Copy

leden 2015
Novinky pro Občany 2.0

Povedlo se:

Zrušili jsme Aktualizaci územního plánu města Brna


Uhájili jsme práva dotčených vlastníků nemovitostí a spolků reprezentujících zájmy tisícovek obyvatel města, jejichž připomínky ke změně územního plánu magistrát ignoroval. Krajský soud v Brně nám dal za pravdu a zrušil Aktualizaci územního plánu města Brna.

V rušení územních plánů ale budoucnost nevidíme. Ta patří prosperujícím, otevřeným obcím, které umí spolupracovat s občany a zapojit je do svého rozvoje. 

Přečtěte si, co chystáme a jak chceme pomoct.

Rekonstrukce státu:

Ministerstvo financí začalo zveřejňovat smlouvy


Další krok k větší transparentnosti státní správy - od půlky ledna můžete najít na internetu smlouvy a faktury Ministerstva financí.
Podívejte se na web Otevřená data Ministerstva financí.

Registr smluv se však stále ještě nepodařilo prosadit. Přečtěte si, jak Pavel Franc ještě na sklonku roku zhodnotil snahy o prosazení registru a dalších protikorupčních opatření.

Rozhovor:

Frank Bold buduje mosty mezi byznysem a neziskem


Naše ostravská pobočka se přestěhovala do nově otevřeného Hubu, se kterým už několik let sdílíme nejen prostory v Praze, ale také víru v to, že byznys se dá dělat s pozitivním dopadem na společnost.

Přečtěte si rozhovor s našimi ostravskými kolegy.

Případ:

Karviná: žít nebo těžit?


Občané Karviné jsou přesvědčeni, že zachování domovů pro ně i pro jejich děti je důležitější než zisk soukromé těžařské firmy. Snaží se prosazovat ochranu příznivého prostředí pro život.

Přečtěte si, jak se aktivní občané v Karviné snaží ochránit své město a hodnoty před těžařským obrem.

Tip:

Příručka o Geoparticipaci

Jak používat prostorové nástroje v rozhodování o lokalitách, ve kterých žijeme, vám poradí nová příručka vydaná na Palackého univerzitě v Olomouci.
Příručku si můžete na univerzitě zdarma vyzvednout nebo si napsat o její zaslání.

Také si ji můžete stáhnout v elektronické podobě.
Program švýcarsko-české spolupráce podporuje sub-projekt Podporou aktivního občanství k ochraně životního prostředí. Supported by a grant from Switzerland through the Swiss Contribution to the enlarged European Union.


www.frankbold.org
info@frankbold.org