Copy
כלים | גוף לעבודה כוראוגרפית 
View this email in your browser
שלום לכל מכותבינו וידידינו,
חודש מאי בכלים פרוש לפניכם:
W | הופעה מאת טליה בק
W מאת טליה בק

מתוך הביקורות: כאן (אורה ברפמן), כאן (צבי גורן) כאן (רות אשל)

מופיעים יוצרים: טליה בק וצביקה פישזון
עיצוב חלל ואובייקטים: נדב ביגניץ וליטל נטע פולקמן
מוסיקה: גיא שרף
עיצוב תאורה: עופר לאופר
דרמטורגיה: עמיר קליגר

יום ראשון >> 1 מאי
בשעה >> 20.30
הזמנת כרטיסים: 
כאן
במייל: kelimgraphy@gmail.com

בטלפון: 050-8311813 (אפשר גם בסמס)
קוד הנחה מיוחד לחברי כלים: 1w2w

הופעה נוספת ב 23 ביוני
קבוצת המחקר OH-MAN, OH-MACHINE
 
קבוצת המחקר OH-MAN, OH-MACHINE ממשיכה בפעילותה ועובדת על פרויקט פרפורמנס חדש שיעלה בפסטיבל print screen ב- 23 ביוני בחולון. מדובר בניסוי פרפורמטיבי הבוחן את ההשלכות של גילום-מחדש-של-גוף במציאות מדומה. נקודת המוצא של הפרויקט היא הניסוי הקלאסי של אשליית היד מגומי - המורחבת לכל הגוף ולגופים רבים. העבודה גם באה לייצר פורמט המשלב בין פעולה פרפורמטבית ומחקר מדעיותהיה בשיתוף הקהל תוך איסוף נתונים שיפורסמו במאמר אקדמי.

בהקשר זה, אנחנו שמחים לספר שפילוט הניסוי עם מערכת ה- BCI (ממשק מוח, מחשב ותנועה) שנערך ביולי האחרון התקבל לכנס הבינ״ל המוביל בתחום:  ״BCI Meeting 2016״ בפסיפיק גרוב, קליפורניה.
https://vimeo.com/144403514
סדנת ריקודים מקודשים בהנחיית סמדר יערון
צילום: גדי דגון
 
ריקודים שנאספו ע'י גורדייף מהעם הטיבטי, מהסופים וממקדשים שונים בהם שהה. העבודה תנועתית מדיטטיבית על תנועות רבות עוצמה, תנועות שיש עמן כוונה (מודרות), המגיעות ממקורות שונים בעולם העתיק אך תקפות גם בימינו.

יום שלישי >> 3 מאי
בשעות >> 19.00-21.30
עלות: 80 ₪
להרשמה ופרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
סיגל ברגמן בתכנית 'שהות אמן' 2016 בכלים
צילום: גדי דגון
 
'אש חיוורת' היא עבודת סולו באורך מלא, שאליה יצטרפו אורחים. היא שואבת השראה מהפואמה של ולדימיר נבוקוב, Pale Fire, שמופיעה כטקסט-בתוך-טקסט ברומן באותו השם שיצא לאור בשנות השישים. הפואמה, שנחשבת לאחת היפות בשפה האנגלית, עוסקת ביצירה והשראה, בגיל ומוות, בזיכרון ובגזל אמנותי. השיר עצמו מצטיין במתח שבין מבנה מדוקדק, קיצבי וכמעט מתמטי, לבין תוכן חופשי ופרוע, מצחיק ומטלטל. הטקסט משמש אותי כשלד ריתמי, דימויי וצורני, ממנו אני מרכיבה אוטוביוגרפיה פיקטיבית שלי, שמשלבת תנועה, מילים ושירה. העבודה, כמו הפואמה, תיצור על הבמה בית מראות, בו שברים של 'האני' מבליחים לסירוגין. כחלק מההשתקפויות האלו, תופיע ליה ברגמן מעוז, בת ה- 17, בתה של אחותי (התאומה), בדמות שמחברת בין עברי האישי, לבין עתיד הגלום בהווייתה הנערית.
אורלי אלמי בתכנית 'שהות אמן' 2016 בכלים
צילום: סלפי כף יד
 
פוסט סטטוס فوسط سططوس Post Status
אירוע אמנותי-פוליטי משתף קהל בזמן אמת שעוסק ביכולת לדבר ולתקשר בתוך המלחמה.
היצירה מבקשת לבחון את מנגנוני ההדחקה ופוסט הטראומה של החברה הישראלית, את האלימות המילולית המתעצמת בתקופות של גלי אלימות, ואת היכולת של הגוף להציע תקשורת מקרבת ולאפשר שיחה אמפטית גם במצבי קונפליקט.
בהשראת סטטוסים שהעליתי בתקופת המלחמה ברשת החברתית 'פייסבוק', נבנו פרקים קצרים של העבודה. בכל קטע, נבחנת תנועתית פעולת הגוף ביחס לטקסט באמצעות כלים מתוך פרקטיקות סומאטיות-גופניות כגון שיטת אלכסנדר, יוגה, BMC (Body Mind Centering) ואמנות האלתור. פעולת הגוף מייצרת מקום להעלאת זיכרונות אישיים ופוליטיים.
שהות האמנית תוקדש לעבודה עם השותפות והשותפים למופע על האחדת הקטעים הקיימים ואלמנטים נוספים כתאורה, חלל, תלבושות ומוזיקה לכדי יצירה שלמה; לדיוק האלמנטים התנועתיים והשלמת קטעי תנועה; ולבחינת הקשרים בין אלמנטים שונים של המופע. בייחוד תיבחנה הדרכים בהן פרקי התנועה נפגשים בתקשורת על גבי הפייסבוק.
העבודה המלאה תעלה בחודש יולי בתאטרון 'תמונע'.
פרויקט מחול בקהילה 'מעשה גיל'
צילום: בועז שאול
 
יצירה חדשה 'שבט' לפרוייקט 'מעשה גיל'.
בשנתיים האחרונות, דליה חיימסקי יזמה והשתתפה בפרויקט "מעשה גיל" בשיתוף עם "מרכז כלים", העמותה לאמנות בקהילה, עמותת מטב, ועיריית בת-ים. במסגרת הפרויקט נערכו מפגשים   בין קבוצת קשישים ממרכז יום "לוסטיגר" בבת-ים, לבין קבוצת רקדנים יוצרים ואמן וידאו ארט, לתהליך יצירה משותף המבוסס על הדדיות, הקשבה, למידה והפריה. באוגוסט 2015 הופיע פרויקט "מעשה גיל" בפסטיבל בת-ים.  
בשנה השנייה לפרויקט, דליה חיימסקי הזמינה את  שלושת  היוצרות-רקדניות, יולי קובבסניאן, שירה אביתר ולורה קירשנבאום, לחבור יחדיו לקולבורציה אמנותית-קהילתית עם הקשישים ממרכז היום "לוסטיגר".

על היצירה- 'שבט':
יצאנו לתהליך יצירה משותף מתוך סקרנות ורצון לשמוע ולשמר סיפורים וזיכרונות אישיים מהילדות ומרצף החיים של הקשישים בהקשר אישי וקולקטיבי . תהליך היצירה נגע במישורים שונים כאשר הגוף עמד במרכז המפגשים. עבדנו עם זיכרון חושי ופיזי, תנועה, טקסט, סאונד, תיעוד, צילום ומיצב וידאו ארט. ביצירה  אנו בוחנות את הידע הפיזי הגלום בגוף הקשיש אל מול הגוף הצעיר. מתוך המפגש הבין-דורי צפו תכנים הנוגעים בילדות והם שהיוו את הגרעין להופעה זו. כמו במנהרת זמן אנו נודדים בין העבר לעתיד, הזיכרונות האישיים הופכים לשפה וזיכרונות משותפים המתקיימים ונרקדים בהווה.  


יוזמת: דליה חיימסקי
מופיעים ושותפים: דליה חיימסקי, יולי קובבסניאן, שירה אביתר, לורה קירשנבאום,
שולמית אזולאי, אילנה מוקטל,  מהין יזדיאן, תקוה ארגווני, מזל רחבי, יצחק לוי,  דוד מרינגר, אדל חיה צדיק, מרים ענתבי, משה שמי, שושנה חזן, רחל שעשוע, מלכה  אהרוניאן, עמליה בוחניק, מירה הראל, אלה אפט, סופיה מקוגן, הרי רץ, לינדה סבח, עדנה סגורי, יהודית רחמני, רוזה אלגווי, יעקב גולגוז, פלפלה עדה, רוטפלד אביבה, ריינהורן עליזה.
תודה מיוחדת לשותפים מהשנה הראשונה: חנן אננדו מרס, איילה פרנקל, רן בן דרור, ציון חזן, עופר טיסר,ולאמה גורדון ששון מנהלת מרכז יום לקשיש "לוסטיגר "בבת ים.
צילום ותיעוד: בועז שאול
ליווי: עדי יקותיאלי, מייסד ומנכ"ל העמותה לאמנות בקהילה וראש התכנית לאמנות בקהילה בשנקר.

יום שלישי >> 31 מאי
כרטיסים כאן
יום חמישי >> 2 יוני
כרטיסים כאן
פתיחת דלתות לשני המופעים בשעה >> 18.45
עלות: 40 
₪ למבוגר. 20 ₪ לילד (עד גיל 12).
להרשמה ופרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
צילום: בארט גריטנס, THE HAPPENING מאת תמי לבוביץ (בוגרת התכנית מ 2011), פסטיבל 'ארנבת מרץ' 2016, כלים
 
יוני בכלים  | 9-11 יוני 
 
התכנית לכוריאוגרפיה פועלת החל מ 2009, ומעניקה מסגרת תומכת ומקדמת ליוצרי\ות מחול צעירים\ות. במהלך התכנית עובדים היוצרים\ות על יצירת מחול חדשה אותה הם/ן חושפים/ות בפני חברי/ות התכנית, בפני כוריאוגרפים/יות אורחים/ות ואנשי קהילת המחול. במסגרת 'יוני בכלים', עם סיום שנת הלימודים, נחשפות לראשונה עבודות ותהליכים שהתרחשו במשך השנה בקבוצת העבודה עם ענת דניאלי, לקהילת המחול ולקהל הרחב.

בוגרות התכנית הדו שנתית לכוריאוגרפיה, אשר העלו לראשונה עבודות ב'יוני בכלים',  משתלבות בפסטיבלי מחול שונים כמו 'הרמת מסך', פסטיבל 'צוללן', פסטיבל 'ריקודי חדר', 'בין שמיים לארץ', 'מחול שלם', ועוד. 'יוני בכלים' היא הזמנה לצפות ביצירות חדשות של יוצרים\ות בוגרי\ות התכנית, בבית בו הן נוצרו.
 
פרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
מרכז כלים לכוריאוגרפיה
רח' יצחק נפחא 2 (פינת הקוממיות), בת ים
פשוט מאוד להגיע לכלים > קישור למפה כאן. קווי אוטובוס: 1, 10, 42, 125, 140
Facebook | Kelim Choreography
www.kelim.org.il
ניהול אמנותי: ענת דניאלי. ניהול: טל גרבינסקי. פיתוח פרויקטים: משה שכטר אבשלום. הפקה: מורן בש.
© COPYRIGHT Kelim | Choreography Center, Bat-Yam 2016.
To be removed from our mailing list, please reply with the subject remove