Copy
View this email in your browser
Niemieckie prawo pracy w Polskim Centrum Kompetencyjnym dla polskich imigrantów

Oranienstr. 34, 10999 Berlin, 5 sierpnia 2014, wtorek, 17.00-20.00

W sobotę 5 sierpnia 2014 roku od 17.00 do 20.00 zapraszamy multiplikatorów na szkolenie pt. "Rodzaje umów i wypowiedzenia - specyfika niemieckiego prawa pracy”. Szkolenie poprowadzi mecenas Artur Schulz.

Zwolnienia - kiedy sa dopuszczalne, okresy wypowiedzenia, czy i jak zwrocic sie od zwolnienia, co mozna tym osiagnac? Rodzaje umow - Minijob-y, niepelne etaty, umowa o prace/dzialalność, umowy na czas ogrniczony -  ich skutki i prawa dla pracownikow.

Jak często nie wiedzieli Państwo, jakimi zasadami rządzi się niemieckie prawo pracy? Jakie luki ma prawo pracy? Znacie Państwo osoby z pochodzeniem imigranckim, którzy są zainteresowani odpowiedzią na takie pytania?

Nieważne, czy pracują Państwo w przedszkolu, szkole lub innej instytucji, spotykają Państwo polskich imigrantów, którzy niedawno przybyli i nie znają się jeszcze na niemieckim prawie pracy. Bardzo często muszą oni słono zapłacić za tę niewiedzę.

Podczas szkolenia dowiecie się Państwo, jak funkcjonuje niemieckie prawo pracy, jakie prawa Państwu przysługują, na jakie jego aspekty należy zwracać uwagę w obszarze rodzajów umów i wypowiedzeń. Warto zaopatrzyć się w taką wiedzę, tym bardziej, że błędy kosztują wiele stresu i czasu. A zaoszczędzony czas możemy przecież wykorzystać na rozbudowanie polskiej społeczności w Berlinie, aby nam się lepiej tutaj żyło.

Zgłoszenia do Pani dr Kamili Schöll-Mazurek drogą elektroniczną szkolenia.prs@gmail.com lub telefonicznie 017681656860.

Szkolenie realizowane jest przez Towarzystwo Polsko-Niemieckie w Krakowie we współpracy z Polską Radą Społeczną w Berlinie i finansowane ze środków polskiego Ministerstwa Spraw Zagranicznych z Konkursu „Współpraca z Polakami i Polonią poza granicami kraju”.

Źródło fotografii http://www.freedigitalphotos.net/
ZGŁOSZENIA
Copyright © 2023 Migrants Challenge, All rights reserved.


unsubscribe from this list    update subscription preferences 

Email Marketing Powered by Mailchimp