Copy
Nezobrazuje se tento e-mail správně? Zobrazit v prohlížeči
Drazí,
máme před sebou první ze šesti nedělí předvelikonočního postního období. Půst je fascinující čas, příležitost vzdát se jinak běžných věcí i aktivit, zpomalit a vytvořit si prostor pro setkání s Bohem i se sebou samými.

Nikdy mě asi nepřestane udivovat, jak moc se Ježíš stal člověkem. V textu Markova evangelia pro tuto neděli (1:12-13) se dozvídáme pár šokujících věcí. Například, že ho, vtěleného Boha, pokoušel satan. A pak ta zvláštní zmínka, kterou uvádí jen Marek: "Byl tam s divokou zvěří a sloužili mu andělé." Myslím, že neexistuje výstižnější popis naší existence na tomto světě: žijeme mezi divokou zvěří a anděli. A sami svým myšlením a jednáním oscilujeme mezi divokou zvěří a anděli...Ježíš potřeboval tuto zkušenost na poušti, než Bůh skrze něj začal zjevovat své království. I nám tedy mohou podobné zkušenosti jen svědčit. Přeju vám tedy požehnaný půst, hezký víkend, málo divoké zvěře a hodně andělů! :-)

V neděli pak na viděnou jako obvykle od 17,30 hod ve Studentském klubu Celetná 20. Otevíráme už v 17 - pokud si chcete nejdřív popovídat a třeba svlažit hrdlo.

Moc se těším!
Saša

PS: A nezapomeňte, tuto neděli máme po bohoslužbě od 19 hod. ještě setkání pro všechny, kdo považují TuCestu za svůj duchovní domov.
Facebook
Ta Cesta
Email
odhlásit se z odběru | upravit nastavení mého odběru    
  Email Marketing Powered by Mailchimp