Copy
View this email in your browser

PROJEKT FINANSOWANY ZE ŚRODKÓW MINISTERSTWA SPRAW ZAGRANICZNYCH.  KONKURS „WSPOŁPRACA Z POLAKAMI I POLONIĄ ZA GRANICĄ W 2014 r.”
 
Niemieckie prawo pracy w Polskim Centrum Kompetencyjnym dla polskich imigrantów
 

Jednoosobowa firma w Niemczech? Zasady prawne, zabezpieczenia roszczeń i sposoby ich egzekwowania


Oranienstr. 34, 10999 Berlin, 2 września 2014, wtorek, 17.00-20.00

We wtorek 2 września 2014 roku od 17.00 do 20.00 zapraszamy multiplikatorów na szkolenie pt. "Jednoosobowa firma w Niemczech? Zasady prawne, zabezpieczenia roszczeń i sposoby ich egzekwowania”. Szkolenie poprowadzi mecenas Artur Schulz.

Samodzielna działalność gospodarcza czy już umowa o pracę? Jakie są różnice tych dwóch rodzajów zatrudnienia? W jaki sposób mogę zabezpieczać moje roszczenia i je egzekwować?
 
Coraz częściej pracodawcy w Niemczech wykorzystują pracowników pracujących na tzw. „Gewerbę”. Jednoosobowa działalność gospodarcza niekoniecznie jest dla nas korzystna.
Studia na wydziale prawa 
Uniwersytetu Europejskiego Viadrina
2009-2011 Aplikacja w Niemczech:
Izba cywilna przy sądzie w Landgericht (polski odpowiednik: Sąd Okręgowy), później przy prokuraturze niemieckiej 
- wydział przestępczości młodocianych, następnie przy miejskim wydziale prawa porządkowego
2009-2011 Wykształcenie na mediatora
Od 2011 Praca docenta na Uniwersytecie Europejskim Viadrina
ZGŁOSZENIA
Podczas szkolenia dowiedzą się Państwo, czy tzw. Gewerbe jest korzystne w Państwa przypadku, jakie są zasady prawne zabezpieczania roszczeń i ich egzekucja dla osób pracujących na tzw. Gewerbe.

Jak często nie wiedzieli Państwo, jakimi zasadami rządzi się niemieckie prawo pracy? Jakie luki ma prawo pracy? Znacie Państwo osoby z pochodzeniem imigranckim, którzy są zainteresowani odpowiedzią na takie pytania?

Nieważne, czy pracują Państwo w przedszkolu, szkole lub innej instytucji, spotykają Państwo polskich imigrantów, którzy niedawno przybyli i nie znają się jeszcze na niemieckim prawie pracy. Bardzo często muszą oni słono zapłacić za tę niewiedzę.

Podczas szkolenia dowiecie się Państwo, jak funkcjonuje niemieckie prawo pracy, jakie prawa Państwu przysługują, na jakie jego aspekty należy zwracać uwagę w obszarze rodzajów umów i wypowiedzeń. Warto zaopatrzyć się w taką wiedzę, tym bardziej, że błędy kosztują wiele stresu i czasu. A zaoszczędzony czas możemy przecież wykorzystać na rozbudowanie polskiej społeczności w Berlinie, aby nam się lepiej tutaj żyło.

Zgłoszenia do Pani dr Kamili Schöll-Mazurek drogą elektroniczną szkolenia.prs@gmail.com lub telefonicznie 017681656860.

Szkolenie realizowane jest przez Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Krakowie we współpracy z Polską Radą Społeczną w Berlinie i finansowane ze środków polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych z Konkursu „Współpraca z Polakami i Polonią poza granicami kraju”.

Źródło fotografii http://www.freedigitalphotos.net/
Copyright © 2023 Migrants Challenge, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp