Copy
Zimní Biozpravodaj
O tom, že klima se mění, ubývá hmyzu a spodní vody jsou otrávené jedy ze zemědělství, asi všichni víme. Existuje nějaká lepší varianta budoucnosti? Zjišťovali jsme na největším bioveletrhu světa - norimberském Biofachu. Další optimismus můžete načerpat u příležitosti Mezinárodního dne komunitou podporovaného zemědělství - přijďte s námi slavit! 
Co je u nás nového
Zážitky z Biofachu: Sojovka bez sóji a těstovinová brčka
…ale také stovky druhů sýrů, čokoládové tofu, sušenky z topi-namburové mouky – prostě všechno, na co si vzpomenete. Delegace novi-nářů z ČR v Norimberku poctivě ochutnávala a dlužno dodat, že čes-ké firmy se svými výrobky na největším bioveletrhu světa rozhod-ně nezapadly.
Slavíme KPZko!
22. 2. 2019 - mezinárodní den komunitou podporovaného zemědělství... prostě DEN pro KPZko! A my budeme slavit. Slavte s námi!
Kanadský ekofarmář na návštěvě v Praze
Ken Laing již 40 let hospodaří se svou rodinou na 93 akrech země-dělské půdy v režimu ekologického zemědělství, s pomocí koňské síly. Bližší info o přednášce zde.

 

Pěstujeme (jídlo pro) komunitu
Jak vypěstovat jídlo pro 200 rodin a vytvořit komunitu? Jak kvete komu-nitou podporované zemědělství v Kanadě?  Marta bude mluvit o svých vlastních dlouholetých zkušenos-tech, o tom, co se jí osvědčilo a funguje. Přijďte se inspirovat.
Svět kolem nás

Hmyz po celém světě vymírá
...proběhlo v těchto dnech opět médii. Co můžeme dělat my? Co takhle se inspirovat v Bavorsku? Rekordní počet Bavorů vytáhl do boje za ochranu včel.

 

Environmentální žal... nejste v tom sami
"Lidí, kteří se trápí kvůli ohrožení přírody, je mnoho. Narážejí na nepochopení," říká terapeutka Zdeňka Voštová. Více zde.

 
Farmář Tonda - video
Pokouší se o vás environmentální žal? Zavlňte se do rytmu s Pokáčem, farmářem Tondou a jeho slepicí Miluškou.
 
Chybí vám ve zpravodaji nějaká informace? Napište nám na info@lovime.bio
...a lovte bio s námi! 
Copyright © *2019* *PRO-BIO LIGA*, All rights reserved. Tento zpravodaj provozuje PRO-BIO LIGA, pobočný spolek, Sokolovská 50, 186 00 Praha 8. Za podpory Ministerstva zemědělství.

Tento zpravodaj dostáváte, protože jste se přihlásili k jeho odběru na webu biospotrebitel.cz či lovime.bio nebo na některé z akcí pořádaných PRO-BIO LIGOU.

Chcete změnit způsob jak dostáváte tyto e-maily?
Můžete aktualizovat vaše preference či odhlásit se od zpravodaje.

 


This email was sent to <<Email>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
PRO-BIO LIGA · Sokolovská 50 · Praha 8 18600 · Czech Republic

Email Marketing Powered by Mailchimp