Copy
Nezobrazuje se tento e-mail správně? Zobrazit v prohlížeči
Drazí,

dnes jsem četl větu, která mě velmi oslovila (vlastně jsou to dvě věty): "Tváří v tvář druhému člověku se nakonec vždy nalézám postaven před Krista. Plnohodnotná a smysluplná víra je ta, která dovoluje, aby Bůh způsobil revoluci v tom, jak se stavíme k druhým lidem." (Marek Macák)

Ježíš, jak víme, ukazuje světu (nám), jaký je Bůh. Mluví pravdu v lásce. Uzdravuje, osvobozuje, odpouští i konfrontuje. Ale především se stále zajímá. O každého, zejména o ty, o které se nezajímá nikdo jiný.

Tak nám Ježíš nám ukazuje nejen na Boha, ale také na každého člověka. Nerozděluje svět na "ty naše" a "ty druhé", na dobré a zlé. Každý člověk nese Boží obraz a každý je adresátem Boží lásky a zájmu. Každý z nás - i ten neječistější, i ten nejčistější. V porovnání s ním je přece každý z nás "malomocný"...A tak jsem i dnes Bohu vděčný za evangelium - za opravdu dobrou zprávou pro každého, i pro mě. Text evangelia na tuto neděli je zapsán u Marka 1:40-45. Je o setkání všemocného s malomocným. O prolomení všech hygienických, náboženských a sociálních tabu. O lásce, soucitu, identifikaci a přijetí. O zázraku uzdravení. A také o tom, jak těžké je někdy tento zázrak sdílet s druhými.

Každopádně nás čeká další fascinující pozvání do Božího srdce. Pozvání ke Kristu a také pozvání ke každému člověku.

Moc se těším jako obvykle v neděli od 17,30 v klubu Celetná 20. Otevíráme už v 17. A klidně někoho vemte s sebou :-)

Požehnaný zbytek týdne!
Saša
Facebook
Ta Cesta
Email
odhlásit se z odběru | upravit nastavení mého odběru    
  Email Marketing Powered by Mailchimp