Copy
Nezobrazuje se tento e-mail správně? Zobrazit v prohlížeči
Drazí,

je týden po Velikonocích a i počasí a příroda nám dává jasné signály, že vzkříšení a znovuzrození je něco, co Bůh zakódoval do řádu svého stvoření - není to skvělé, že po pátku vždy nakonec přijde i neděle, že po zomě přijde jaro, po hladovění nasycení a po neklidu a smutku nakonec pokoj a radost?

Jsem právě v Anglii jako jeden z řečníků na konferenci křesťanských nakladatelů a ráno jsem byl na procházce zdejší malebnou krajinou - s usedlostmi, pastvinami a vší co k tomu patří. A myslel jsem na příběh Bible a jeho vrchol: Velikonoční zázrak. My lidé jsme se nejen začali vraždit navzájem - nakonec jsme o Velikonocích zavraždili i samotného Boha. Bůh to dovolil, podstoupil. Nechal se zabít, vyškrtnout, vykázat z našich životů a z našeho světa. Třetího dne ale vstal z mrtvých a dnes žije ve světě jako vzkříšený Bůh - nesamozřejmě, neokázale, v srdcích těch, kdo se s ním setkali a uvěřili.
 

O takovém nesamozřejmém setkání a zázraku víry budeme číst i tuto neděli v textu, který pojednává o tom, co se stalo přesně týden po Velikonocích: setkání "nevěřícího" Tomáše se vzkříšeným Kristem. Myslím, že když se Ježíš dal k dispozici jemu, dává se poznat i každému z nás. A když mohl uvěřit i skeptik Tomáš, je to výzva pro každého z nás i z našich blízkých. Každý člověk může uvěřit - jen se dotknout Vzkříšeného. Ale jak?

Těžko o tom teoretizovat - přijďme to společně zažít ve Studentském klubu Celetná 20, jako obvykle od 17:30. Přijďte prosím včas, otevítráme už v 17:00 - tak se můžeme ještě před začátkem sejít u baru! :)

Krásný víkend všem,
Saša 
Facebook
Ta Cesta
Email
odhlásit se z odběru | upravit nastavení mého odběru    
  Email Marketing Powered by Mailchimp