KAKSI SYKSYN ISOA KONSERTTIA MYYNTIIN, FiBO-KLUBIT NYT MYÖS TAMPEREELLA
Syksyllä on luvassa muutamia suuria ja jännittäviä konsertteja, joiden liput ovat tulleet myyntiin. Avanti!, UMO Helsinki Jazz Orchestra ja FiBO yhdistävät toistamiseen voimansa ja konsertoivat syyskuussa kolmistaan Musiikkitalossa Helsingissä. Lokakuussa FiBO puolestaan tekee historiaa soittamalla Lahdessa Jean Sibeliuksen orkesteriteoksia Sibeliuksen ajan mukaisilla soittimilla.
Pirkanmaalaisilla on tänä keväänä erinomaisen hyvät mahdollisuudet nauttia FiBOn muusikoiden osaamisesta, sillä Kangasalla 13.2. kuultavan italialaisesta barokista koostuvan Rakkauden puutarha -konsertin lisäksi Tampereen G Livelabissa järjestetään FiBO-klubeja. Aiemmin klubeja on ollut vain Helsingissä, mutta nyt ne laajenevat siis Tampereen uuteen G Livelabiin.
Lisäpaikkoja Rakkauden puutarha -konserttiin 14.2.
Ritarihuoneen ystävänpäivän Rakkauden puutarha -konsertin paikat ovat huvenneet sellaista vauhtia, että salin sivustalle on avattu lisäpaikkoja. Niitä voi ostaa täältä.
Väliaikatarjoilun tilaaminen ennakkoon
Jos haluat tilata Ritarihuoneen konsertteihin väliajalle tarjoiluja ennakkoon, onnistuu se sähköpostitse tai puhelimitse: Happy Friends, myynti@happyfriends.fi, p. 050 566 0566.
|