter Nadácie Intenda
Nezobrazuje sa vám e-mail správne?
Otvorte ho v internetovom prehliadači.

Poznáme výsledky posudzovania projektov v programe Oživujeme verejný priestor 


Aj v roku 2014 oživia verejný priestor v slovenských mestách a obciach projekty (pre) mladých ľudí s podporou Nadácie Intenda. V aktuálnom, šiestom ročníku grantového programu Oživujeme verejný priestor sme prerozdelili celkovú sumu 10 tisíc € medzi 21 najlepších zámerov uchádzajúcich sa o podporu. Ktoré projekty to sú, nájdete v tejto tlačovej správe.
 

Nadácia Intenda išla do naha! 


Predseda správnej rady nadácie Michal Kaliňák vysvetľuje v tomto článku, prečo sa Intenda rozhodla ísť v záujme transparentnosti ďaleko za rámec povinností, ktoré jej prikazuje aktuálna legislatíva. Okrem iných nástrojov sme najnovšie zriadili aj transparentný účet, na ktorom si môže ktokoľvek pozrieť financovanie Nadácie Intenda. 
 

Skrášľujeme priestory detskej nemocnice 


Detskí pacienti budú na vyšetrenie čakať v prívetivejších priestoroch. Pozrite si galériu ako nadané deti zo Základnej umeleckej školy Jána Albrechta maľujú s podporou Nadácie Intenda na chodbe Rádiologického oddelenia Detskej fakultnej nemocnice s poliklinikou na bratislavských Kramároch. Ďalšie fotografie a podrobnosti prinesieme po dokončení diela. 
 

Multikultúrne rozprávky po novom 


Po knižke s rozprávkami a legendami z rôznych krajín sveta, ktorú Nadácia Intenda vydala v minulom roku, pokračuje úspešný projekt v novej podobe. V tomto roku vznikne v rámci projektu Multikultúrne dielne 12 videorozprávok, prostredníctvom ktorých dostanú migranti žijúci na Slovensku zaujímavú možnosť predstaviť svoje tradičné kultúrne hodnoty.
 

Spojenie umenia a vedy na festivale Tutti frutti 


V sekcii Deje sa na webovej stránke nadácie pokračujeme v uverejňovaní aktuálnych informácií o aktivitách prebiehajúcich v projektoch, ktoré boli podporené v tohtoročných grantových výzvach. Tento týždeň si môžete v rámci festivalu Tutti frutti v tržnici na Trnavskom mýte pozrieť premiéru experimentálnej performancie MindVjing počas literárneho prednesu.
 

Dôležité adresy

www.intenda.sk  www.budovaymca.sk  www.juniorpiatrova.sk  www.juniorjasna.sk  www.hotelyms.sk

Sociálne siete

Facebook NI
Vimeo NI
Flickr NI
Budova YMCA
Hotel Junior Jasná
Hotel Junior Piatrová
Copyright © 2014 Nadácia Intenda,Všetky práva vyhradené.