Copy
כלים | גוף לעבודה כוראוגרפית 
View this email in your browser
שלום לכל מכותבינו וידידינו,
חודש אוגוסט בכלים פרוש לפניכם:
החלה ההרשמה לתכנית הדו שנתית לכוריאוגרפיה בכלים
צילום: יאיר מיוחס. מתוך 'עשתורת' מאת קימ טייטלבאום ומורן אברג'ל יצחקי, שהות אמן #1, פסטיבל ארנבת מרץ 2015.
 
התכנית הדו שנתית לכוריאוגרפיה עוסקת בשאלות, מהלכים ותהליכי היצירה הכוריאוגרפית, במטרה לקדם את התהליך היצירתי של כל יוצר/ת. תכנית מעודדת צמיחה של כוריאוגרפים עצמאיים, היוצרים מתוך כנות, תעוזה ויצירתיות, כחלק מקבוצת עבודה החושבת פועלת וחוקרת תכנים וצורות עכשוויות.
התכנית הדו שנתית לכוריאוגרפיה מתרחבת השנה ליומיים בשבוע: בימי שני סדנאות בהנחיית יוצרים שונים, ובימי שלישי אימון כוריאוגרפי וליווי תהליך היצירה של כל משתתף\ת בתוך קבוצת העבודה עם ענת דניאלי.

בתכנית ימי שני: רן בראון - קבוצת קריאה, ליאור אביצור - ממודל ליצירה, נטע ירושלמי - Observing Particularities of Form, מאי זרחי - תרגילים כוריאוגרפיים, דוריס אוליך [אוסטריה], עדי יקותיאלי - אמנות בקהילה, שרון צוקרמן - סריקות וסקירות סדנת ניהול חזרות, מיכל אופנהיים - קול חלל
, סדנאות סופ"ש - הגוף והמצב הדיגיטלי עם דניאל לנדאו, ערן הדס, ד"ר דורון פרידמן ושלו מורן.

מפגש היכרות נוסף עם התכנית והמורים יתקיים ביום רביעי 2/9 בשעה 20:00

פרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
פרויקט 'מעשה גיל' בפסטיבל בת ים
צילום: בועז שאול

מפגש מרגש ומיוחד בין קבוצת קשישים ממרכז יום לוסטיגר בבת ים, לבין קבוצת רקדנים יוצרים ואומן וידיאו ארט, לתהליך יצירה משותף. היצירה מבוססת על הדדיות, הקשבה וניסיון לפצח קונפליקט במעשה יצירה משותף בין אומנים לקהילה. 
דרך תבנית של ניצוח אנחנו מפעילים מנגנון של הארכה וייצוג הגוף. לעיתים הגוף שלנו לפעמים הגוף האחר. דרך סיפורים וזיכרונות, דימויים קפואים וריטואלים תנועתיים שבנינו יחדיו, אנחנו מגשימים ממשות חדשה, אשר מגדירה ומחוללת אותנו מחדש.

יוזמת הפרויקט: דליה חיימסקי. רקדנים ושותפים ליצירה: דליה חיימסקי, חנן אננדו מרס (בוגרי תכנית ההכשרה לאמנות בקהילה - החממה ליזמות יצירתית בשנקר), איילה פרנקל, יולי קובבסניאן, רן בן דרור, ציון אברהם חזן (וידאו ארט), פסקול: עופר טיסר, תיעוד ועריכה: בועז שאול. ליווי פרויקט כלים: טל גרבינסקי ליווי פרויקט: עדי יקותיאלי, מייסד ומנהל התכנית לאמנות בקהילה בשנקר. תודה מיוחדת: לאמה גורדון מנהלת מרכז יום לקשיש לוסטיגר בת ים, עמותת מטב,עיריית בת ים, חברת 'סופה הסעות'. 


העבודה תעלה במסגרת פסטיבל בת ים לתיאטרון ברחוב >> 26-27 אוגוסט
הכוריאוגרפית מעין דנוך בתכנית שהות אמן (רזידנסי) בכלים
צילום: מרקוס נילאנדר / Markus Nylaander

הכוריאוגרפית מעין דנוך החלה את תכנית שהות האמן (רזידנסי) שלה במרכז כלים. עבודתה תציג בבכורה במסגרת פסטיבל צוללן 2015.
הפרויקט "space-ballet" מבוסס על תרגול תנועתי-מחשבתי בו הפרפורמרית מייצרת פעולה בכוונה להנכיח דבר אותו היא תופסת, דבר הנוכח מולה. התרגול עוסק בקשר שבין תפיסה, תחושה ותנועה, אך יותר מזה מבקש לחשוף תפיסה כמהלך כוריאוגרפי. 
שאלות כמו: מהו ההלך התנועתי של תשומת הלב של המופיעה? מה מניע אותה ממחשבה אחת לאחרת? מה משותף למחשבה אחת וזו העוקבת אחריה? יניעו את תהליך העבודה. כתוצאה מכך, המעברים שבין תנועות ומניעים, שבין גופים, חומרים וחללים הופכים משמעותיים. אילו מייצרים הקשרים, מביאים לתנועה בדמיון ומחשבה ומרמזים על שגרות של תפיסה, על הגיון שבין הנמצא לבלתי נתפס.
8.8 'חומר תנועתי' מופע מאת ענת דניאלי
צילום: שירה אביתר
יוצרת ומבצעת: ענת דניאלי, רקדנית אורחת: יעל וונציה.
 
ביצירה 'חומר תנועתי' חוזרת ענת דניאלי אל עבודות שלה מהשנים 1989–2007,  מספרת ומבצעת החומרים תנועתיים שבוצעו במקור על ידי מספר רקדנים.  השחזור מגלה שכבה נוספת של משמעויות המקופלות בעבודות, ואמיתות חדשות לגבי מה שנדמה היה לפרקים מקרי או מובן מאליו. התנועות שנרשמו בזיכרון הגופני עולות ויוצרות נרטיב חדש. היצירה מדברת בשפה עכשווית ונוטלת לעצמה חופש מצפיות של הצופים ושל היוצרת מהיצירה עצמה. בתהליך החזרה לאחור צפה תחושה מוחשית של נוכחותן של היצירות בגוף ללא כל קשר להופעתן בפני קהל בזמן זה או אחר. טענת הנדיפות של המחול, מתנדפת בעצמה: נחשפת נוכחותן של היצירות הישנות בגוף, וכך מתגלה ומתאפשר קיום אלטרנטיבי של עבודות כוריאוגרפיות ישנות בהווה מוחשי ומתרחב.

יום שבת >> 8 אוגוסט בשעה 21:00
כרטיס: 60 ש"ח
להזמנת כרטיסים: 
kelimgraphy@gmail.com
23.8 מרכז כלים שמח לארח את המופע 'דגי זהב' מאת ענבל פינטו ואבשלום פולק
צילום: א. פולק
 
דגי זהב מסע אינטימי אל הדמיון אשר הופך את הפרטים הקטנים של החיים לעולמות חדשים מלאי הומור ופיוט. השגרה השוחקת של החיים, הופכת מתוקה ועשירה כשמשחררים את כבלי הדמיון. באמצעים צנועים נרקם לו מופע מצחיק ופיוטי שמאפשר לכל אחד למשוך מן המופע – ואולי לרקום לו – את הפרשנות האישית שלו.
ייחודו של המופע הוא בשילוב בין האומנויות של התיאטרון לבין המחול, מופע שמתאים לכל גיל ומלא בקסם, ביצירתיות, בהומור וביופי.
 

משתתפים: נגה הרמלין, צבי פישזון, אבשלום פולק, מיכל אלמוגי | כוריאוגרפיה, עיצוב תלבושות, תפאורה ופסקול: ענבל פינטו, אבשלום פולק | עיצוב תאורה: יואן טיבולי | עוזרת עיצוב תלבושות: אלה גבעול | מוסיקה: ורה לין, קורט וויל, יאמה סומק, זוהן זורן, The Dukes Of Dixieland, Moten's Kansas City Orchestra

יום ראשון >> 23 אוגוסט בשעה 17:30
משך המופע כ 50 דק'
כרטיס: 60 ש"ח
להזמנת כרטיסים: 
kelimgraphy@gmail.com
מרכז כלים לכוריאוגרפיה
רח' יצחק נפחא 2 (פינת הקוממיות), בת ים
פשוט מאוד להגיע לכלים > קישור למפה כאן. קווי אוטובוס: 1, 10, 42, 125, 140
Facebook | Kelim Choreography
www.kelim.org.il
ניהול אמנותי: ענת דניאלי. ניהול: טל גרבינסקי. פיתוח פרויקטים: משה שכטר אבשלום. הפקה: מורן בש.
© COPYRIGHT Kelim | Choreography Center, Bat-Yam 2015.
To be removed from our mailing list, please reply with the subject remove