Copy
Nezobrazuje se tento e-mail správně? Zobrazit v prohlížeči
Drazí,
taky se vám stává, že s překvapením zjišťujete, jaký mají lidi kolem zájem nejen o "duchovní věci", ale přímo o Boha, ba dokonce o Ježíše a křesťanství? Například včera byla velká poslouchárna Filosofické fakulty UK k prasknutí plná na večerní přednášce o tom, zda věda pohřbila Boha (s pointou, že nikoli). Prý byla ta poslouchárna nikdy nebyla plnější (500 lidí v sále pro 350).

Je to opravdu mýtus, že Češi v Boha věřit nechtějí. Stále se setkávám s lidmi, kteří jsou spíše "církevně nekompatibilní", ale mnozí z nich dokonce v Ježíše věří a snaží se ho nějak soukromě následovat. Věřím, že slovo, které jsme dostali do vínku našeho společenství, "Mám mnoho lidí v tomto městě" (Skutky 18:10), stále platí. Mnoho lidí v Praze hledá spásu a mnoho i poznalo Krista, ale jsou často "jako rozptýlené ovce", osamělí a vystavení kdejakým dravcům.Od začátku toužím, aby TaCesta byla společenstvím právě pro takové lidi. Abychom mohli nabídnout bezpečný přístav cestovatelům, oázu poutníkům i čerpací stanici těm, kdo spěchají zas někam dál. Ze všeho nejvíc ale toužím, abychom pro ty, kdo se chtějí přidat, mohli být "Boží rodinou". Jak jsme četli minulou neděli, Ježíš říká: "V domě mého Otce je spousta místa" (Jan 14:1).

A tak vás zvu na další rodinnou sešlost - ať už se považujete za domácí, či hosty, či jen za kolemjdoucí. Věřím, že je pro nás všechny dost místa u Jeho stolu! (Nevím, zda máte rádi Nicka Cavea tak jako já, ale třeba vás osloví tahle jeho tklivá píseň o Bohu a jeho domě).

Přeju požehnaný víkend a těším se na viděnou v Era světě (Jungmannovo nám. 6), jako obvykle od 17,30. Dveře se otevírají už v 17,00 - pokud chcete pomoci s přípravami nebo si třeba popovídat nad šálkem :-)

V Jeho lásce,
Saša

PS: Prosím, nezapomeňte na naši podzimní víkendovku (14.-16.11.) v Tuchoměřicích. Bude to, věřím, zásadní čas sdílení naší vize, hodnot, ale i spousta času na rozhovory, procházky, společné jídlo atd. Viz pozvánka tady na stránce. Nemůžu se dočkat!
Facebook
Ta Cesta
Email
odhlásit se z odběru | upravit nastavení mého odběru    
  Email Marketing Powered by Mailchimp