Copy
Jarní Biozpravodaj
Krásný den! Zdravíme všechny příznivce ekologického zemědělství a biopotravin. Máme velikou radost, že jaro je tu v plné síle a rádi bychom se vám při té příležitosti pochlubili, co se nám letos povedlo, na čem pracujeme a co zajímavého nás v blízké době čeká. 
Novinky z Lovíme.bio
Máme nový web! 
Už jste dost možná zaznamenali, že loňský rok se v PRO-BIO LIZE urodil nový projekt Vzdělávání a osvěta o ekologickém zemědělství v ČR a dali jsme dohromady nový tým. Vznikla potřeba dát Biospotřebiteli "nový kabát" a tak vznikl název Lovíme.bio a web www.lovime.bio. Věříme, že bude pro vás uživatelsky přívětivější a  přehlednější a že v něm najdete zajímavé informace z oblasti ekologického zemědělství a pozvánky na kulturní, společenské a vzdělávací akce, kterých se, k naší spokojenosti, na poli ekologického zemědělství rodí čím dál tím více.
Biofach 2018
V únoru jsme si nemohli nechat ujít BIOFACH- největší světový veletrh biopotravin, který se každoročně koná v německém Norimberku. O tento jedinečný zážitek jsme se chtěli podělit  a tak jsme letos pozvali i zástupce médií, kuchaře i blogery. Budete-li mít zájem se příští rok připojit, napište nám!
Na letošním devětadvacátém ročníku prezentovalo své novinky z oblasti biopotravin přes 3000 vystavovatelů. Rekordní byla také účast z České republiky, představilo se zde 33 českých společností. Celý článek k přečtení zde
Participativní garanční systémy (PGS)
Začátkem března jsme v rámci mezinárodního projektu EATingCRAFT, financovaného programem Erasmus+, vyrazili na školení o alternativních způsobech záruky kvality potravin do francouzského Lyonu. 
Cílem projektu je připravit školící program a metodiky tzv. participativního způsobu certifikace kvality potravin, který se již používá v Evropě i ve světě. Našim úkolem je zrealizovat v Česku 4 semináře na toto téma. Máte-li zájem se dozvědět více, čtěte zde.
 
Zaujal vás participativní způsob záruk kvality potravin? Přihlásit se na seminář můžete do 31.5. zde.
Bio styl 2018 v rámci Festivalu Evolution
Březen byl nabitý! Potkat jste nás mohli i na březnovém Bio stylu na pražském výstavišti v Holešovicích, kde jsme v sobotu 24. 3. pořádali pro širokou veřejnost přednáškový blok „Od vidlí po vidličku“. 
Spolu s našimi hosty jste tak mohli zjistit, jak to chodí na ekofarmě, u výrobců biopotravin a v školních kuchyních, kde se již z biopotravin vaří.
Nestihli jste to na Evolution? Nevadí, záznamy z přednášek pro vás máme na našem youtube kanálu a shrnutí najdete v článku zde.
Těšíme se na další ročník opět na Bio stylu! 
Učíme se vařit bio
Od poloviny minulého roku propojujeme studenty středních gastronomických škol v Praze se světem biopotravin v rámci projektu „Učíme se vařit bio“.
Pro školy realizujeme balíček tři aktivit – vaření z bio surovin, seminář o ekologickém zemědělství a biopotravinách a exkurzi na ekofarmu nebo k výrobci biopotravin.
Celý článek o projektu zde.
Pokud byste chtěli, aby se i na vaší škole učili studenti vařit bio, kontaktujte nás!
Pro inspiraci článek a krátké video z naší exkurze v Biopekárně Zemanka zde.
Učíme se vařit bio v Biopekárně Zemanka.
 
Co zajímavého se děje kolem nás?

Přístup k půdě/ CooLAND

CooLAND slibuje seriál o Přístupu k půdě po celý rok 2018! Úvodní díl, ve kterém přestavuje "záchrannou síť" si můžete přečíst zde.

 

Bio v regionu/ Bioinstitut

Projekt, který cílí na studenty gastronomických škol, pořádá Bioinstitut, o.p.s., již třetím rokem. Prostřednictvím tří aktivit -vaření, semináře a exkurze na ekofarmy, přibližuje význam lokálních surovin, ideálně v bio kvalitě a přínosy ekologického zemědělství pro životní prostředí i společnost. Info o projektu zde

 
Co se chystá?

Bartákův hrnec pro nejlepšího ekologického zemědělce

Prestižní cena pro nejlepšího ekologického zemědělce roku 2017 putuje na Ekostatek Vlkaneč na Vysočině a my u toho 26.5. budeme. Bližší info zde. Pojeďte taky! 

Lovíme bio v roce 2018

Pěstební sezóna vypukla a letos nás opět čekají dny otevřených vrátek, slavnosti, jarmarky a jiné radosti. Přehled všech akcí, které vás letos v oblasti ekologického zemědělství a biopotravin čekají se dozvíte v kalendáři na našem webu zde.  

 

Chybí vám ve zpravodaji nějaká informace? Napište nám na info@lovime.bio.
Moc se na vás těšíme na některé z mnoha akcí letošní sezóny. Lovte bio s námi! 
Copyright © 2018 PRO-BIO LIGA, All rights reserved. Tento zpravodaj provozuje PRO-BIO LIGA, pobočný spolek, Sokolovská 50, 186 00 Praha 8. Za podpory Ministerstva zemědělství.