Copy
Lovíme Biozpravodaj
Zpravodaj o novinkách ze světa zemědělců, kteří to dělají jinak, než ostatních 88 % konvenčních zemědělců je tady. A o co teda jde? Souhrn toho nejzásadnějšího, co se na poli ekologického zemědělství událo a vypěstovalo. 
Co je nového v oblasti ekologického zemědělství v Čechách, na Moravě...a Indii?
Mohlo by se zdát, že s ukončením letní sezóny nastane klídek, kdy se člověk zachumlá do deky u kamen a bude nabírat sílu na další sezónu.... omyl, v bio světě se děly velké věci i na podzim, kdy už se pole pomalu ale jistě připravují na zazimování.  

Tak pojďme na to! 

Pražský Biojarmark 
Podzim za náš tým Lovíme.bio definitivně odstartoval pražský Biojarmark. Po letech jsme tak navázali na milý tradiční Biojarmark na Toulcově dvoře. Tentokrát jsme zvolili krásné prostory na dvoře Národního zemědělského muzea, kam se první říjnovou sobotu vydali s prodejními stánky ekologičtí hospodáři a hospodyně z okolí. Přečtěte si více v našem článku zde
IFOAM - Organics International se spojila s evropskými partnery na podporu rozvoje alternativních potravinových sítí
V rámci evropského mezinárodního projektu EATingCraft se podílíme na přípravě školícího programu a metodiky tzv. participativního způsobu certifikace kvality potravin, která se již používá v Evropě i ve světě. První setkání proběhlo v říjnu ve vinohradském Světe hub. Více v článku zde.
Bio kulinářství se studenty
První akce projektu Učíme se vařit BIO na hotelových školách v Praze se konala v Klánovicích. Pod vedením šéfkuchaře Tomáše Levého tak mohli mladí kuchaři  u příležitosti dne otevřených dveří návštěvníkům naservírovat to, co  připravili ze zeleniny, mléčných výrobků a masa z ekologických chovů a statků.

Více zde

Světový kongres o ekologickém zemědělství v Novém Dilí
Organic world congress se koná každé 3 roky a letos byl v indické metropoli. Organizuje ho IFOAM, Mezinárodní federace hnutí ekologického zemědělství, organizace, se kterou PRO-BIO LIGA úzce spolupracuje. Na příští kongres se můžeme těšit do Francie. Více zde
Bio v regionu
„Zdravá krajina – zdravá krmiva – zdravé jídlo – zdraví lidé.“ To je koloběh, o který usiluje ekofarma Javorník, na kterou se vydali studenti Střední přírodovědné a zemědělské školy z Rožnova pod Radhoštěm. 
Celý článek k přečtení zde
 
Na ekofarmě Javorník...
Co se chystá v roce 2018?

BIOFACH 2018

Na veletrhu BIOFACH, největším světovém veletrhu biopotravin a biokosmetiky, se představí rozsáhlý a inspirativní sortiment certifikovaných výrobků z celého světa. Více zde.

A další akce?
Celý tým Lovime.bio Vám přeje klidné svátky a příjemný vstup do nového roku
Copyright © 2017 PRO-BIO LIGA, All rights reserved. Tento zpravodaj provozuje PRO-BIO LIGA, pobočný spolek, Sokolovská 50, 186 00 Praha 8. Za podpory Ministerstva zemědělství.