Copy
On the Green #4
View this email in your browser
ON THE GREEN
מהדורה מס. 4 - פסח 2018
 
הפינה המקוצעית:
"איך עושים זאת נכון" – GREEN SIDE BUNKER

הסיוט הגדול ביותר של רבים מהגולפאים בכל העולם שנכנסים לבאנקר ליד הגרין יכול להיהפך לחבטה קלילה באם תקפידו על מספר כללים פשוטים ליישום.
התמונות הבאות לקוחות מסווינג שעשיתי מבאנקר במרחק כ 12 מטר מהדגל. שימו לב לנקודות הבאות הקלות ליישום. שימו לב לנקודות הבאות שקל ליישמן היות שמדובר ב SETUP בלבד. הקפדה עליהן בתוספת הסווינג הרגיל שלכם מבטיחה יציאה קלה מבאנקר:
 • פישוק רחב ויציב
 • שאפט מוטה לאחור ביחס לסווינג רגיל (חושף את ה BOUNCE שהינו החלק התחתון של המחבט שמונע חפירה עמוקה)
 • מיקום כדור קרוב לרגל שמאל
נכון - שאפט מוטה לאחור מול ה"פופיק"
לא נכון - שאפט קדימה כמו חבטה רגילה
לא נכון - SET-UP למכת PITCH
כניסה לחול לפני הכדור שממוקם קדימה בכוונה
סווינג ברמה של 70-75% לייצר עוצמה
שימו לב שזווית פני המחבט נותרה ללא שינוי
המחבט "קילף" שכבה דקה של חול
סיום מלא של הסוינג
אנא צפו בווידאו המצורף להסבר על ידי המנהל המקצועי של המועדון בועז שגב מדוע הזויות המתוארות כל כך חשובות וקבלו הבטחה "כל אחד יצא מהבונקר בקלות"
"איך עושים זאת נכון" – WASTE BUNKER
המגרש בקיסריה בנוי על דיונות וכולנו מצליחים לבלות הרבה בחולות. בניגוד ל GREEN SIDE BUNKER החבטה המלאה מהחול דורשת התאמה קטנה ביחס לסווינג הרגיל מהדשא. על מנת להימנע מתוצאות גבוהות יש לוודא שבכל מחיר אנחנו חוזרים לדשא לחבטה הבאה בין אם על הגרין או לאו.
אנא צפו בווידאו המצורף להסבר הן על הטכניקה והן על האסטרטגיה איך להתמודד עם חבטה מהחול בגומה 1 מימין, כ 130 מטר מהגרין.
קצת על חוקים - "איך עושים זאת נכון" –  כדור לא שחיק (Unplayable Lie)
לכולנו קורים מצבים בהם הכדור מגיע למצב שבו אין לנו יכולת לבצע סווינג, בעיקר כדור בשיחים או בתוך גזע עץ. מהן האופציות העומדות לרשותנו?
 • לנסות לחבוט החוצה ולהימנע מ DROP עם מכת עונש
 • לעשות DROP עם מכת עונש באחד מהמקומות הבאים:
  1. 2 מחבטים ממיקום הכדור ולא קרוב לגומה
  2. אחורה ככל שנרצה תוך שמירת קו ישר עם הדגל
  3.   לחזור למקום שממנו חבטנו את החבטה שבגינה אנחנו צריכים DROP
אנא צפו בווידאו המצורף להסבר איך ומתיי כדאי לבחור באחת מהאופציות העומדות לרשותכם.
עדכונים מביתנו אנו – מועדון הגולף קיסריה
שולחן עגול:

אנו פונים לכל החברים המעוניינים לתרום מרעיונותיהם ו/או הידע שלהם לפנות אלינו במייל לאדווה אורן advao@caesarea.com או באופן אישי לפרושופ/משרדים על מנת להירשם לתוכנית שולחן עגול בה נקיים מידי פעם מפגשים של חברים עם צוות המועדון. מטרת המפגשים היא הפרייה הדדית וקידום רעיונות לטובת פיתוח המועדון והגולף. כל מה שעליכם לעשות זה להירשם ואנו נפנה אליכם לתיאום המפגש בו תשתתפו.
אנו מקווים לראות השתתפות נרחבת של חברים ביוזמה חדשה ומבורכת זו.

משחק עם ה HEAD PRO:
אנו משיקים יוזמה חדשה בה תוכלו  לשחק 9 גומות עם בועז שגב המנהל המקצועי בימים משתנים. במהלך המשחק שיהיה בעיקרו בשביל הכיף יינתנו גם טיפים מקצועיים קטנים. בועז יגיע לטי ביוזמתו ויצטרף אליכם – נתראה במגרש!
 
חדשות מהמגרשים:
מרשל - אנו רואים חשיבות רבה להימצאותו של מרשל במשרה מלאה בשעות הפעילות של המועדון, ואנו שמחים כי הצלחנו לגייס למשימה חשובה זו את מר גיא טופזה אשר מביא אתו ניסיון גולפאי וערך מוסף משמעותי לתפקיד. בהזדמנות זו אבקש מכל החברים לשתף פעולה עם גיא על מנת להבטיח הנאה מרבית ממשחק הגולף במועדון. בהצלחה לכולנו!
ריינג' – אנו מזמינים את כולכם ליהנות מהצד המזרחי של הריינג' שנמצא במצב פנטסטי ואינו מנוצל מספיק על ידיכם לאימון. מצ"ב תמונות מהמתחם שרק מחכה לכם
מוטות סימון למרחקיםלנוחיותכם הוספנו מוטות סימון למרחקים לפי צבעי הגדלים. כחול לבן ואדום (200, 150 ו 100 מטר בהתאמה למרכז הגרין). תוכלו להשתמש בסמנים אילו בכדי לקבל אינפורמציה מהירה על המרחק מהגרין ובכך לזרז את קצב המשחק!
גרינים – כפי שאתם בוודאי חווים ביום יום הגרינים שלנו נמצאים במצב מצוין ומשנה לשנה אנחנו מצליחים לשפר את תהליך השזרוע. נשוב ונבקש מכולם להקפיד על תיקון BALL MARKS. בקרוב גם נתחיל בנוהל חדש בו נפרסם את מהירות הגרין בפרושופ באופן יומי, לידיעתכם ונוחותכם לפני צאתכם למשחק
מסלולים - מצב המסלולים השתפר בזכות מס שינויים בפרוטוקול הטיפול ופעולות אגרו טכניות חדשניות, צוות התחזוקה הצליח לשמור על איכות המסלולים גם בחורף ואנו חווים יציאה טובה מהחורף לקיץ בימים אילו. בשבועיים האחרונים אווררנו את המסלולים, ריססנו את המגרש כנגד מזיקים שונים והכנו את התשתית לאביב וקיץ מוצלחים
באנקרים - הבאנקרים מקבלים טיפול אינטנסיבי סידור טיפוח והוספת חול במקומות הנדרשים, בנוסף התחלנו בפרויקט הנחת ממטירים לשדרוג ושיפור נראות הגבות בחלק מהבאנקרים.
שדרוג גומות - שדרגנו את גומה 5 בנינו טי ירוק חדש לנוחות החברים ובקרוב נפתח את הטי החדש בגומה 3,  בכך אנחנו ממשיכים בפרויקט רב שלבי לשיפור חווית המשחק של כל הגולפאים.
פעולות אגרוטכניות – מיד לאחר חג הפסח נחל בפעולות מעת לעת בחודשיים הקרובים האמורות לשפר ולשמר את איכות הגרינים והמגרשים נעשה כל שביכולתנו להמנע מהפרעות למהלך המשחק התקין , אנו מודים לכם על ההבנה ושיתוף הפעולה .

אירועים ותחרויות:
אירועים שהיו:
טורניר אור עקיבא – כמיטב המסורת השתתפו בתחרות כ 100 גולפאים שנהנו ממשחק בפורמט ייחודי ומאתגר, ובסיום מהופעה מרגשת של הזמרת בת-אל מלכה וארוחה מפנקת מבית היוצר של אור ושקד.
להלן תוצאות התחרות רביעיות FLORIDA SCRAMBLE
ליגת זהב -
מקום ראשון בתוצאה של 60 חבטות:
גיל דרעי 
תמר פרטוש
בתיה קובץ
זאב קובץ
מקום שני בתוצאה של 61 חבטות:
אבי כהן
אורן מורי
ברוך וייס
דליה אליאב
מקום שלישי בתוצאה של 62 חבטות:
אריק שגיא
אודט נחמני 
צ'ארלי בן חיים
צ'ארלי אוזן

ליגת כסף
מקום ראשון בתוצאה 60 חבטות:
ערן יוסף
ג'יל צדיקי
איציק אריאל
גרשון בלומברג

מקום שני בתוצאה של 61 חבטות:
שלמה סייג
רוני מאור
שלום אלון
שאול כוכב

מקום שלישי בתוצאה של 62 חבטות:
קובי אברג'יל
יורם קיכל 
דב שיר
אהרון צור

הכדור הקרוב לגומה גומה 9 - שלמה סייג
החבטה הארוכה גומה 11 גברים - אורן מורי
החבטה הארוכה גומה 11 נשים - תמר פרטוש
תחרות שבועית - Weekly Stableford
ברכות לאלי בטש על זכייתו בתואר גולפאי החודש. אלי הפגין משחק מעולה ויציבות לכל אורך התחרויות והקדים ב 9 חבטות מצטברות את ג'ורג אדלר.
בתחרויות השבועיות הגיעו למקומות 1-3 וזכו בפרסים השחקנים הבאים: דן לברון, ג'ורג אדלר, דרור סרי, דני הורוביץ, לסלי בן אמיר, ויקטור גולדנר ,אלי בטש, ז'אק סטרוסברג, מריו חיון ואלן פיינבלום.

 
אירועים שיהיו:
טורניר האביב – SKINS OPEN ביום ג' 24.4.18 SHOTGUN בשעה 10:00
הטורניר פתוח לכל הגולפאים בארץ. חברי געש מוזמנים להשתתף ללא תשלום GREEN FEES!
טקס הסיום יכלול: חלוקת הקופה למנצחים, ארוחה מפנקת במסעדת מריפוסה והגרלות פרסים בין
כל המשתתפים.
יש להירשם בפרושופ עד ליום א' 22.4.18

HOLE IN ONES
ברכות לארנה טאשה וישראל וטרין שעשו HOLE IN ONE בגומות 17 ו 9 בהתאמה. שניהם קיבלו מאתנו פרס צנוע וכמובן שהישגם יונצח על השלטים במיועדים לכך במועדון
 
בעולם הגדול:
ואם ב HOLE IN ONE  עסקינן אז להנאתכם ה TOP TEN ACES ועוד אחד של פאזי זוולר שלדעתי הוא המדהים ביותר וממחיש הכי טוב כמה לא צפוי המשחק שאנו כל כך אוהבים.
https://www.youtube.com/watch?v=N1Y5YwM4vE4
https://www.youtube.com/watch?v=V8ZxlDdjvGw

ואחרונים חביבים נאחל הצלחה רבה לנציגנו בעולם אסף כהן ולטיסיה בק:
אסף יוצא השבוע לתחרות פתיחת עונת ה ALPS TOUR עבורו בעיר ליסבון שבפורטוגל בהשתתפות 144 שחקנים. 50 ראשונים עוברים את הקאט ליום האחרון. בחודש הבא צפוי אסף להשתתף בטורניר של סבב ה European Tour עם השמות הגדולים ביותר בעולם הגולף. אנו מחזיקים לאסף אצבעות, וכמובן שנמשיך לעדכן על הישגיו.
לטיסיה התקרבה הכי קרוב שאפשר בטורניר ה KIA CLASSIC כשביום האחרון הייתה רק 2 חבטות מהמקום הראשון אבל לא הצליחה לשמור על המומנטום עד הסוף. לטיסיה תתנחם ב SHOT OF THE DAY  לכל התחרות. צפו בלינק להלן איך עושים זאת....
http://www.lpga.com/videos/laetitia-beck-ul-innovative-shot-of-the-day--first-round-of-the-2018-kia-classic
אנו מאחלים ללטיסיה שנה פוריה ומלאת הישגים בסבב ה LPGA
בברכת גולף מהנה!
צוות המועדון