Copy
Podzimní Biozpravodaj
Co dělaly slepice na letošním Biojarmarku? Koho nebo co tlučou školní děti na exkurzích, které pro ně pořádáme? Že by špačky? A proč Adolf Hitler zakázal špaldu? Přečtěte si náš Biozpravodaj a budete mít jasno.
Co je u nás nového
Biojarmark se vydařil
Slunce svítilo, tramvaje vozily turisty na Pražský hrad a slepice na dvorku Národního zemědělského muzea se popelily ve svých hnízdech. Řeklo by se obyčejná říjnová sobota, až na to, že vedle slepičího výběhu vyrostl stánek s biozeleniou, kousek vedle předvádějí kompostér, kapela vyhrá-vá swingové melodie… Přečtěte si o pražském Biojarmarku 2018.
Dvouzrnka, špalda, červená pšenice...
...ale také hovězí a vepřové, cizrna a spousta dalších biopotravin bublala v hrncích na kurzu vaření, který se konal v rámci Biojarmarku v gastrostudiu Národního země-dělského muzea. Jak se špičkovému šéfkuchaři Davidu Wisniowskému vařilo z biopotravin a proč Adolf Hitler neměl rád špaldu si můžete přečíst zde.
Jak se vařilo na Biojarmarku - video
Kurz vaření "Objevujeme méně tradiční plodiny a bioprodukty", Biojarmark 2018
 
Školáci vyrážejí na ekofarmy
Děti z deseti základních škol z celé republiky s námi letos na podzim jezdí na exkurze: cílem je vždy ekofarma v jejich kraji. Školáci se seznamují se zvířaty na farmě, tlučou máslo, moštují jablka a nechybí ani ochutnávka produktů z farmy. Více se dozvíte zde.
Margit Slimáková doporučuje Biáčka
Naše knížka pro děti Biáček na ekostatku hravou formou seznamu-je děti s tím, jak vznikají biopotraviny. Podívejte se na video, kde o Biáčkovi mluví známá výživová poradkyně Margit Slimáková. Pár kousků máme ještě na skladě - mrkněte na www.biacek.cz.
 
Svět kolem nás

Jak zachovat vodu v krajině?

Z krajiny se vytrácí voda. Může jednotlivec dělat něco jiného než zádumčivě sledovat vysychající přírodu? Překvapivě ano – více se dozvíte v tomto článku.

 

Biopotraviny nejsou exkluzivní zboží

...ale celoplanetární řešení problémů se suchem a erozí půdy – můžete se dočíst v tomto článku.

 
Co se chystá?
Minifestival ekozemědělství

Na festival můžete vyrazit i v listo-padu! Filmy, knihy, ekozemědělci, ochutnávka biopotravin... to vše 24. listopadu ve Zlíně. Více zde.

Seminář "PGS prakticky"

Chtěli byste být u zrodu nového způsobu certifikace kvality potravin u nás? Zúčastněte se semináře 28. listopadu na Toulcově dvoře v Praze. Více zde.

Jak na městské pěstování a zahrady - workshop

Chcete si vypěstovat vlastní komunitní zahradu a dozvědět se víc o tom, jak může fungovat? Přihlaste se na workshop 28. listopadu v Praze! Více zde.

BIO je naše cesta. Příběhy z putování po našich ekologických farmách

Proč se rozhodli pro cestu BIO? Jak žijí? A jsou šťastní v tom, co dělají? V životě? Splnil se jim jejich sen, nebo by to chtěli jinak? Dozvíte se v knize Bio je naše cesta, která vychází na konci listopadu v nakladatelství Kazda. Více zde.  

 

Chybí vám ve zpravodaji nějaká informace? Napište nám na info@lovime.bio
...a lovte bio s námi! 
Copyright © 2018 PRO-BIO LIGA, All rights reserved. Tento zpravodaj provozuje PRO-BIO LIGA, pobočný spolek, Sokolovská 50, 186 00 Praha 8. Za podpory Ministerstva zemědělství.