Copy
1/2016 (19. januára 2016)

Športovcom roka 2015 sa stal Peter Sagan

Titul slovenský Športovec roka 2015 v tradičnej ankete Klubu športových redaktorov Slovenského syndikátu novinárov získal cyklistický majster sveta v cestných pretekoch s hromadným štartom Peter Sagan. Druhý v ankete skončil chodecký majster sveta na 50 km Matej Tóth. Tretie miesto obsadil hokejista Marián Hossa, ktorý s tímom NHL Chicago Blackhawks získal už tretí raz Stanley Cup. V kategórii kolektívov zvíťazilo už štvrtý raz mužstvo futbalistov Slovenska. Za Športovú legendu vyhlásili bývalého krasokorčuliara Karola Divína.
Slovenské športové aktuality

Ďalšie športové úspechy Slovákov

Svetové športové aktuality
Úmrtia významných športových osobností

Kalendár aktivít SOV

• 8. 2. - sľub slovenskej výpravy na II. ZOHM v Lillehammeri do rúk prezidenta SOV (Bratislava)
  • 12. - 21. 2. 2016 - II. zimné olympijské hry mládeže 2016 (Lillehammer)
  • 13. 2. - finále medzinárodnej vedomostnej súťaže stredoškolákov o olympizme (Budapešť)
  • marec - slávnostné vyhlásenie cien Klubu fair play SOV
  • 22. 4. - 48. valné zhromaždenie SOV (Bratislava)
  • 27. 4. - 100 dní do OH v Riu de Janeiro, štart slovenskej štafety s olympijským ohňom (Martin) a Fashion Show (Bratislava)
  • 22. 6. - ukončenie celoslovenskej štafety s olympijským ohňom (Bratislava)
  • 23. 6. - celosvetový Olympijský deň ukončenie celoslovenskej štafety s olympijským ohňom (Bratislava)
  • 26. - 30. 6. - Medzinárodný olympijský tábor mládeže (Vysoké Tatry)