Copy
כלים | גוף לעבודה כוראוגרפית 
View this email in your browser
שלום לכל מכותבינו וידידינו,
חודש יוני בכלים פרוש לפניכם:
'יוני בכלים' 2015
ביוני בכלים אנחנו חושפות בפני הקהל תהליכי עבודה על יצירות מחול חדשות שהתרחשו במהלך שנת העבודה בתכנית הדו שנתית לכוריאוגרפיה בהנחיית ענת דניאלי. התכנית לכוריאוגרפיה עוסקת בשאלות, מהלכים ותהליכי היצירה הכוריאוגרפית במטרה לקדם את התהליך היצירתי של כל משתתף/ת. התכנית מעודדת צמיחה של כוריאוגרפיות/ם עצמאיות/ים, היוצרות/ים מתוך כנות, תעוזה ויצירתיות כחלק מקבוצת עבודה מחויבת, חושבת, פועלת וחותרת לצמיחה של תכנים וצורות עכשוויות ורלוונטיות. המפגשים כוללים חימום ואימון כוריאוגרפי, הצגה וחשיפה של  תהליכי העבודה של המשתתפות/ים בפני הקבוצה, ועבודה משותפת בתוך התהליכים האלו. בשנה הבאה תתרחב התכנית לכוריאוגרפיה לימי שני ושלישי, יתווספו סדנאות עם יוצרים שונים מהארץ ומחו"ל, וכן סדנא לאמנות בקהילה.
 
בהשתתפות אורית שאול, יסמין רוטקופף, מיכל ארד, עידית מימון, קרן כרמון, רוני ברנדשטטר, שירה אביתר.

תכניות א', ב', ג'.
יום חמישי 11/6 בשעות 19:00, 20:15, 21:30
יום שישי 12/6 בשעות 13:00, 14:15, 15:30
כרטיס יומי: 40 ש"ח
פרויקט רזידנסי - 'שהות אמן' 4# טליה בק
מרכז כלים שמחים לארח את הכוריאוגרפית טליה בק במסגרת תכנית 'שהות אמן' 4#, לקיום תהליך מחקרי לעבודה חדשה. בתהליך זה משתפת בק פעולה עם השחקן הפיסי הותיק צביקה פישזון והאדריכלים ליטל פולקמן ונדב ביגניץ.

"המפגש בין הגופים השונים של שני הפרפורמרים, המקפלים בתוכם, זהות, פרקטיקות, היסטוריה, תרבות, גיל ומגדר שונים, מסקרן ביכולתו לחשוף, לזקק, לאתגר ולגלות את הגוף האחר כמו את הגוף שלי עצמי, המדבר את עצמו, היסטוריה, זיכרון, שגרה, יצר. גופים חוויתיים המתערבבים, טועמים ומטעימים זה את זה. טקסטורות פיזיות ורגשיות מרובות רבדים המגששות, מתפרקות כל אחת לעצמה, לתוך השניה, ולתוך החלל. החלל והמרחב גם הם מתקפלים אל תוך הגופים ומייצרים טופוגרפיות שונות ומשתנות התורמות גם הן ליצירת התוכן."
פרויקט וינה-בת ים, בשיתוף מרכז Im_flieger
Im_flieger היא עמותה המנוהלת על ידי אמנים למען אמנים וממוקמת בוינה, אוסטריה. במרץ האחרון אירחנו בכלים אמנים ממרכז אימפליגר (אניטה קאייה, קלייר לפברה, מתן לבקוביץ'). כהמשך לשיתופ פעולה זה תיסע קבוצת אמנים מכלים (ענת דניאלי, תמי לבוביץ, שירה אביתר, משה שכטר אבשלום) להציג מיצירותיהם בחללי המרכז בוינה. כמו כן תתקיים מופע/הרצאה אשר תציג את הפעולות והתכנים של מרכז כלים. במהלך הביקור יתקיימו מפגשים עם אמנים אוסטריים כדי לגבש את תכנית חילופי האמנים לשנת 2016-2017. הפרויקט מתקיים בתמיכת הפורום האוסטרי לתרבות בתל אביב.
6 – 12 יולי 2015
'מעשה גיל'
פרויקט אמנות בקהילה חדש של מרכז כלים בבת ים, ביוזמת הרקדנית והיוצרת דליה חיימסקי, אשר מפגיש בין קבוצת יוצרי מחול וקבוצות קשישים ממרכז יום לקשיש 'לוסטיגר' בבת ים, במטרה למצוא שפה משותפת לדיאלוג בין דורי מפרה. במהלך הפרויקט יתקיימו מפגשים חד שבועיים, לאורך  מספר חודשים, במהלכם יתגבש תוצר אמנותי משותף. היצירה ממפגש ייחודי זה, תציג במרחב הציבורי כחלק מפסטיבל בת ים הבינלאומי לתאטרון רחוב אשר יתקיים באוגוסט הקרוב. פרפורמנס חי של רקדנים וקשישים, בשיתוף עבודת וידיאו-ארט אשר תוקרן על קיר בניין בעיר.

רקדנים/אמנים/יוצרים: דליה חיימסקי וחנן אננדו מרס (בוגרי תכנית ההכשרה לאמנות בקהילה - החממה ליזמות יצירתית בשנקר בשיתוף עם קרן רוטשילד קיסריה), איילה פרנקל, יולי קובבסניאן, רן בן דרור, ציון אברהם חזן (וידאו ארט). 
צילום ותיעוד: בועז שאול. ליווי: עדי יקותיאלי, מייסד ומנהל התכנית לאמנות בקהילה.
Moving Without A Body 
 
סדנה בת 36 שעות עם דניאל לנדאו ומרצים אורחים בתחום ה Virtual Reality.
 
דניאל לנדאו ממשיך בסדרת ׳סדנאות-משך׳ העוסקות בגוף והמצב הדיגיטלי. הפעם הסדנה תעסוק בשאלת העלמות הגוף והפוליטיקה של תנועה במרחב הוירטואלי.  בסדנה נבצע, ננוע, נלמד, נבשל, נקרא, נצלם, נקרין, ונישן במרכז כלים בבת ים. מוזמנים לסדנה כוריאוגרפים, יוצרים ואמני מדיה המעונינים להתנסות ולחקור את הפוטנציאל הטמון בטכנולוגיית מציאות מדומה. הסדנה תתחיל ביום שישי 17.7 ב- 10:00, ותסתיים בשבת 18.7 ב- 22:00. ביום שבת בשעה 20:00 נפתח את דלתות המרכז לקהל ונציג בפניו תוצרים מן הסדנה.

ימים שישי ושבת >> 17, 18 יולי
לפרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
מרכז כלים לכוריאוגרפיה
רח' יצחק נפחא 2 (פינת הקוממיות), בת ים
פשוט מאוד להגיע לכלים > קישור למפה כאן. קווי אוטובוס: 1, 10, 42, 125, 140
Facebook | Kelim Choreography
www.kelim.org.il
ניהול אמנותי: ענת דניאלי. ניהול: טל גרבינסקי. פיתוח פרויקטים: משה שכטר אבשלום. הפקה: שירה אביתר.
© COPYRIGHT Kelim | Choreography Center, Bat-Yam 2015.
To be removed from our mailing list, please reply with the subject remove