Copy
Nezobrazuje se tento e-mail správně? Zobrazit v prohlížeči
Drazí,

tento svět je fantastické a zároveň šílené místo - plné krásy a hrůzy, požehnání i prokletí, radosti a zoufalství. Stačí se podívat do zpráv nebo do očí lidí, s kterými jedeme v metru do práce.

Všichni víme, že Bůh "tak miloval svět, že dal svého jednorozeného Syna" (Jan 3:16). Skvělá zpráva! Zároveň ale také čteme, že "celý svět leží ve zlu" (1Jan 5:19). Hrozná zpráva. Jak to tedy je? Jak to má Bůh se světem (a co se tím slovem vůbec myslí)? A jak to máme se světem my, kdo tu žijeme?

V nadcházející sedmou (a poslední) neděli velikonočního období uslyšíme o Ježíšově modlitbě v Getsemanské zahradě (Jan 17). Modlí se v ní za nás, své učedníky. Nebere nás ze světa, naopak nás do něj posílá. Chce, abychom byli na světě, ale ne "ze světa". Patříme do světa, ale nemusíme patřit světu.
 

V čem jsou tyto pravdy osvobozující a jak tedy můžeme v tomto světě žít - a nejen přežít - o tom budeme rozjímat v neděli ve Studentském klubu Celetná 20. Jako obvykle od 17,30. Otevíráme už v 17:00. Přijďte včas a zkuste třeba pozvat přátele!

Přeju krásný víkend a moc se těším!
Saša
Facebook
Ta Cesta
Email
odhlásit se z odběru | upravit nastavení mého odběru    
  Email Marketing Powered by Mailchimp