Copy
View this email in your browser

Vážení rodiče,

máme za sebou týden a půl karantény a první zkušenosti s jejím fungováním. Jsme si vědomi, že situaci mnohých z Vás možná vystihuje karikatura v záhlaví zpravodaje. Přicházíme s několika opatřeními, která by nám v následujících týdnech měla usnadnit vzájemnou komunikaci.

Zadání na jednom místě

Právě z důvodu možného zahlcení na Vaší straně jsme se rozhodli systematizovat zadávání školních úkolů, abyste měli informace vždy na celý týden a pokud možno přehledně na jednom místě. 

Pro 5.- 9. ročníky jsme pro každou třídu zřídili veřejně přístupný dokument, kde se budou na jednom místě sbíhat informace od všech učitelů - v týdenním taktu, aktuální na daný týden každé pondělí ráno. Když si dokumenty rozkliknete nyní, zadání na příští týden od některých vyučujících bude ještě chybět, ale do pondělního rána by se mělo objevit.

V nižších ročnících je situace jednodušší v tom, že většinu předmětů vyučuje třídní učitel, proto se zavedením obdobného způsobu pro 1.- 4. třídy vyčkáme, jestli se systém osvědčí.

Proklik na zadání pro jednotlivé třídy naleznete na rozcestníku:
https://zsbrigadniku.edupage.org/a/tydenni-plany

Pro Vaše pohodlí přikládáme rovnou i cílové odkazy:

5.A * 5.B * 5.C * 6.A * 6.B * 7.A * 7.B * 8.A * 8.B * 9.A * 9.B

Přístup ke známkám v EduPage

Dalším opatřením, které nám usnadní vzájemnou komunikaci, je přístup ke známkám v systému EduPage. Učitelé začnou využívat v EduPage modul Známky, který funguje jako elektronická žákovská knížka.

Rodiče a žáci obdrží každý svůj přístup do systému. Žákům přijdou přístupové údaje na školní email (jmeno.prijmeni@zsbrigadniku.cz), rodičům pak na email, který mají uvedený v kartě žáka. 

Pokud Vám žádný email s aktivací účtu EduPage během tohoto víkendu nepřijde, kontaktujte svého třídního učitele, aby doplnil či aktualizoval Vaši emailovou adresu. Jakmile se tak stane, budete také schopni se do systému přihlásit. 

V případě technických potíží Vám pomůže kolega Marek Lisý (lisy@zsbrigadniku.cz).

Školní Instagram @zsbrigadniku

Spouštíme školní Instagram! Víme, že velká část našich žáků žije na sociálních sítích a snažíme se jít s dobou. Náš nový Instagramový účet vytváříme hlavně pro ně, ale rozhodně vám nebudeme bránit, pokud nám taky “dáte follow” :) Na Instagramu budeme od příštího týdne vyhlašovat výzvu, o které se dozvíte o kousek níž.

Nemají vaše děti účet na Instagramu? Nevadí, náš profil můžou sledovat přímo na adrese https://www.instagram.com/zsbrigadniku i bez vlastního účtu.

Corona - challenge

Všechny nás teď trochu trápí fakt, že dětí sedí daleko více u počítače než obvykle. Ke škole ovšem patří i pohyb, tvorba, umění a fyzická zdatnost. Když budete mít pocit, že je potřeba zvednout děti od počítače, můžete se podívat, jaká výzva daný týden probíhá a zapojit se. Na školním Instagramu budeme zveřejňovat kreativní a fyzické výzvy, z nichž mohou děti vybírat. Neděste se, účast ve výzvách je naprosto dobrovolná! 
Více na stránce:
https://zsbrigadniku.edupage.org/a/corona-challenge

Věříme, že to zvládneme!

Za vedení školy a pedagogický sbor

Karin Marques, Petr Jansa a Marek Lisý

Twitter
Facebook
Website
Copyright © 2020 ZŠ Solidarita, All rights reserved.


Want to change how you receive these emails?
You can update your preferences or unsubscribe from this list.

Email Marketing Powered by Mailchimp