Copy
View this email in your browser
 
Vážení rodiče, prarodiče a přátelé školy,
 
zdravím vás se začínajícím jarem a přáním krásných velikonočních svátků! 
 
V uplynulých dnech proběhla na naší škole online inspekce, která sbírá anonymizovaná a agregovaná data ze všech škol o distanční výuce. Dovolte mi citovat neformální výrok pana inspektora: “Škoda, že tam nemůžu uvést - běžte se všichni podívat na Základní školu Brigádníků - tam je to úplná paráda!” Toto neformální ocenění považuji za úspěch nejen učitelů a asistentů naší školy, ale samozřejmě i našich žáků a také rodičů, kteří mnohdy nemalou měrou podporují své děti ve zvládání školních povinností. Jsem hrdá, že jsme obstáli!
 
Chystaný návrat dětí do škol - co zatím víme
ROTACE
 • rotace celých tříd je z důvodu režimu 5 dní ve škole, 9 dní (so, ne - týden - so, ne) doma, což výrazně snižuje riziko šíření
 • nastavený režim by měl být zachován až do konce školního roku
 • z důvodu rovnoměrného počtu tříd na jednotlivých chodbách a také rovnoměrného vytížení školní družiny počítáme s následujícím rozdělením tříd prvního stupně:
  • v prvním týdnu po otevření nastoupí: 1.A, 1.C, 3.A., 3.B, 4.A, 4.C, 5.B
  • v druhém týdnu po otevření nastoupí: 1.B, 2.A, 2.B, 2.C, 4.B, 5.A, 5.C
  • odpolední družina bude fungovat bez omezení do 17 hod., ranní družinu nelze z důvodu nemísení tříd zajistit.
TESTOVÁNÍ
 • 6.4. distribuce testů na kraje a poté do škol, kraje obdrží distribuční seznamy
 • buď 2 x týdně AG, nebo jednou týdně PCR (zřizovatel)
 • pozitivní dítě - odchází do karantény a s ním celá třída, návrat po negativních PCR testech
 • škola bude zanášet data o testování do COVID FORMS – pouze počet testů / pozitivita
 • testuje se i u skupinových konzultací
 • plně očkováni zaměstnanci se testovat nemusí
 • na 1. stupni děti pod dohledem samoodběrem
Jakmile budeme mít jasné pokyny s termíny, dáme vám vědět.

Paní učitelka Hráčková v semifinále celostátní soutěže Global Teacher Prize
U dětí i kolegů jedna z nejoblíbenějších postav naší školy - Vendula Hráčková, učitelka fyziky a biologie, vedoucí školního parlamentu, koordinátorka projektu Škola nás baví, vedoucí regionálního centra Elixír, skvělá organizátorka lyžáků, zkušená třídní, skvělá uvádějící učitelka, která pomáhá nováčkům zorientovat se v labyrintu třídnické administrativy. Naši žáci ostatně paní učitelku nominovali na učitele roku v loňském i letošním roce, zde si můžete přečíst jejich pohled. Vendy - gratulujeme!
 
 

 
Tajuplná výprava do Podivous
Distanční výuka už je dlouhá, a tak jsme si pro děti z 4.B, 4. C a 5. A a 5. B přichystali v březnu překvapení. Na pár dní se staly obyvateli tajemného městečka Podivousy! Děti dostávaly každý den suroviny, se kterými hospodařily a stavěly za ně budovy. V Podivousech tak vyrostla nová fotbalová hřiště, rodinné domky anebo hned několik škol. Navštívil je také tajemný kupec, vyzkoušely si navrhnout podivouské erby a lámaly si hlavy nad otázkou, proč se vlastně Podivousy jmenují Podivousy! Děti pracovaly vytrvale a s nadšením, velký dík patří také vám rodičům a prarodičům za podporu dětí! Chtěli byste se na stavby žáků podívat? Nahlédněte do půvabné podivouské galerie
 
Brigáda na školní zahradě 
Školní zahrada si žádá péči. Chystáme pokročit s odloženým projektem vyvýšených záhonů, sezením z palet, vybudováním přístřešku na dřevo u ohniště. Předpokládaný termíny brigády je:
 • sobota 22. května od 9:00 
 • náhradní termín neděle 6. června od 9:00
Termíny jsou pro jistotu dva, protože brigáda se bude samozřejmě konat jen za předpokladu, že to platná opatření dovolí. A práce je dostatek i na dvě setkání.
 
Zájemce ochotné přiložit ruku k dílu prosíme, aby se přihlásili prostřednictvím jednoduchého  formuláře, kdo by potřeboval bližší informace, nechť se obrátí na pana zástupce Petra Jansu (jansa@zsbrigadniku.cz).
 
Odpískej nudu - fotbalové výzvy 
Místo tradičního McDonald’s cupu, který už podruhé bohužel nebude, nabízí Fotbalová asociace pro děti od 5 do 15 let fotbalové výzvy. Děti můžou vyhrát ceny, podepsané dresy od našich reprezentantů nebo dokonce doprovod hráčů na zahájení utkání v září proti Ukrajině. Projekt Odpískej nudu s McDonald’s Cupem nabízí sérii inspirativních videí pro tréninkové pohybové aktivity a také tréninkovou výzvu, soutěž, do které se mohou zapojit všichni školáci od 5 do 15 let. Detailní postup, jak se do soutěže registrovat naleznete zde. Veškeré informace o projektu Odpískej nudu i o soutěži McDonald’s Cup: Tréninková výzva naleznete na webových stránkách www.mcdonaldscup.cz
 
Sanace družinového dvorku 
Děkuji paní Šimkové a jejímu manželovi za vyměření a poptání cenové nabídky pro sanaci družinového dvorku. Pro vaši informaci se jedná o investici v rozmezí 700 - 900 tisíc Kč. Proto hledáme někoho, kdo má zkušenosti s dotacemi či podobnými investičními akcemi, abychom našli cestu, jak sanaci dvorku financovat. 
 
Zlepšeme okolí školy
MČ Praha 10 nás upozornila na možnost, jak můžeme nahlašovat nepořádek v okolí naší školy. Nejjednodušší způsob je nainstalovat si aplikaci Zlepšeme Česko. Jak ji využívat, je uvedeno v tomto videu. Stačí pak jen vyfotit a nahlásit přes mobil závadu nebo nepořádek a podnět přijde přímo panu Kaštovskému z odboru životního prostředí k řešení. Zlepšeme Česko je součástí Mobilního rozhlasu a ZmapujTo.

Přeji vašim rodinám zdraví a pěkné prožití nadcházejících svátků jara, ať už budete slavit Velikonoce, Pesach, nebo jiné. 

Karin Marques
ředitelka školy
 
 
Copyright © 2021 ZŠ Solidarita, All rights reserved.


Chcete změnit, jak vám tyto e-maily zasíláme?
Můžete změnit vaše nastavení nebo se odhlásit z odběru.

Email Marketing Powered by Mailchimp