Copy
Nezobrazuje se tento e-mail správně? Zobrazit v prohlížeči
Drazí,
tuto neděli budeme mít další mimořádný večer, kdy namísto běžné bohoslužby pořádáme přednášku, koncert nebo jinou akci pro nejširší veřejnost. Tentokrát bude naším hostem můj dobrý přítel a bratr Wolfgang Fernnadez, který promluví hlavně o svých mnohaletých zkušenostech života a práce mezi muslimy.

Myslím, že je to velmi aktuální téma, tak neváhejte přijít a pozvat své přátele. Samozřejmě bude prostor i na dotazy a odpovědi. Níže najdete více informací o tématu i o našem řečníkovi.

Budu se moc těšit - jako obvykle v neděli od 17,30 v Era světě - a pokud můžete přijít už od 17 hod pomáhat s přípravami, vítat příchozí nebo sio prostě popovídat nad kávou, bude to super.

Požehnaný víkend a brzy naviděnou!
Saša

 

Smíření synů Abrahamových - je to možné?


Abrahamův příběh je příběhem o rozdělené rodině. O vztazích, které se nikdy neuzdravily. Důsledkem tohoto dávného rozkolu je mj. fakt, že tři velká světová náboženství, vycházející z Abrahamova příběhu, nadále prožívají odcizení, hořkost a bolest.

Projevy této bolesti vidíme na každém kroku. Palestinsko-izraelský konflikt je výmluvným projevem krize, kterou současní obyvatelé svaté země zdědili po svých předcích. Dalším dokladem této nevraživosti je současný rozmach hnutí ISIS.

Wolfgang Fernandez je přesvědčen, že odpověď na tyto zdánlivě neřešitelné problémy se nachází v samotných svatých textech judaismu, křesťanství a islámu. Jeho životní touhou je vidět smíření znepřátelených Abrahamových potomků. Jeho dvacetiletá zkušenost budování vztahů s muslimy ukazuje, že uzdravení Abrahamovy rodiny je možné.

Právě o tuto svou povzbuzující zkušenost se přijíždí do Prahy rozdělit. Přednáška s diskusí je veřejná, vstup volný, všichni vítáni.
Wolfgang Fernandez (nar. 1959, Caracas) prožil povolání k duchovní službě ve svých šestnácti letech, kdy začal působit v prvním venezuelském zařízení pro léčbu drogově závislých. Později vystudoval teologii na Tyndale University (Toronto) a Fuller Seminary (Pasadena).

Je spoluzakladatelem organizace DAWN, poskytující školení a podporu místním církvím v 65 zemích světa. V roce 2003 založil organizaci Next Step působící především mezi mladými muslimy v Indonésii. Kromě praktické pomoci, např. obětem tsunami, se organizace věnuje rozvoji budoucích leaderů v asijských zemích. Jednou z aktivit je také poskytování mikroúvěrů více než 1000 muslimským ženám na Sumatře.
Facebook
Ta Cesta
Email
odhlásit se z odběru | upravit nastavení mého odběru    
  Email Marketing Powered by Mailchimp