Copy
Podzimní Biozpravodaj
Až se zima zeptá, co jsme dělali v létě... bude to na delší rozhovor :) Od posledního Biozpravodaje uplynulo pár měsíců, během nichž jsme jezdili se školními dětmi na ekofarmy, chystali výstavu ze života českých ekofarmářů, ale hlavně připravovali další ročník pražského Biojarmarku. Ten vypukne doslova za pár dní, tak pojďme na to!
Žijeme Biojarmarkem
Už tuto sobotu 19. října se na dvoře Národního zemědělského muzea opět sejdou desítky ekozemědělců, bioprodejců a gastronomických mágů... Podrobný program a sez-nam všech stánkařů, kteří přislíbili účast, najdete zde.
Biojarmark 2019
Pekař Koláček a spousta dalších
Co všechno tu bude k mání? Ovoce a zelenina, maso a mléčné výrobky, víno, čaje a mošty... a nově i ten nejlepší "postaru" pečený kvás-kový biochleba z Řemeslné pekárny Koláček. Rozhovor se sympatickou dvojicí otce a dcery Koláčkových si můžete přečíst na našich stránkách
Hugo Hromas předvede svá kouzla
Přes dvacet let se věnuje etnické a orientální kuchyni, vařil dokonce i na Sahaře, pro internetovou televizi Stream.cz natáčí pořady o va-ření... Michal "Hugo" Hromas před-vede na Biojarmarku své umění, jak jinak než na ohni a pod širým nebem. Přijďte se mu ve dvanáct hodin podívat pod ruce!
Nejen jídlem živ je člověk: výstava Bio je naše cesta
Jestli nás z loňské knižní produkce něco opravdu zaujalo, pak to byla kniha Bio je naše cesta. Příběhy ze života českých ekofarmářů nám dlouho nešly z hlavy, a tak jsme poprosili nakladatelství Kazda o svolení přetavit knihu ve výstavu. Jak se nám to podařilo, zjistíte - kde jinde - za pár dní na Biojarmarku.
Debata o budoucnosti zemědělství
Jaká je budoucnost českého zemědělství? Můžeme nějak ovlivnit Společnou zemědělskou politiku EU ve prospěch malých farmářů, smě-rem k šetrnějšímu hospodaření a péči o krajinu? Přijďte v jednu hodinu na debatu se zajímavými hosty z ČR i zahraničí Neschovávejme CAP pod čepicí. Pořádá AMPI a Hnutí DUHA.
Souběžně s Biojarmarkem bude v prostorách muzea probíhat také akce Ministerstva zemědělství Za tajemstvím potravin aneb víš, co jíš a celý den bude vstup do muzea zdarma.
 
Video: S dětmi na Svobodném statku na soutoku
Na Biojarmark přijíždějí každoročně se spoustou zeleniny, energie a dobré nálady. Odkud to všechno berou? Nahlédněte spolu se školními dětmi pod pokličku Svobodného statku na soutoku. Stojí to za to. 
Dvacetiprocentní sleva na knihy pro čtenáře Lovíme.bio
Nová biokuchařka a BioAbecedář Hanky Zemanové, Luštěninová či Outdoorová kuchařka, knihy permakulturního guru Jardy Svobody či praktická příručka Pěstujeme ve městě... Vyjednali jsme pro vás dvacetiprocentní slevu na knihy z nakladatelství Smart Press, tak jestli se chcete předzásobit na Vánoce, neváhejte, akce platí jen do 27. října.
Pražský Biojarmark pořádá PRO-BIO LIGA ve spolupráci s Národním zemědělským muzeem a ČTPEZ za finanční podpory Ministerstva zemědělství, hlavního města Prahy a kontrolních organizací KEZ o.p.s. a ABCERT AG.
 
Více o biojarmarku na http://biojarmark.info
Více o bio, EZ a naší organizaci na www.lovime.bio
 
Facebook
Website
Copyright © 2019 PRO-BIO LLIGA, All rights reserved. Tento zpravodaj provozuje PRO-BIO LIGA, pobočný spolek, Sokolovská 50, 186 00 Praha 8. Za podpory Ministerstva zemědělství.Chcete změnit způsob jak dostáváte tyto e-maily?
Můžete aktualizovat vaše preference či odhlásit se od zpravodaje.

 


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
PRO-BIO LIGA · Sokolovská 50 · Praha 8 18600 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp