Copy
Letní Biozpravodaj
Bioslavnosti, biojarmark, dny otevřených vrat na ekostatcích... s naším letním Biozpravodajem vám nic neunikne!
Kam v létě vyrazit?
13. 7. Bioslavnosti
Tradiční festival dobrého jídla, pití a zábavy pro celou rodinu se letos koná 13. července 2019 v areálu společnosti PROBIO ve Starém Městě pod Sněžníkem. Těšit se můžete na vše spojené s domácím pečením kváskového chleba; více informací najdete zde.
20. 7. Statek u Macháčků
Ekofarma rodiny Macháčkových poblíž Jablonce nad Nisou otvírá svá vrata v rámci akce Poznej svého farmáře. Macháčkovi pěstují zeleninu i ovoce, chovají ovce, drůbež i králíky, vyrábějí dřevěné lžíce a mísy... Více informací o akci najdete zde.
10. 8. Biofarma Slunečná
Poznej svého farmáře podruhé. Biofarma Slunečná - idylické místo v srdci Šumavy - je ideálním cílem nejen pro rodiny s dětmi. Těšit se můžete na ochutnávku místní produkce, prohlídku farmy s mnoha zvířaty, živou hudbu... Více zde.
24. 8. Bělokarpatský biojarmark
...kde jinde než ve Velké nad Veličkou, v rámci oblíbeného folklórního festivalu Ozvěny Horňácka. Na stáncích vás opět budou čekat ekozemědělci, výrobci biopotravin, prodejci i další spřátelené organizace.
 
31. 8. Eko sady Komňa
V tento den vás v rámci dne otevřených dveří čeká prohlídka sadů, povídání o včelách, jízda na koních a hlavně ochutnávka produkce zdejší rodinné farmy, která se nachází v malebné krajině CHKO Bílé Karpaty.
 
Spousta akcí se koná také v září - navštívit můžete už tradiční Biodožínky v Nenačovicích, Bylinkové slavnosti Sonnentoru či Jablečnou slavnost v Hostětíně, své brány otevře jihočeské Bemagro, Češkův mlýn na úpatí Hostýnských vrchů i Sasov na Vysočině. Sledujte náš kalendář akcí.
Co je u nás nového
Pražský Biojarmark: zapište si ho do diáře!
V sobotu 19. října se čeští ekofarmáři i se svými výpěstky přesouvají na pražskou Letnou. Bude se prodávat a nakupovat, ale taky tančit nebo vařit pod širým nebem s populárním kuchařem Hugo Hromasem. Těšíme se na vás!
Připomeňte si skvělou atmosféru loňského Biojarmarku:
Města bez pesticidů: utopie, nebo samozřejmost?

S letním žárem bojují nejen pole a lesy, ale i parky českých měst. Úřady reagují různě: někde vznikají městské louky, jinde sekají zubožený trávník na pár centimetrů a přeživší "nežádoucí plevel" likvidují pomocí pesticidů. Jak je to u vás? Inspiraci a argumenty najdete v tomto článku.

 

Čím ještě žijeme
Spoustu dalších článků najdete na našich stránkách: třeba Tři příběhy z ekofarem nebo Jak se vyznat v biokosmetice. Se školními dětmi jsme si v červnu povídali o biopotravinách, smažili biolívance a objevovali ekofarmy...  Naše práce se neobejde bez lidí, jako jste vy - podpořit nás můžete zde.
Chybí vám ve zpravodaji nějaká informace? Napište nám na info@lovime.bio
...a lovte bio s námi! 
Facebook
Website
Copyright © *2019* *PRO-BIO LIGA*, All rights reserved. Tento zpravodaj provozuje PRO-BIO LIGA, pobočný spolek, Sokolovská 50, 186 00 Praha 8. Za podpory Ministerstva zemědělství.Chcete změnit způsob jak dostáváte tyto e-maily?
Můžete aktualizovat vaše preference či odhlásit se od zpravodaje.

 


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
PRO-BIO LIGA · Sokolovská 50 · Praha 8 18600 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp