Copy
Únor plný zajímavých akcí

Určitě jste už zaznamenali, že v letošním roce nabízí PRO-BIO LIGA možnost získat zdarma lístky na největší světový veletrh biopotravin - norimberský Biofach. Pokud stále váháte, vězte, že čas se krátí a místo v autobuse je třeba si zamluvit do 3. února. Pokud vyrážíte po vlastní ose, lístky vám obstaráme nejpozději 7. února. Bližší informace najdete tady. Naše kolegyně Katka se z loňského Biofachu vrátila nadšená a plná zážitků - její článek o tom, co všechno můžete na Biofachu vidět a zažít, najdete zde.

Srdce biosektoru ovšem v únoru nebije jen v Norimberku. Pokud máte rádi komornější akce, přijďte se čtrnáctého února seznámit s lidmi, kteří u nás rozvíjejí komunitou podporované zemědělství. Festival spolupráce mezi zemědělci a spotřebiteli Mrkev v zimě pořádáme v pražském Kampusu Hybernská. 

Jestli něco v posledních letech opravdu frčí, tak je to kvásek, domácí chleba a vůbec pečení a vaření. V únoru můžete navštívit hned dvě "chlebové" akce. Osmého února se ve Strachoticích na Znojemsku koná Pečení s Živou farmou. Z celozrnné mouky z Živé farmy si upečete nejen kváskový chleba, ale třeba také dýňový koláč nebo vafle. A specialista na biočaje a biokoření - firma Sonnentor - pořádá 15. února workshop Upeč třeba chleba, kde se naučíte kombinovat různé netradiční mouky a a rozmanité koření tak, aby váš pecen okouzlil nejen rodinu, ale třeba i přátele na různých oslavách.

Aby toho nebylo málo, už 6. února se můžete na Statku Mitrov zúčastnit kurzu přípravy steaků, jehož součástí je také prohlídka farmy v Mitrově. Ve zdejší prodejně si také můžete nakoupit vyhlášené bio uzeniny, které tu připravují zásadně bez rychlosoli, barviv a dalších "chuťovek" typických pro běžný uzenářský provoz. 

Na závěr tu máme jeden tip, který se týká milovaného i nenáviděného únorového svátku - svatého Valentýna. Možná víte, že v nabídce českých květinářství už dávno převážily letadly dovážené a pesticidy vyhoněné květiny, pěstované (často dětmi) za nefér a nebezpečných podmínek. Alternativa však existuje- mapu malých, českých, šetrně pěstujících producentů květin najdete v tomto článku na Ekolistu. 

A nebo svým milým k Valentýnu pořiďte balíček toho nejlepšího z nějaké české biofarmy - inspirujte se v naší mapě Kde.lovíme.bio. Spousta farem už má své e-shopy, takže vám balíček plný bio dobrot přijde až domů.

Krásný únor přejí všichni z Lovíme.bio

 

 

Copyright © PRO-BIO LIGA 2020. Tento zpravodaj provozuje PRO-BIO LIGA, pobočný spolek, Sokolovská 50, 186 00 Praha 8. Za podpory Ministerstva zemědělství.
Chcete změnit způsob jak dostáváte tyto e-maily?
Můžete aktualizovat vaše preference či odhlásit se od zpravodaje.

 


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
PRO-BIO LIGA · Sokolovská 50 · Praha 8 18600 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp