Copy
Velikoronační zpravodaj Lovíme.bio
Neveselý, truchlivý... ne, nebojte, přesně takový náš nejnovější Biozpravodaj nebude. I v těchto zajímavých časech si zachováváme veselou mysl a optimismus stejně jako majitel kozí ekofarmy Ondřej Šanc, se kterým vám přinášíme rozhovor. Navíc: zájem o komunitou podporované zemědělství raketově stoupá a manželé Kožnarovi z Živé farmy získali odškodnění od Babiše… Takže co si přát víc? Snad jen poklidné svátky, třeba s velikonočními bio recepty, které jsme pro vás objevili.
Kozí farma v době koronavirové: "Sýry podáváme lidem přes plot"
Jak se daří drobným ekoze-mědělcům v době, kdy nemůžou prodávat své výpěstky na far-mářských trzích? O tom, jaké to je, obhospodařovat kozí farmu v době celonárodní karantény, jsme si povídali s Ondřejem Šancem z Hospodářství Pod Strážným vrchem. Přečtěte si rozhovor na našich stránkách Lovíme.bio.
Komunitou podporované zemědělství zažívá boom
Pandemie koronaviru uzavřela hra-nice států a odkryla tak zranitelnost současné globální potravinové po-litiky. Být v této situaci co nejméně závislý na mainstreamové distri-buci jídla může být do budoucna více než prozíravé... Už jste si našli svého zemědělce? O boomu KPZ v době koronavirové s přečtěte zde.
Živá farma se dočká odškodnění od Agrofertu
Vloni v dubnu zasypala jedna z firem Agrofertu kus pole sousedících bio-zemědělců chemickým hnojivem. Způsobila jí tak velké škody a exis-tenční potíže. Po roce se Živá farma dočkala částečného odškodnění. Kauzu sleduje Deník Referendum.
Velikonoční bio recepty

Vyzkoušíte letos mandlového be-ránka z Nové biokuchařky Hanky Zemanové, nebo snad mazanec s medem a rozinkami z Bio nebio?
A do třetice - tak jako Járovi Cimr-manovi přebývali horníci, většině Čechů po Velikonocích přebývají vejce. Řešení nabízí Sonnentor - zkuste 
vajíčkovou pomazánku trochu jinak...

 

Sázíte?
Tuhle písničku jsme poprvé slyšeli naživo na Bioslavnostech ve Starém Městě pod Sněžníkem. Taky se vám tak líbí? 
Ať už máte zahradu, nebo jen truhlík za oknem, při poslechu písně Sázej dostanete chuť zabořit ruce do hlíny...
Krásné Velikonoce vám přeje tým Lovíme.bio
Chybí vám ve zpravodaji nějaká informace? Napište nám na info@lovime.bio

Opatrujte se... a lovte bio s námi! 
Facebook
Website
Copyright © *2020* *PRO-BIO LIGA*, All rights reserved. Tento zpravodaj provozuje PRO-BIO LIGA, pobočný spolek, Sokolovská 50, 186 00 Praha 8. Za podpory Ministerstva zemědělství.Chcete změnit způsob jak dostáváte tyto e-maily?
Můžete aktualizovat vaše preference či odhlásit se od zpravodaje.

 


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
PRO-BIO LIGA · Sokolovská 50 · Praha 8 18600 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp