Copy

listopad 2014
Novinky pro Občany 2.0

Aktuálně:

Nabízíme pomoc obcím

Nemůžete pověsit na dveře cedulku "pro inventuru zavřeno" a začít generálním úklidem. Život v obci běží, zakázky se realizují, smlouvy plní, a přibývají nové a nové. Všechno se řeší za pochodu.

Nabízíme právní služby novým zastupitelům, kteří chtějí položit základy férové a prosperující obce, zabránit únikům peněz skrze smlouvy, veřejné zakázky nebo obecní firmy, a účinně zapojovat občany.

Podívejte se, s čím chceme pomoct, a přepošlete zprávu svému známému zastupiteli.
 

Povedlo se:

Další výhra nad OKD

OKD podali žalobu proti rozhodnutí úřadu, který jim neprodloužil existenci černých staveb v areálu dolu Frenštát. Krajský soud před pár dny jejich žalobu zamítl. Zbývá tedy už jen malý krůček, aby černé stavby zmizely úplně - rozhodnutí soudu o odstra-nění staveb.

Přečtěte si, jak dlouhodobě pomáháme spolku Naše Beskydy ve sporu s OKD.

Radíme:

Co dělat pro odstranění černých staveb

Setkáváte se ve svém okolí s drobnými "na černo" postavenými přístavbami či dokonce se závažnými případy černých staveb? Nemusíte jen nečinně přihlížet, můžete ovlivnit, jak bude vypadat vaše okolí.

Přečtěte si, jak proti černým stavbám postupovat. 
 

Případ:

Krhová, Hrádky:
nová obec místo skládky

Krhové, bývalé městské části Valašského Meziříčí, jsme nejprve pomáhali zabránit výstavbě skládky. Nakonec se místní aktivní občané rozhodli, že se budou starat o své okolí sami, a založili novou obec.

Přečtěte si příběh nově vznikající obce.
 

Aktuálně:


Přispěli jsme do mezinárodní analýzy organizace Justice and Environment. Několik desítek vybraných staveb má být na základě nařízení evropského parlamentu povoleno ve zrychleném řízení a mít možnost čerpat ze zvláštního evropského fondu CEF. Záměr nadzemního vedení Kočín-Mírovka, který jsme analyzovali, nesplňuje stanovená kritéria nařízení, a bude mít navíc zásadní negativní dopad na životní prostředí. Přečtěte si, co je smyslem nařízení, a proč to možná nevyjde.
 
Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Podporou aktivního občanství k ochraně životního prostředí. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.


www.frankbold.org
info@frankbold.org