Copy
View this email in your browser
Milí priatelia,
 
po krátkej prestávke Vám zasielame stručný súhrn zo života Relevantu. Za pomerne krátky čas sa toho udialo dosť veľa. Od apríla úzko spolupracujeme na chode Centra pre utečencov z Ukrajiny, ktoré má sídlo v ZD Patmos, spustili sme kampaň Návod na život aj mobilnú aplikáciu pre úspešné osamostatnenie sa mladých ľudí po odchode z centier pre deti a rodinu. Po zimnej prestávke sme otvorili kaviareň Café Relevant, naďalej realizujeme Domácu opatrovateľskú službu ako aj službu v Domove na polceste Hniezdo a mnoho iných pravidelných činností. Prajeme príjemné čítanie a pekné slnečné dni.
Anglický konverzačný kemp KECY 2022
Mladí ľudia z Prešova organizujú 3. - 9. júla 2022 anglický konverzačný kemp pre prešovských stredoškolákov. Ak viete o niekom kto by mohol mať záujem, pošlite mu link na web https://kecypo.sk/
Chcem sa prihlásiť
Spustili sme kampaň a aplikáciu Návod na život
V jarných mesiacoch sme spustili edukačnú kampaň Návod na život s cieľom priblížiť verejnosti život mladých dospelých po skončení ústavnej starostlivosti a hlavne problémy či prekážky, s ktorými sa stretávajú. Príbehy osamostatnených mladých ľudí ako aj komentáre odborníkov k jednotlivým témam si môžete pozrieť na webe Návod na život.
Chcem si prečítať príbehy
Spolu s kampaňou sme pustili do obehu aj mobilnú aplikáciu Návod na život, ktorej cieľom je pomôcť mladým ľuďom po odchode z detských domovov osamostatniť sa. Viac sa o nej môžete dozvedieť na našom webe. Kampaň aj mobilnú aplikáciu sme mohli zrealizovať vďaka finančnej podpore Ministerstva investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky – program Podpora regionálneho rozvoja.
Chcem vedieť viac o aplikácii
Otvorili sme kaviareň Café Relevant
Po zimnej odmlke sme znova otvorili kaviareň Café Relevant. Sme vďační za nových brigádnikov z radov študentov, ale tiež za Linu z Ukrajiny, ktorú sme mohli v kaviarni zamestnať vďaka grantu Karpatskej nadácie. Príďte si oddýchnuť pri dobrej káve August Roy, chutnom koláčiku či osviežujúcej limonáde.
Rozšírili sme náš tím
Okrem spomínaných brigádnikov v kaviarni sme v máji prijali do zamestnania aj dve mladé ženy z Domova na polceste Hniezdo ako pomocné sily pre prácu v kaviarni, Dielni pre život, ale aj pre rozbiehajúcu sa kuchyňu. V nej sa v súčasnosti každý deň varí jedno jedlo denne pre ľudí z Ukrajiny (priestor využíva Katolícka charita), ale postupom času ju využijeme, veríme, aj pre iné účely. Mzda dievčat je hradená z projektu „Pomáhame, podporujeme, spájame“, ktorý je podporený z programu ACF – Slovakia a financovaný z Finančného mechanizmu EHP 2014-2021. Správcom programu je Nadácia Ekopolis v partnerstve s Nadáciou otvorenej spoločnosti Bratislava a Karpatskou nadáciou.
Zábery z Dielne pre život
Hľadáme PR pracovníka
Do nášho tímu v Relevante hľadáme posilu na správu sociálnych sietí. Ak viete o niekom, koho by naša ponuka zaujala, posuňte mu info.
Pestujeme zeleninu
Aj tento rok sme sa pustili do práce v záhrade, ktorú nám zdarma prepožičala dcéra jednej našej prijímateľky domácej opatrovateľskej služby. Slúži nám nielen ako priestor na nácvik pracovných zručností pre dievčatá z Domova na polceste Hniezdo, ale napríklad aj na oddych pri spoločnej grilovačke :)
Relevant n. o.
Na záver si ešte môžete pozrieť krátke videjko o Relevante, ktoré vytvoril náš dobrovoľník Ondrej Rychvalský.
Chcem si pozrieť
Sídlo: Svätoplukova 11, 080 01 Prešov
 
Právna forma: Nezisková organizácia
 
IČO: 37887483  DIČ: 2022288664
 
0907 996 377 www.relevant.sk  @relevantno 
Copyright © 2022 Relevant n.o., All rights reserved.

Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list
 


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
Relevant n.o. · Svätoplukova 11 · Prešov 080 01 · Slovakia

Email Marketing Powered by Mailchimp