Copy
כלים | גוף לעבודה כוראוגרפית 
View this email in your browser
שלום לכל מכותבינו וידידינו,
חודש יוני בכלים פרוש לפניכם:
'יוני בכלים' 2016 | על מה את חושבת
עבודות של יוצרות המשתתפות בתכנית לכוריאוגרפיה ב'כלים', 13 - 14 יוני.
התכנית הדו שנתית לכוריאוגרפיה בכלים שהחלה לפעול ב 2009, מעניקה מסגרת תומכת ומקדמת ליוצרי/ות מחול צעירים/ות. במהלך התכנית מקבלים/ות המשתתפים/ות סדנאות ושיעורים שונים ועובדים/ות על יצירת מחול חדשה שלהם/ן עם ליווי ותמיכה של חברי/ות הקבוצה ומנחת התכנית ענת דניאלי.
עם סיום שנת הלימודים, נחשפות עבודות ותהליכים שהתרחשו במשך השנה בקבוצת העבודה לקהילת המחול ולקהל הרחב. המורים/ות שליוו השנה את הקבוצה הם: ליאור אביצור, דוריס אוליך [וינה], מיכל אופנהיים, רן בראון, מאי זרחי, נטע ירושלמי [ניו יורק], עדי יקוטיאלי ושרון צורקמן ויזר.

תכנית א': ליל גורן, לורה קירשנבאום ונועה עטר.
תכנית ב': אורית שאול וליאת קצור.


יום שני 13 יוני: 19:00 תכנית א'. 21:00 תכנית ב'.
יום שלישי 14 יוני: 19:00 תכנית ב'. 21:00 תכנית א'.


מחיר כרטיס: 50 ש"ח [מאפשר כניסה לכל התכניות באותו הערב]
כרטיסים ל 13/6: 
כאן
כרטיסים ל 14/6: כאן

לפרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
קימ ומורן בדואט ׳עשתורת׳ מארחים את אנה ווילד בסולו ״אלף/(א)״
בתמונה: משמאל 'עשתורת' בצילום של יאיר מיוחס. מימין אסטריט איסמאלי

20:30 Aleph/(א)
20:45 ״עשתורת״


אנה ווילד | Aleph/(א) היא שיר בעברית, נסיון להתחקות אחרי המוזיקה של השפה העברית והאופן בו היא מגלמת את הקשר הרגשי והאישי לנוף, לגיאוגרפיה ולמזג-האוויר. בקטע קצר מתוך העבודה, אנה ווילד מציגה את מבטה על השפה העברית, על היותה ילידת-ארץ, ילידה, ילדה, ילידית.


הדואט ׳עשתורת׳ מבקש לחקור את המושג אנרכיה בהצלבה עם גזענות תנכ״ית עתיקה במטרה לגעת באופן בו המושג ״טומעה״ מועבר ומשתנה עם התקדמות הזמן. שימוש בהאנשת האלה ׳עשתורת׳ מטרתו להשתמש בטקסט התנ״כי באופן אמנותי חילוני. רקדנים: מורן יצחקי אברג׳ל וקימ טייטלבאום | עיצוב תאורה: נעה אלרן | הציג לראשונה בפסטיבל ׳ארנבת מרץ׳, 2015. בהפקת מרכז 'כלים' לכוריאוגרפיה.


יום שבת >> 4 יוני בשעה 20:30
כרטיס: 60 ש"ח
להזמנת כרטיסים
כאן
לפרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
אלה רוטשילד בתכנית 'שהות אמן' 2016 בכלים
'ים, יבשה' (שם זמני) – אירוע פרפורמס ויזואלי מאת אלה רוטשילד. 
שתי יצירות, שני שיתופי פעולה עם שתי אמניות ויזואליות שונות. ניבי אלרואי- אמנית רב תחומית, עוסקת ברישום, פיסול, ציור מיצב ומיצבי וידאו
. www.nivialroy.net. מאיה גלפמן- אמנית ויזואלית -ציור, מיצב, אמנות רחוב. www.mayagelfman.com
במהלך הרזידנסי וגם באירוע עצמו יהיה שימוש בשני החללים של כלים. בכל חלל תוצג עבודה נפרדת.

 
'קו. מרחב.' (שם זמני) סיפור עירוני של אינדיבידואל בעיר המחפש את הקשר בינו לבין החלל שבו הוא נמצא תוך כדי פירוק ובנייה מתמדת של התרחישים סביבו. עבודה שתשלב ותחפש את החיבור בין שתי השפות האומנותיות של מאיה גלפמן ואלה רוטשילד.

'הצפה' (שם זמני) חושף את הסיפור של אינדיבידואל ששרד את היום שאחרי אסון נורא, כשלא נשאר כמעט שום דבר מהעולם שהכיר לפני תוך כדי חיפוש אחר חיבור בין שתי השפות האמנותיות של ניבי אלרואי ואלה רוטשילד. 'הצפה' מציג תמונה בימתית וויזואלית שמאפשרת לרגע לצופה להיות "ביום של אחרי" ולהרהר בחוויה ובשאלה של מה היה קורה אילולי הוא היה האיש האחרון עלי אדמות. המופע מנסה לייצר קשר בין הפנטזיה הויזואלית של "הסוף" לבין היראה או פחד מהרגע הזה. ועוד הוא מבקש לייצר את הקשר בין הפעולות היומיומיות שאנחנו מבצעים מתוך הרגל לשינויי הסביבה שלנו ולעובדה שלא ככה סתם הגיע לו "הסוף" .
טליה דה פריס ואנסמבל מוסיקה נובה בתכנית 'שהות אמן' 2016 בכלים
'Walk' הוא פרויקט מחול לחמישה רקדנים וחמישה מוסיקאים. ב-'Walk' הפרפורמרים יבצעו שתי פרטיטורות טקסטואליות מאת שני מלחינים חלוצי האוונגרד האירופי של אחרי מלחמת העולם השנייה, מייקל פרסונס ולוק פרארי. שתי הפרטיטורות בנויות מתיווי מוסיקלי אשר אינו מתבסס בהכרח על אופן התוויו של המסורת המוסיקלית המערבית, אלא מנסה לשלב בדרך טקסטואלית ורטורית, בין קידוד החומר המוסיקלי הכתוב לבין חשיפת התהליכים הפסיכו-אקוסטיים של המבצע. המלחינים מציעים רצף של הוראות שמייצרות מסגרת חוקים מוקפדת ושמאפשרות חירות אינדיבידואלית ומבנה מקרי של אינטרקציות אנושיות והתרחשויות רב קוליות, החוגגות את הבלתי צפוי המתרחש בין המבצעים. המבנה המוקפד מכיל בתוכו הן את חוקיו, המגדירים אותו, והן את האופנים בהם ניתן יהיה לחתור תחתיו. המופע מחבר בין יוצרים שונים הפועלים יחדיו בהאזנה ובהתבוננות לייצר אירוע כוריאוגרפי-מוסיקלי ספוטני, רגיש ומדויק.
קונספט: דן וינשטיין וטליה דה פריס
מבצעים ושותפים ליצירה: אור אבישי, יוני ניב, שחר דיוויס, תום סולובייצ'יק, ג'והן נוהלס, שירה לגמן, יולי קובבסניאן, אסף שתיל, דן וינשטיין וטליה דה פריס
W | הופעה מאת טליה בק
W מאת טליה בק
מתוך הביקורות: כאן (אורה ברפמן), כאן (צבי גורן) כאן (רות אשל)

מופיעים יוצרים: טליה בק וצביקה פישזון | עיצוב חלל ואובייקטים: נדב ביגניץ וליטל נטע פולקמן | מוסיקה: גיא שרף | עיצוב תאורה: עופר לאופר | דרמטורגיה: עמיר קליגר

יום רביעי >> 22 יוני | כרטיסים: 
כאן

יום חמישי >> 23 יוני | כרטיסים: כאן
המופעים יחלו בשעה 20:30
הזמנת כרטיסים במייל: kelimgraphy@gmail.com
גינות קונטקידס
במסגרת פרויקט 'מסיבות גן'  שתקיים עיריית בת ים במהלך חודש יולי, תנחה מורן בש מפגשי קונטקידס פתוחים לקהל בגינות ציבוריות ברחבי בת ים. 'קונטקידס' הינה שיטת אלתור בתנועה למבוגרים וילדים בה נשחק, נתגלגל, נעיז ליפול ולקום, לרוץ ולקפוץ. לתת אמון אחד בשני ולגלות מה עוד אפשר לעשות יחד. 
בתאריכים 3,6,25,27 ביולי

פרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
 
מרכז כלים לכוריאוגרפיה
רח' יצחק נפחא 2 (פינת הקוממיות), בת ים
פשוט מאוד להגיע לכלים > קישור למפה כאן. קווי אוטובוס: 1, 10, 42, 125, 140
Facebook | Kelim Choreography
www.kelim.org.il
ניהול אמנותי: ענת דניאלי. ניהול: טל גרבינסקי. פיתוח פרויקטים: משה שכטר אבשלום. הפקה: מורן בש.
© COPYRIGHT Kelim | Choreography Center, Bat-Yam 2016.
To be removed from our mailing list, please reply with the subject remove