Copy
FILMOVÉ PREMIÉRY | LISTOPAD 2014
Milí fanoušci jabloneckých kin,

venkovní teploty pomalu klesají, přesto věříme, že vás listopadové premiéry jabloneckých kin dokážou rozehřát. Na své si přijdou jako obvykle přijdou milovníci různých žánrů.
S dětmi můžete v listopadu vyrazit na animáky Tučňáci z Madagaskaru (2D/3D) nebo na léty prověřenou klasiku Včelka Mája v novém kabátku. Na vánoční notu se pak můžete naladit se severským rodinným fantasy příběhem Magické stříbro - hledání kouzelného rohu.
Milovníci scifi by si neměli nechat ujít jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku, v režii Christophera Nolana (batmanovská trilogie „Temný rytíř“, Počátek) - Interstellar. Stejně tak by si fandové ságy Hunger Games neměli nechat uniknout první část nového dílu s podtitulem Síla vzdoru.
Příznivci hudebních filmů v listopadu jistě ocení životopisné drama v režii T. Taylora (Černobílý svět) Get on up: Příběh Jamese Browna. Za vidění také stojí hudební komedie o bandu, který vede chlápek s obří umělou hlavou, Frank.
V listopadovém programu kina Junior mimo jiné najdete i festivaly prověřené snímky Mami!, Levitian.
Českou filmovou tvorbu v listopadu reprezentují snímky Pohádkář, My2 a Odborný dohled nad východem slunce.
Toto je jen malá ochutnávka z našeho listopadového programu. Přehled všech premiér najdete níže a doplní ho jako vždy výběr repríz úspěšných a zajímavých titulů.
Pro více informací o filmech (termíny projekcí, jména tvůrců, možnost rezervace, atd.) stačí kliknout na název filmu. Kompletní seznam snímků, které v našich kinech uvidíte, najdete na našich webových stránkách v sekci PROGRAM PODLE ABECEDY.

Listopadový program ve formátu PDF si můžete stáhnout >>> zde <<<

Příjemně prožitý listopad vám přeje
Vaše kinoparta
BOJ SNĚŽNÉHO PLUHU S MAFIÍ
PREMIÉRA: 12.11.
Severská akční komedie s ironickým názvem, plná krve, napětí a „spravedlivé“ pomsty, s lavinou mrtvých těl, černého humoru a překvapivých zvratů. Výsledkem je zábavný a inteligentní akční thriller z prostředí zasněžených drsných norských hor se skvělým Stellanem Skarsgårdem v hl. roli.
DEAD SNOW: RUDÝ VS. MRTVÝ
PREMIÉRA: 10.11.
Akční komediální horor aneb „stará nenávist netrouchniví.“ Režisér Tommy Wirkola (Jeníček a Mařenka: Lovci čarodějnic) natočil v roce 2009 hororovou komedii Mrtvý sníh, ve které nechal ožít nacistické zombie na zamrzlých pláních severního Norska. Jejich mise však neskončila a nyní se chystají na totální genocidu…
FRANK 
PREMIÉRA: 7.11.
Originální komedie o rádoby muzikantovi, který ztratí půdu pod nohama, když se přidá k avantgardní popové kapele vedené tajemným a záhadným Frankem (Michael Fassbender), hudebním géniem, který se schovává za obří umělou hlavu…

 
GET ON UP – PŘÍBĚH JAMESE BROWNA
PREMIÉRA: 22.11.
Celý svět ho zná pod přezdívkami „Mr. Dynamit“, „Kmotr soulu“ nebo „Největší dříč v šoubyznysu“. Jaký ale byl ve skutečnosti zpěvák James Brown, muž, jehož životní příběh se stal jednou z nejzásadnějších kapitol v dějinách populární hudby? Životopisné drama v režii T. Taylora (Černobílý svět)
 
HUNGER GAMES: SÍLA VZDORU 1. ČÁST
PREMIÉRA: 20.11.
Katniss prožívá nejtěžší období svého života. Ačkoli z Her čtvrtstoletí jakž takž vyvázla se zdravou kůží. Capitol srovnal se zemí Dvanáctý obvod, zahynuly tisíce lidí a Katniss pronásleduje pocit viny. Peeta, její partner z Her, zůstal v rukou nepřátel. A navíc stále nevyřešila dilema, kterému ze dvou nejbližších přátel patří její city...
INTERSTELLAR
PREMIÉRA: 6.11.
Jeden z nejočekávanějších filmů letošního roku. Vesmírná sci-fi v režii Christophera Nolana (batmanovská trilogie „Temný rytíř“, Počátek). Když se náš čas na Zemi chýlí ke konci, je skupina výzkumníků pověřena nejdůležitějším posláním v lidských dějinách: cestou za hranice naší galaxie, při které má za úkol najít mezi hvězdami pro lidstvo nový domov…
iSHORTS – FeinKOšt
PREMIÉRA: 26.11.
Pásmo krátkých filmů na dané téma. Tentokrát přinese výběr těch nejlepších českých a německých filmů, které byly vybrány ve spolupráci s Českým filmovým centrem a AG Kurzfilm, takže kombinace německé kvality a českého nadšení pro věc.
To prostě nemůže dopadnout špatně. Doražte!
JESSABELLE – V TVÁŘI DÉMONA
PREMIÉRA: 13.11.
Hororový thriller. Jessie se po tragické nehodě nastěhuje do starobylého domu v Louisianě, který kdysi patřil jejímu otci. Najde záhadný vzkaz od své matky, která zemřela před mnoha lety a brzy pochopí, že tento dům je už dávno obýván i nějakou jinou bytostí...
JOHN WICK
PREMIÉRA: 3.11.
Keanu Reeves jako vysloužilý zabiják, kterému syn bývalého zaměstnavatele zabil psa, což je dostatečný důvod k pomstě a zabití asi stovky lidí. Výtečně natočený thriller s charismatickými postavami i drsňáckým humorem, který přináší čistou radost ze stylové akční jízdy. PS: Keanu Reeves navíc všechny nebezpečné scény natáčel sám, bez kaskadérů…
LEVIATAN
PREMIÉRA: 20.11.
Mezinárodně oceňovaný ruský režisér Andrey Zvyagintsev (Návrat, Jelena) přináší ve svém filmu působivý pohled na marný boj jednotlivce proti autoritám za svá práva a vlastnictví. Realisticky vyprávěný příběh ve spojení s kouzlem severské krajiny a majestátní, podmanivou hudbou činí z filmu Leviatan intenzivní filmový zážitek. Cena za scénář na MFF v Cannes 2014
MAGICKÉ STŘÍBRO – HLEDÁNÍ KOUZELNÉHO ROHU
PREMIÉRA: 17.11.
Severský rodinný pohádkový fantasy příběh. Po nekonečně dlouhém podzimním spánku se skřítci probudili do té nejchladnější zimy, jakou kdy zažili. Jediným řešením na záchranu před obrovským ledovcem se zdá být nalezení magického modrého rohu, který dokáže změnit počasí…
MAMI! 
PREMIÉRA: 6.11.
Emocemi nabitý film Xaviera Dolana (Imaginární lásky) získal na festivalu v Cannes 2014 jedno z nejvyšších ocenění – Cenu poroty. Příběh matky a syna, kteří komplikované peripetie svých životů zvládají s neskrývanou živelností, navzdory osudu, navzdory lidem v okolí. Silně emotivní film zaujal svou energií, empatií a netradičními filmařskými postupy.
MAPY KE HVĚZDÁM
PREMIÉRA: 1.11
David Cronenberg s černým humorem zobrazuje hollywoodskou rodinu, jejíž členové se ženou za slávou a jdou si navzájem po krku. Cena pro nejlepší herečku pro Julianne Moore na letošním FF v Cannes. Dále hrají: R. Pattinson, M. Wasikowska, C. Fisher, J. Cusack a další.
 
MEZI NÁHROBNÍMI KAMENY
PREMIÉRA: 2.11.
V mysteriózním detektivním thrilleru se Liam Neeson objeví v roli soukromého detektiva Matta Scuddera, jenž má zjistit, kdo a proč unesl a zabil ženu jednoho z drogových dealerů.
 
MY 2
PREMIÉRA: 28.11.
Milostný příběh ze současného velkoměsta. Třicetiletá Ema (Jana Plodková) na útěku od manžela (Jiří Vyorálek) zakotví uprostřed noci u svého kadeřníka Tonyho (Ondřej Nosálek), kterého skoro nezná. Postupně se sbližují a jejich přátelství se mění v hlubší vztah, přestože Tonyho nespoutaný život je pro Emu často těžko pochopitelný. A ještě jedna věc, Tony je gay...
ODBORNÝ DOHLED NAD VÝCHODEM SLUNCE 
PREMIÉRA: 13.11.
Nepotrestané bezpráví přivádí do města na severu tři bývalé vězně. Kdysi je trápil stejný příslušník státní bezpečnosti. Teď tady má hospodu. Pánové se rozhodnou vzít zákon do vlastních rukou, aby zjistili, že pro pomstu nemají vlohy… Jiří Lábus, Vratislav Brabenec, Nikol Fišerová, Jiří Vymětal, Jozef Polievka a další v nezávislém „Easternu“ v režii Pavla Göbla.
OUIJA
PREMIÉRA: 27.11.
Napínavá hororová teenagerovská vyvražďovačka. Chcete zkusit mluvit se záhrobím? Mohla by vám pomoci Ouija – spiritistická deska pokrytá písmeny a čísly, jejímž prostřednictvím lze s duchy komunikovat. Stačí v ně věřit a respektovat jejich pravidla hry. V opačném případě se můžete i vy natrvalo přemístit do říše mrtvých...
POHÁDKÁŘ
PREMIÉRA: 6.11.
Příběh člověka balancujícího na hraně lásky, vášně a lži natočil režisér Vladimír Michálek podle stejnojmenného bestselleru Barbory Nesvadbové s Jiřím Macháčkem, lva Annou Geislerovou a topmodelkou Evou Herzigovou v hlavních rolích.
PŘÍBĚH DĚTÍ A FILMU   
PREMIÉRA: 27.11.
Velký filmový nadšenec Mark Cousins přináší ve svém novém dokumentu divákům vášnivý a poetický portrét dětského světa sestavený z 53 filmů z 25 zemí světa. Do svého výběru zahrnul jak filmové klasiky jako E.T. – Mimozemšťan či Červený balónek, tak i desítky téměř neznámých mistrovských kousků.
SEX V PAŘÍŽI
PREMIÉRA: 28.11.
Paříž. Láska. A samozřejmě francouzské ženy: svobodné, nepředvídatelné, sofistikované a vášnivé. Komedie o kariéře, dětech, lásce, sexu a hlavně o tom, koho a co ženy chtějí... Hrají: Vanessa Paradis, Laetitia Casta, Isabelle Adjani, Audrey Fleurot, Alice Taglioni a další.
 
SNOW FILM FEST
PREMIÉRA: 19.11.
Celovečerní pásmo špičkových filmů o extrémním lyžování, zimním lezení, snowboardingu, snow-kitingu a dalších zimních radovánkách. (Pořádá Aleš Bittner)
 
TUČŇÁCI Z MADAGASKARU (3D/ 2D)
PREMIÉRA: 27.11.
Superšpióni se nerodí… oni se líhnou aneb oblíbená úderka z Madagaskaru v sólo akci! Objevte tajemství nejlepších a nejvtipnějších supertajných agentů světa: Skippera, Kowalskiho, Rica a Vojína, kteří čelí nebezpečí v podobě doktora Octaviuse Brinea. Jak už to tak u zlosynů tohoto typu bývá, má za sebou strašlivou tajemnou minulost a hodně nesnáší všechny tučňáky...
VČELKA MÁJA (2D) 
PREMIÉRA: 8.11.
Mája, Vilík, Flip a všichni jejich kamarádi jsou zpátky! Jednoho dne vypukne ve včelím úlu velký zmatek a zděšení, protože zmizí všechna mateří kašička, a podezření padne na nepřátelský roj sršňů. Poté, co Mája náhodou zjistí, že je všechno trochu jinak, vydává se s Vilíkem na nebezpečnou cestu plnou dobrodružství, kouzel, zábavy a nových přátel…
PREMIÉRA: 16.11.
Dvojí pohled na jeden vztah ve dvou filmech. Jak je možné různě vnímat stejný příběh a krizi vztahu dvou lidí? Jak se liší jeho a její pohled na jednu a tutéž událost? Odpověď hledá ojedinělý a ambiciózní koncept jednoho příběhu ve dvou filmech, jejichž název se liší jen jedním písmenkem. Díky nim můžeme sledovat subjektivní prožívání lásky, emocí a vyrovnávání se s osobní tragédií. V hlavních rolích James McAvoy a Jessica Chastain.
ŽELEZNÁ SRDCE
PREMIÉRA: 13.11.
Duben 1945. Zatímco se spojenecká armáda pokouší o finální ofenzívu na evropské frontě, ujímá se válečný veterán, armádní seržant Wardaddy (Brad Pitt), velení tanku Sherman a vydává se s jeho pětičlennou posádkou na vražednou misi v týlu nepřítele… Dále hrají Shia LaBeouf, Logan Lerman, Michael Peña, Jon Bernthal a další.
S naším NEWSLETTEREM víte jako první:
  • kdy promítáme premiérové filmy
  • jaké chystáme speciální projekty
  • další novinky z jabloneckých kin
Chci newsletter!
Náš web
Kina Jablonec nad Nisou
Filmový klub
Letní kino
Máme pro Vás také GOOGLE KALENDÁŘE s programem jabloneckých kin:
kino RADNICE
Letní kino
kino JUNIOR
Copyright © 2014 Kina Jablonec nad Nisou, Všechna práva vyhrazena.