Copy
Nezobrazuje se tento e-mail správně? Zobrazit v prohlížeči
 Drazí,

minulou neděli Zach přinesl slovo povzbuzení k tomu, abychom byli Ježíšovými učedníky. Myslím, že o tom to celé je - abychom byli lidmi schopnými se učit. A pak jde samozřejmě ještě o to, OD KOHO se učíme, koho napodobujeme, koho následujeme a komu se stáváme podobnými...  

Já jsem strávil poslední dva týdny - učením se v Amsterdamu na zdejší Svobodné universitě. A byl skvělý zážitek nejen trávit hodiny studiem v knihovně (viz foto), ale také se s našimi profesory mj. modlit, sdílet večeři Páně a touhu celoživotně se učit - od našeho mistra a učitele, Ježíše Nazaretského.A tak se už nemůžu dočkat, že se v neděli znovu uvidíme v Celetné. Text na tuto neděli bude z Markova evangelia 1:21-28 a skvěle zapadá do našeho kontextu. Poté, co Ježíš povolá své učedníky (tedy i nás), začne ve svém městě Kafarnaum veřejně učit. Někteří nad tím učením žasnou, jiní začnou hlučně protestovat, ale všichni jsou každopádně tím učením ohromeni. A co my, jsme Ježíšovým učením ohromeni? A co vůbec Ježíš učil? A jak to dělal, že duchové zla při tom učení vycházeli z lidí ven? A můžeme něco takového zažívat i dnes?

Pojďme o tom společně rozvažovat tuto neděli ve Studentském klubu Celetná 20, jako obvykle od 17,30 hodin. Otvíráme už v 17,00, aby byl čas dát si něco na baru, popovídat s přáteli, pomodlit se za průběh bohoslužby a třeba s něčím i pomoci.

Moc se těším!
Saša
Facebook
Ta Cesta
Email
odhlásit se z odběru | upravit nastavení mého odběru    
  Email Marketing Powered by Mailchimp