|
|
Booming Ethiopië!
|
|
Prehistorische innovaties

Innovatie. Een toverwoord dat tegenwoordig elke ontwikkeling lijkt aan te zwengelen. Futuristische uitvindingen zijn niet nodig. Grijp gerust terug op weleer.
In Ethiopië gebruiken ze vandaag de dag nog steeds de prehistorische houten ploeg, voortgetrokken met ossen. Een kleine ingreep leverde Melesse Temesgen een mooie innovatieprijs op.
De Afrikaanse bodem is volledig uitgemergeld. Om de vruchtbaarheid te verbeteren mengden de Azteken duizend jaar geleden al houtskool door de bodem. Frans Zemp die in Ghana een boerderij runt, probeerde het uit. Onlangs kwam hij vertellen dat het werkt.
|
|
Wil je boer worden in Ghana? Dat kan! Frans Zemp wordt 61 en zoekt een opvolger voor zijn landbouwbedrijf in Walewale in het noorden van Ghana. Hij zoekt iemand die zich serieus wil vestigen in dit afgelegen gebied en tal van communityprojecten en onderzoeksprogramma's wil leiden.
|
|
|
Met de trekker naar Afrika

Regel een tractor, rij ermee naar Gambia en lever hem in bij een lokale boerengemeenschap. Een rit van 5.500 kilometer over land en 1.100 met de boot. Je kunt nog mee als je wilt, maar wees snel, de organisatie laat weten dat ze liever niet meer dan 20 deelnemers wil.
|
|
Stop maar met kinderen eten geven
Pater Frans Meddens ziet er geen brood meer in. In het voortzetten van zijn schoolvoedselprojecten. De bevolking heeft onderhand gezien hoe het moet, ze kunnen het zelf, meent hij. Ze pikken het alleen niet op.
Dat kan betekenen dat ze het hele project niet nodig vinden. Maar misschien vinden ze het nu ook wel goed geregeld. Als alles wordt aangedragen, hoef je jezelf niet in te spannen. ‘Weggaan is misschien wel het beste wat we kunnen doen’, meet Pater Meddens.
|
|
De missionaris die zich liet bekeren

Pater Meddens is een man van markante uitspraken. Uitspraken die niet uit het niets komen. In de jaren zestig vertrok hij als missionaris naar Ghana, maar hij werd zelf bekeerd. In een interview op TPO Magazine zegt hij: ‘ik heb meer geleerd van hen, dan zij van mij.’
Lees het hele interview op Blendle.

En daarmee komen we op de reclame voor mijn verhalen op Blendle en mijn persoonlijke kanaal op TPO Magazine.
Daar lees je ook de artikelen:
Bevolking moet bloeden voor bevolking 
Over Landgrab en megalomane energieprojecten. Over de landbouw in Ethiopië en de coöperaties. En over het bezoek van de Ethiopische landbouwminister aan Nederland en zijn ervaringen met persvrijheid.
Waarom Afrika belangrijker wordt dan het westen 
Over de ondergang van de westerse beschaving en de opkomst van de Afrikaanse landbouw. Over de strijd tussen voedselsystemen op wereldniveau en over de kansen in Afrika.
Wie de nieuwste achtergrondverhalen, interviews en reportages van Marc van der Sterren niet wil missen, kan een abonnement nemen op zijn kanaal op TPO Magazine. Daar publiceert hij nog veel meer verhalen over landbouw. Over voedselsystemen. Over de strijd tussen biologische en gangbare landbouw. Over voedselsoevereiniteit, economische ontwikkelingen en politieke besluiten.
En natuurlijk over landbouw in Afrika. Verhalen die aansluiten bij de berichten op FarmingAfrica.net, maar die net even dieper gaan.
En voor wie al helemaal into Blendle is: met een abonnement via TPO Magazine kun je de verhalen in Blendle lezen, zonder bij te betalen.

|
|
|
|
|
|
|
|