Copy
כלים | גוף לעבודה כוראוגרפית 
View this email in your browser
שלום לכל מכותבינו וידידינו,
חודש מאי בכלים פרוש לפניכם:
סדנת תאורה עם עומר שיזף
צילום: יאיר מיוחס, מתוך: מעגל סירנות #2 , מיכל אופנהיים, פיי שפירו ותומר דמסקי, 'ארנבת מרץ' 2015

המופע העכשווי דורש היערכות אחרת של האמצעים הבימתיים ובחינה מחודשת של המתודולוגיות העיצוביות הקימות. בסדנא ננסה לנסח טכניקה ישומית לעיצוב תאורה במופע עכשווי המבוססת על החלל הקונקרטי ועל מושג הסביבה. נעלה את האפשרות להתייחס לאור בשלבים מוקדמים של התהליך האמנותי ובכך לבסס יחסים אורגנים בינו ובין המרכיבים האחרים של העבודה. נכיר את מערכת התאורה, את אמצעי האור הקלאסיים והעכשוויים. נבחן כיצד להתייחס למהלך של תאורה ונשכלל את היכולת לדבר עליו. 

תאריכים >> 8, 14 ,21 ,28 מאי + 4 יוני
שעות >> 17:00-21:00 (חוץ ממפגש ראשון 8 במאי, בשעות 11:00-15:00)
עלות >> 500 ₪


לפרטים נוספים והרשמה: kelimgraphy@gmail.com
הרצאה עם דנה שלו:
הפוליטיות של הגוף ביצירות וידאו-מחול תיעודיות עכשוויות
תמונה מתוך הסרט Ballerina
(Maja Friis, Denmark, 2012)

הפוטנציאל הפוליטי בשילוב מדיומים, ומחקר הגוף כאמצעי לכינון תפיסות אידיאולוגיות אלטרנטיביות.
מפגש עם דנה שלו, דוקומנטריסטית ומבקרת המחול של מגזין האמנות ערב-רב, שיכלול הרצאה, הקרנה ודיון - בעקבות שלוש יצירות הממקדות את המבט בגוף הרוקד במטרה לאתגר תפיסות מגדריות, מדיניות וכלכליות מקובלות.
 
יום רביעי >> 6 מאי 17:00-18:00
6.5, 20.5 מלחמתם של הגוף והסדר:
הרצאות עם רותם תש"ח
מתוך: 'Revelations' מאת Alvin Ailey
ההרצאה הקרובה: 
לידת המחול המודרני בארצות הברית: ייצוגי גאוות - אתניות, מגדריות ומיניות.

ההיפית מעוטת האמצעים שואבת השראה מהכדים היווניים העתיקים וחולמת על אוטופיה בולשביקית, הנוצריה הפרסביטריאנית האדוקה ששואפת להפוך לכוהנת קוסמית פגאנית מנהלת את הפולחן בקונטרקשן, המהגר הזר מרשים בהשכלתו. ובזמן שהפורמליסט האירופאי הלבן טורח על סידור מחדש של הצורות בארון, העבד הכביכול משוחרר נאבק על אמנסיפציה, הפסקת רדיפה, ושוויון זכויות.

ייצוג סימבולי, סטרוקטורליזם ואבות המחול המודרני בארה"ב לאורך כל המאה בארה"ב: איזדורה דאנקן, מרתה גרהאם, חוזה לימון, מארס קאנינגהאם, ואלווין איילי - האמת המודרניסטית האחת, וניסוח פוליטיקות הגאווה האמריקאית. דיון ב Revelations ו The Moor's Pavane של חוזה לימון, בהשוואה ל Strange Fish, Dead Dreams of Monochrome Men ו- Enter Achiles של DV8. שאלות לגבי האפקטיביות הפוליטית של אמנות דידקטית על פי רנסייר, והשוואה להתנגדות אזרחית לא אלימה - האקט של גנדי כפרפורמנס.


ימי רביעי >> 6 , 20 מאי בשעה 18:00-20:00
30.5 'חומר תנועתי' מופע מאת ענת דניאלי
צילום: יאיר מיוחס
יוצרת ומבצעת: ענת דניאלי, רקדנית אורחת: יעל וונציה.

ביצירה 'חומר תנועתי' חוזרת ענת דניאלי אל עבודות שלה מהשנים 1989–2007,  מספרת ומבצעת החומרים תנועתיים שבוצעו במקור על ידי מספר רקדנים.  השחזור מגלה שכבה נוספת של משמעויות המקופלות בעבודות, ואמיתות חדשות לגבי מה שנדמה היה לפרקים מקרי או מובן מאליו. התנועות שנרשמו בזיכרון הגופני עולות ויוצרות נרטיב חדש. היצירה מדברת בשפה עכשווית ונוטלת לעצמה חופש מצפיות של הצופים ושל היוצרת מהיצירה עצמה. בתהליך החזרה לאחור צפה תחושה מוחשית של נוכחותן של היצירות בגוף ללא כל קשר להופעתן בפני קהל בזמן זה או אחר. טענת הנדיפות של המחול, מתנדפת בעצמה: נחשפת נוכחותן של היצירות הישנות בגוף, וכך מתגלה ומתאפשר קיום אלטרנטיבי של עבודות כוריאוגרפיות ישנות בהווה מוחשי ומתרחב.

יום שבת >> 30 מאי בשעה 21:00
כרטיס: 60 ש"ח
להזמנת כרטיסים: kelimgraphy@gmail.com
פרויקט רזידנסי - שהות אמן 3# מאי זרחי
תמונות: דוד רוזנברג
כלים שמחות להתחיל את פרויקט שהות אמן 3# עם הכוריאוגרפית מאי זרחי.
זרחי, כוריאוגרפית ישראלית אשר פעלה בשנים האחרונות בחו"ל, הציגה את עבודותיה מעל מגוון במות נחשבות ברחבי העולם, יצרה בין היתר במסגרת ההרכב MAMAZA (אשר הוקם על ידי זרחי בשיתוף יאניס מנדפוניס ופבריס מצליח- יוצאי להקתו של ווליאם פורסיית'). העבודה שהיא יוצרת בכלים תוצג בפסטיבל צוללן בספטמבר 2015 ובה היא מבקשת לייצר מרחב שמאפשר אינטימיות וקרבה פיזית לא מאיימת בין הצופה לפרפורמר. איך עבודה יכולה להיות פיזית ווירטואוזיות, כזו שחובקת את הכלים הטכניים והגופניים של הרקדן כאשר הפוקוס הוא על החוויה שנובעת מהכלים האלו והאינטליגנציה שמצויה בה?
 
רשמים מתוך הסדנה 'הגוף החושב והמחשב'
בסדנה שהתקיימה בכלים ב 17-18 באפריל, נפגשו ל 36 שעות, מתכנתים, כוריאוגרפים ורקדנים, אמנים ומתמטיקאים. בין הרצאות על שפת תכנות, אלגוריתמים אצל פינה באוש ולמידה על עקרונות מתמתיקאים וסטטיסטיים, קיימו דיונים, התנסות בתרגילים ויצירה, ובישול ארוחות משותפות. המשתתפים תרגלו אלגוריתמים ככלי למופע, ובדקו ביטויים של הרשת החברתית במרחב ואת התנועה שהיא מייצרת. בסיכום ניסחו המשתתפים את התכנות כשפה כוריאוגרפית במפגש של הגוף עם המרחב הקונקרטי.
'קלסר' ראשון בכלים
'המסך הלבן', גבריאל וגילברט ברויד. צילום: דדי אליאס.

בחמישי ושישי 31/4 ו- 1/5 התקיים בכלים אירוע קלסר 1#, שמאגד מופעי מחול, מוסיקה ופרפורמנס משובחים, כאלה שלא רואים כל יום. היה קלסר מפתיע ומרענן, החלל הגדול של כלים שינה בקלות ובגמישות את צורתו, ובחללים הקטנים הנוספים פוזרו בנדיבות הפתעות אמנותיות.
'יוני בכלים'
עבודות ועבודות בתהליך של משתתפי התכנית הדו-שנתית לכוריאוגרפיה בכלים.

ימים חמישי ושישי >> 11, 12 יוני
לפרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
פשוט מאוד להגיע לכלים > קישור למפה כאן. קווי אוטובוס: 1, 10, 42, 125, 140
Facebook | Kelim Choreography
www.kelim.org.il
ניהול אמנותי: ענת דניאלי. ניהול: טל גרבינסקי. פיתוח פרויקטים: משה שכטר אבשלום. הפקה: שירה אביתר.
© COPYRIGHT Kelim | Choreography Center, Bat-Yam 2014.
To be removed from our mailing list, please reply with the subject remove