Copy
Kde v létě lovit bio? 
Kam v létě za bio? Co takhle přímo na místo činu? Letní období představuje pro zemědělce pracovně velmi intenzivní období, kdy se  pěstuje, zalévá, pečuje, sklízí a vyrábí....a my ostatní máme možnost vyrazit na výlet přímo za ekologickými hospodáři a výrobci biopotravin. Abychom Vám to zjednodušili, posíláme Vám výběr zásadních akcí této sezóny. Kterou si vyberete? 
ČERVENEC
14.7. Bioslavnosti
Už jste někdy ochutnávali bio špaldové pivo? Máte jedinečnou příležitost ochutnat ho přímo na adrese společnosti PROBIO – v nádherné krajině pod Kralickým Sněžníkem, ve Starém Městě. Těšte se na biojarmark nadupaný biodobrotami, exkurze do mlýna, pestrý program pro děti a kromě již zmíněného piva Pašerák i na bio vína a mnoho dalšího. Program je letos opět nabitý!
Více info o akci 
zde.
SRPEN
18.8. Bělokarpatský biojarmark
Folklór, ekologické zemědělství a Bílé Karpaty, to je podle nás neodolatelná kombinace! Letošní již 16. ročník Bělokarpatského biojarmarku se opět koná ve Velké nad Veličkou od 13,00 do 19,00 hodin v rámci folklórního festivalu Ozvěny Horňácka. Těší se na vás ekologičtí zemědělci, výrobci i prodejci biopotravin.
Více info o akci 
zde
25.8. Den otevřených dveří v eko sadech Komňa
Jak se vaří švestková povidla můžete vidět na vlastní oči v eko sadech Komňa, kde se na jeden den otevřou dveře veřejnosti. Kromě vaření povidel si můžete projít naučnou stezku v sadech, vidět jak se lisuje jablečná šťáva nebo ochutnat biopotraviny z místní produkce. 
Více info o akci 
zde
ZÁŘÍ - měsíc biopotravin a ekologického zemědělství
Ministerstvo zemědělství opět vyhlašuje září Měsícem biopotravin a ekologického zemědělství. Letos již počtrnácté chce touto tradiční kampaní veřejnosti představit místní ekofarmy a výrobce biopotravin. Mottem pro rok 2018 je „BIO = potraviny z ekoLOGICKÉHO zemědělství“. 
2.9. Čejkovické bylinkové slavnosti
Tradice, ruční práce, láska, řemeslo, poctivost, radost ... to jsou hodnoty, které vyznávají lidé stojící za fungováním společností SONNENTOR. První neděli v září odstartuje tato tradiční akce, kdy budete mít možnost vidět na vlastní oči, kde a jak proslulé čaje a koření vznikají. 
Více info o akci 
zde.
8.9. Poznej svého farmáře - Ekofrukt Slaný
Máte rádi müsli tyčinky? Jak se vyrábějí a kde se pěstuje ovoce, které se následně zpracovává do oblíbeného produktu, se můžete dozvědět na dni otevřených vrátek v Ekofruktu Slaný ve Středočeském kraji. Firma obhospodařuje část sadů ekologicky a vyrábí Twiggy müsli tyčinky také v bio kvalitě. 
Více info o akci 
zde.
 
25.8. Poznej svého farmáře - farma Zerlina
Ochutnejte regionální prudukty z Valašska na dnu otevřených vrátek na farmě Zerlina. Farma se zaměřuje na produkci certifikovaných bio výrobků z kozího mléka.
Více info 
zde.
9.9. Biodožínky
Kdo by neznal společnost Country Life? Jejich slavnost Biodožínky se nese v duchu nejenom kvalitního a chutného jídla a pití, ale třeba i kosmetiky a drogerie. Cooking show, tombola, program pro děti, to všechno můžete zažít v Nenačovicích druhou zářijovou neděli.  
Více info o akci zde
.
16.9. Den otevřených dveří v Biopekárně Zemanka
Slané i sladké sušenky a krekry v bio kvalitě od Biopekárny Zemanka ochutnal snad každý, ale ne každý může říct, že byl přímo ve výrobně. Máte skvělou příležitost v září, kdy se u příležitosti narozenin této rodinné firmy otevře provozovna v Oříkově u Sedlčan pro veřejnost.
Více info o akci  
zde.
Říjen
6.10. Biojarmark 
Ačkoliv léto končí koncem září, rádi bychom Vás již nyní pozvali na jednu říjnovou akci, kterou pro milovníky biopotravin  organizujeme.  Rádi byste koupili kvalitní potraviny od certifikovaných bioproducentů a osobně se s nimi potkali? Pak si do kalendáře poznačte sobotu 6. října. A pokuď máte zájem se zúčastnit jako prodejce – zemědělec nebo výrobce biopotravin anebo provozujete bistro street food s neodolatelnými bio dobrotami –  stačí vyplnit přihlášku zde.
Zúčastněte se Biojarmarku letos i vy! 
Užijte si letní dny a především offline výlety za farmáři a výrobci, kteří bio neloví, ale žijí :) A sledujte všechny akce na www.lovime.bio
Chybí vám ve zpravodaji nějaká informace? Napište nám na info@lovime.bio.

 
Copyright © 2018 PRO-BIO LIGA, All rights reserved. Tento zpravodaj provozuje PRO-BIO LIGA, pobočný spolek, Sokolovská 50, 186 00 Praha 8. Za podpory Ministerstva zemědělství.