Copy

březen 2015
Novinky pro Občany 2.0
Máme pro vás souhrn toho nejzajímavějšího, co se za poslední měsíc stalo ve Frank Bold.
Za podpory rodiny Orlických jsme vydali Příběhy Občanů 2.0 - knížečku s příběhy aktivních lidí, kteří se začali zajímat o své okolí a dnes jsou z nich lidé, kteří mění svět kolem sebe. Od roku 2010 vytváříme jejich celorepublikovou síť, ve které se můžou navzájem inspirovat a sdílet své zkušenosti.

Nepřehlédněte:

Seznam.cz začal od února 2015 ve svých e-mailových schránkách zařazovat hromadně rozesílané e-maily do složky "Hromadné". E-mail se tedy nezobrazí v doručené poště a navíc se po 90 dnech smaže.
Pokud nechcete, aby vám naše newslettery padaly do této složky, doporučujeme je označit podle tohoto návodu.

Povedlo se:

Vyhráli jsme: lidé mají právo na čisté ovzduší

 
Krajský soud v Ostravě nám dal za pravdu – vydal přelomové rozhodnutí, že Moravskoslezský kraj postupoval nezákonně, když nezavedl účinná opatření k ochraně ovzduší v ostravském městské obvodu Radvanice a Bartovice, který dlouhodobě patří k oblastem s nejhorším ovzduším v Evropě.

Připravujeme další postupy, jak se domoci urychleného řešení problému znečištěného ovzduší i v dalších regionech, a to v souvislosti s připravovanými Programy zlepšování kvality ovzduší a možnostmi uplatnění náhrady škody.

Chcete se zapojit? Napište nám, dáme vám vědět, jakmile to bude aktuální.

Rekonstrukce státu:

Odhalení: Komu slouží Rekonstrukce státu


Je Rekonstrukce státu spolčená s Babišem, Okamurou nebo s Babákem...? Neděláme reklamu žádnému politikovi ani politické straně, v hodnocení měříme všem stejným metrem. Protikorupčními zákony se snažíme o nastavení pravidel politické soutěže tak, aby bylo na všechny vidět stejně.

Přečtěte si blog Pavla France, kde vysvětluje principy nestrannosti Rekonstrukce státu.

Případ:

Žďár: inovativní nápady pro radniciVe Žďáře na Sázavou se Občané 2.0 snaží být partnery pro radnici a podávat jí konstruktivní podněty. Podařilo se jim zapojit veřejnost do připomínkování územního plánu, prosadit zveřejňování všech smluv na internetu a pro radnici mají připraveno dalších 10 návrhů, jak by se dal zlepšit život ve Žďáře.

Přečtěte si, jak se žďárští zasazují o zlepšení svého města.

Potkejte se s týmem Franka Bolda


22. dubna: Jobfair Olomouc
Seznamte se s náplní naší stáže pro studenty práv.
23. dubna: NGO Market Praha
Poznejte osobně náš tým Servisu pro Občany. 
V únoru jsme se sešli se spolky, které dlouhodobě podporujeme v jejich činnosti. Setkání těchto Občanů 2.0 proběhlo tentokrát v ostravském Impact HUBu a věnovalo se chystané novele zákona o EIA.
Podívejte se, jak to na setkání vypadalo.


www.frankbold.org
info@frankbold.org