Copy
View this email in your browser

Vážení rodiče, prarodiče a přátelé školy,

konečně začala škola žít svým normálním životem. Máme za sebou nejen dva měsíce běžné výuky s dětmi ve třídách, ale i mnoho doprovodných akcí, díky nimž získávají děti důležité dovednosti pro život. Ráda bych shrnula ty nejdůležitější a nejzajímavější, abyste věděli, co vše se ve škole v nedávné době odehrálo. Zároveň se tak jako vždy dozvíte, co chystáme do budoucna. 


Téma příštího školního roku
Pro příští školní rok chystáme projekt Jedna škola - jedna kniha. Znamená to, že celá škola (včetně vás, když se zapojíte) budeme číst jednu knihu. Téma a příběh knihy se bude objevovat ve výuce, ale také mu budou věnovány samostatné projektové dny. Tou knihou bude Tobiáš Lolness od francouzského autora Timothée de Fombelleho. Kniha byla přeložena do 29 jazyků a získala 20 různých ocenění. Aktivity projektu budou přizpůsobeny úrovni čtenářských dovedností žáků různého věku.


Vysvědčení pro školní jídelnu 
Pan ředitel Vrtiška by rád požádal všechny strávníky, žáky, učitele i vás rodiče o vystavení vysvědčení pobočce Školní jídelny Praha 10 v ZŠ Brigádníků. Jak jsou kuchaři zvyklí, čím více hvězdiček, tím lepší kuchař a spokojenější zákazník. Dotazník spokojenosti vám nezabere víc než 3 minuty. 

https://www.survio.com/survey/d/zs-brigadniku-dotaznik-skolni-obedy

 

Nový název školy
Zastupitelstvo MČ Praha 10 schválilo nový název naší školy, Základní škola Solidarita. Důvodem byla častá záměna dvou místních názvů Brigádníků a Barikádníků. Název jsme hledali společně s vámi v průběhu školního roku, pořádali jsme anketu a sbírali podněty. Uvědomujeme si, že každý název s sebou nese určitou emociální vazbu těch, kteří se s ním sžili, ale věříme, že i nový název si najde cestu k vašim srdcím.  
 


 


Pěstitelské úsilí na naší školní zahradě
Třídy 1.A, 4.C a 5.A osázely truhlíky, které jste společně s námi vyrobili na školní brigádě. Osázení navrhla nová zahradnice školní zahrady Barbora Brázdová tak, aby děti mohly po prázdninách sklízet. V truhlících jsou rajčata, papriky, okurky, dýně, cukety, jahody, pažitka atd. Na fotkách vidíte, že vznikl holčičí truhlík a klučičí truhlík.

 

Výchovný koncert
Třídy 3.A, 4.A, 4.C a 5.C absolvovaly profesionální výchovný koncert, a to přímo na půdě naší školy. Koncert byl připraven violistou Bennewitzova kvarteta panem Pinkasem, který hrál společně se svým synem Matějem, klavíristou a bývalým žákem naší školy.Školní výlety
Každá třída si užila svůj třídní výlet, většina starších žáků i vícedenní. Řada z nich zahrnovala i koupání, vodáctví, cyklistiku, spaní ve stanu, pod širákem apod. Kromě výletů proběhlo focení tříd, požární cvičení a tradiční prezentace závěrečných prací našich deváťáků.
 

Školní turnaj ve vybíjené
Žáci z povinně-volitelného předmětu Organizace akcí uspořádali první školní turnaj ve vybíjené, kterého se účastnily třídy 2.stupně. Atmosféra byla skvělá a ceny za 1. - 3. místo budou předány na školní akademii 29.6. 2021.
 

Školní akademie
Akademie proběhne v úterý 29.6. dopoledne v KD Barikádníků a bude z epidemických důvodů pouze pro 2.stupeň. Budou na ní vyhlášeni “hrdinové roku.” Každá třída vybrala svého třídního hrdinu podle kritérií, která žáci navrhli a projednali ve školním parlamentu. Děti ocenily především spolužáky, kteří jim byli oporou v nelehké době distanční výuky. Buď nezištně a ochotně pomáhali ostatním s úkoly a učením, nebo svým optimismem dodávali lidem ve svém okolí energii a naději. Dále uvidíme hudebně taneční vystoupení našich nejstarších žáků a animované filmy a komiksy na různá společenská témata, které vznikly v hodinách občanské výchovy pod vedením spolku Metaculture. 


Máme za sebou těžký a mimořádný školní rok. Děkujeme vám za obrovské úsilí, které jste věnovali svým dětem v době distanční výuky! Přejeme všem krásné a dlouhé letní prázdniny!

Karin Marques
ředitelka školy


 

Copyright © 2021 ZŠ Solidarita, All rights reserved.


Chcete změnit, jak vám tyto e-maily zasíláme?
Můžete změnit vaše nastavení nebo se odhlásit z odběru.

Email Marketing Powered by Mailchimp