Copy
Pozvánka na seminář
Participativní systémy záruky kvality potravin
středa 28. 11. 2018 - Toulcův dvůr, Praha
A co je to vlastně PGS? Jde o dostupnou alternativu oficiální biocertifikace. Skupina zemědělců a/nebo zpracovatelů se domluví se svými  spotřebiteli a odběrateli na zásadách a pravidlech produkce kvalitních potravin v souladu s pravidly ekologického zemědělství.

Pokud se tedy zajímáte o kvalitu potravin, jste příznivcem ekologického zemědělství a chtěli byste být u zrodu nového způsobu certifikace kvality potravin u nás, pak je tato akce určena právě pro vás. Jedná se o druhý z celkem čtyř seminářů, pokud jste se prvního semináře neúčastnili, nevadí.

Kdy: 28. 11. 2018 od 10:00 do 15:30
Kde: Toulcův dvůr, Kubatova 32/1, Praha 10 - Hostivař

 

Zatímco první seminář byl zaměřen na poskytnutí základních informací o PGS, jeho vzniku a fungování ve světě, ve 2. semináři na tyto základní informace navážeme a provedeme vás konkrétními kroky, postupy a nástroji, které jsou nutné k vytvoření vlastního systému záruky kvality, jeho zavedení a představíme i nástroje, které usnadní jeho každodenní fungování v praxi. Součástí semináře budou i příklady dokumentů ze světa, které mohou sloužit jako inspirace pro zájemce o zavedení PGS. Více informací naleznete v přiložené pozvánce nebo na našich stránkách: https://www.lovime.bio/kalendar-akci/seminar-pgs-prakticky/

Na seminář se můžete přihlásit pomocí formuláře: https://goo.gl/forms/Eo3YfQZDjkYA9bIG3
Seminář pořádá PRO-BIO LIGA v rámci mezinárodního projektu EATingCRAFT, jehož cílem je vytvořit vzdělávací program o participativním způsobu certifikace kvality potravin, která se již používá v Evropě i ve světě a je známá pod zkratkou PGS (participatory guarantee system).

Více informací o PGS v češtině, včetně všech prezentací a videozáznamu z 1. semináře najdete na našich stránkách https://www.lovime.bio/projekty/pgs/, podrobné informace v angličtině o PGS ve světě poskytuje na svých stránkách společnost IFOAM Organics International zde. Participativní certifikace (PGS) je dostupnou alternativou oficiální biocertifikace - jde o způsob certifikace, kdy se skupina zemědělců a/nebo zpracovatelů domluví se svými spotřebiteli a odběrateli na zásadách a pravidlech produkce kvalitních potravin v souladu s pravidly ekologického zemědělství.

Těšíme se na setkání s vámi!

Za tým PRO-BIO LIGY zdraví,

Eva Čermáková

PRO-BIO LIGA pobočný spolek
Sokolovská 129/50 186 00 Praha 8 - Karlín
IČO: 750 305 86
www.lovime.bio
email:  eva@lovime.bio

Registrujte se zde
Kontaktní osoba: Eva Čermáková, tel: 602 269 323, eva@lovime.bio

Stále váháte? Pusťte si krátké video o PGS aneb systému vzájemného ručení zde.

Zbylo dva semináře proběhnou začátkem roku 2019. Semináře na sebe tematicky navazují.
Copyright © 2018 PRO-BIO LIGA, All rights reserved. Tento zpravodaj provozuje PRO-BIO LIGA, pobočný spolek, Sokolovská 50, 186 00 Praha 8. Za podpory Ministerstva zemědělství.