Copy
On the Green #5
View this email in your browser
Caesarea Golf Club
On the Green
מהדורה מס. 5 – מאי 2018
 
חדשות מהמגרשים:
מוטות סימון למרחקים – אנו בטוחים שאתם כבר נהנים מתוספת זו למגרש ומבקשים שתשתמשו במידע זה לזירוז קצב המשחק. שימו לב כי אם המוטות מפריעים לסווינג או לעמידה  ניתן לקבל FREE DROP. אין להוציא את המוטות ממקומם.

באנקרים – אנו מתקדמים בקצב מצוין הן בסידור טיפוח והוספת חול במקומות הנדרשים, והן בפרויקט הנחת ממטירים לשדרוג ושיפור נראות הגבות בחלק מהבאנקרים. בדרך כלל עבודות החפירה והנחת התשתיות יחלו ויסתיימו באותו יום. בכל מקרה אנא שימו לב שניתן לקבל FREE DROP באם הכדור שלכם מונח או שאתם עומדים באזור שנמצא בעבודה.

שדרוג גומות – פתחנו את טי 3 החדש עם וויסקי ומצב רוח ואנו מאחלים לכם הצלחה בתכנון נכון של ה TEE SHOT  שמאוד חשוב ממיקום זה.  אנו נמשיך בפרויקט רב שלבי לשיפור חווית המשחק של כל הגולפאים גם מ TEES נוספים לבנים וירוקים.

 
פעולות אגרוטכניות – כפי ששמתם לב התחלנו בפעולות שונות לרבות דילול ואוורור הפיירווי והגרינים. פעולות אילו ימשכו מעת לעת בחודש הקרוב ואמורות לשפר ולשמר את איכות הגרינים והמגרשים. חלק משמעותי להצלחתנו לספק לחברים מגרש מצוין גם בחודשי החורף הינו השימוש במכונת הדילול החדשה שנרכשה בשנה שעברה. בסוף מאי, נבצע דילול נוסף של הfair ways לקראת חודשי הקיץ. אנו עושים ונעשה כל שביכולתנו להימנע מהפרעות למהלך המשחק התקין ומודים לכם על ההבנה ושיתוף הפעולה.
 
הפינה המקצועית: כך תוכלו להשתפר ומהר! לא לפספס!!!

"איך עושים זאת נכון" – ,SWING PLANE SWING SEQUENCE והקשר שלהם לאפקטיביות והיעילות של הסווינג שלכם.
בקטע הוידאו הבא שלי אסביר למה רבים וטובים מכם נאבקים בסווינג, מפעילים כוח אולם לא משיגים תוצאות טובות. הבנה ותירגול של הטיפים הבאים ישפרו לאין ערוך גם את היציבות של הסווינג וגם את המרחק אפילו אם לא תגדילו את מהירות המחבט בזמן הפגיעה!
ראשית כמה מונחים מקצועיים:
SWING PLANE (מישור הסווינג) - הינו אחד המרכיבים החשובים ביותר בסווינג ומתאר למעשה את המסלול המעגלי שהמחבט נע עליו במהלך הסווינג. מישור זה נקבע לכל שחקן לפי גובהו וה SETUP שלו, ומשתנה בהתאם למחבט שאנו חובטים. ככל שמחבט קצר יוצר המישור יהיה תלול יותר. בתמונות להלן של רורי מקילרוי עם דרייבר וג'ורדן ספיץ עם וודג' ניתן לראות את המישור ב SETUP שמסומן בקו אדום שמחבר את פני המחבט למרכז הגוף העליון ועובר דרך המרפקים. שימו לב שקו המישור עם דרייבר שטוח משמעותית ביחס לזה של הוודג'.
Setup Wedge
 
Back swing on steep plane
Down swing back on plane
Setup Driver
 
Back swing on flat plane
Down swing back on plane
באופן אידיאלי ולו היינו רובוטים היינו עושים את הסווינג ללא שינויים של המישור במהלך הסווינג, אולם האמת היא שכולנו בנויים אחרת וניתן לראות ששחקנים גדולים בהסטוריה עשו סווינגים תוך שינויים דרמטיים במישור הסווינג תוך כדי תנועה. הדוגמא הבולטת ביותר היא ג'ים פיוריק שנוהג לעלות למעלה באופן אנכי ואז להפיל את המחבט למישור כמעט אופקי/שטוח – אנא צפו בוידאו שלו בהילוך איטי ושימו לב כיצד ג'ים עושה ממש LOOP  פנימה על מנת להגיע לכדור במישור שאינו תלול מידי.
פיוריק הינו דוגמא מעולה למה חשוב הרבה יותר להתרכז במישור בחלק של ה DOWN SWING, ובזה אתמקד בווידאו המצורף
 
CLUB HEAD SPEAD – מהירות ראש המחבט בזמן הפגיעה, חלק חשוב אבל בהחלט לא בלעדי בקביעת המרחק התעופה של הכדור.
 
SMASH FACTOR – מונח המתייחס לכמות האנרגיה המועברת לכדור בזמן הפגיעה. מספר זה יושפע ממספר גורמים בנוסף למהירות המחבט כגון: זווית הפגיעה, כיוון הסווינג, מיקום פגיעת הכדור בפני המחבט ועוד. ניתן למדוד אותו בצורה פשוטה והוא שווה ל: BALL SPEED/CLUB SPEED. מספר זה עם דרייבר יכול להגיע אצל שחקנים טובים ל 1.5 – לדוגמא מהירות מחבט של 100 MPH תתורגם למהירות כדור של 150 MPH
 
BALL SPEED – מהירות היציאה של הכדור מפני המחבט לאחר הפגיעה. נתון זה משפיע כמובן על המרחק הסופי שהכדור יגיע אליו
 
אנא צפו בווידאו המצורף להסבר על ידי המנהל המקצועי של המועדון בועז שגב על איך לשפר את הנתונים הנ"ל מה מבדיל בין שחקנים מצוינים לאלו שיכולים להיות, אבל לא מממשים את הפוטנציאל שלהם.
וה"מספר הנוסף" תרגיל בונוס להטמעה מהירה של התנועות הנכונות
קצת על חוקים - "איך עושים זאת נכון" –  שיפור מנח הכדור (האיסור שלו כמובן)
חלק חשוב מתרבות הגולף ומה שמקנה FAIR PLAY לכולם הוא שמירה על החוקים. לצערי ישנו חוק אחד שגולפאים רבים מרבים להפר, פעמים רבות מתוך חוסר ידיעה. אנא צפו בווידאו להלן להסבר על מה מותר ומה אסור בכל הקשור להתייחסות לסביבת הכדור כפי שאנו מוצאים אותה.
עדכונים מביתנו אנו – מועדון הגולף קיסריה:
 
FAIR-WAY GOLF
 אנו שמחים לעדכן כי התוכנית החדשה מתקבלת בשביעות רצון מלאה אצל כל חברי המועדון. כמו כן ניתן לציין כי למרבית החברים כבר יש כרטיסי חבר אישיים ורובכם (למעט מקרים ספורים שמטופלים במידי על ידי צוות המועדון) משתמשים בהם באופן שוטף כנדרש. אנו מעדכנים כי באופן קונסיסטנטי  מספר חברים קטן לא העבירו את הכרטיס כנדרשבמקרים כאלו תישלל זכות החברים להשתתף במסלול חברות משתנה.  העברת הכרטיס לפני היציאה חשובה משתי סיבות:
  1. קיום המודל בצורה הוגנת כלפי המועדון וכול החברים
  2. שיפור דרמטי לניהול מערכת הטי הטיים על ידי המועדון לרווחת כל החברים.
בנוסף נעדכן כי לאור פניות מצד חברים השקענו בפיתוח אפליקציה נוספת באמצעות המכשיר הנייד שלכם אשר תסייע בזיהוי חבר המועדון בזמן היציאה למשחק הגולף, בנוסף לאמצעים הקיימים: כרטיס החבר והזיהוי הביומטרי.  
להלן הנחיות להורדת האפליקציה:
שם האפליקציה: STid mobile ID
יש להוריד אותה מחנות האפליקציות.
לאחר ההורדה יש לפתוח את האפליקציה.  
בפתיחת האפליקציה יופיע מסך עם מספר מזהה בתחתית המסך.  הנכם מתבקשים לעדכן את המשרד במספר המזהה הניתן.
לאחר עדכון המערכת במשרד תוכלו להצמיד את מכשיר הסלולרי שלכם למכשירים המוצבים בטי 1, טי 10 ובפרו שופ ותזוהו בהתאם.
בכל בקשה לעזרה אנא אל תהססו לפנות לצוות המועדון שישמח לעמוד לרשותכם.

 
וועדת משמעת:
לצערנו אנחנו מעדכנים אתכם החברים כי ביום שישי 20.1.18 התקיימה במועדון וועדת משמעת ל 2 חברים בגין עבירות של רישום לא נכון בכרטיס תוצאה במהלך תחרות במועדון.
הרכב הוועדה:
אלעד חסון יו"ר הוועדה, רוני מנדלמן – חבר, בועז שגב – מנהל מקצועי
תיאור המקרה:
בסיום תחרות שבועית של המועדון (WEEKLY STABLEFORD) הגיש חבר מועדון ("השחקן") כרטיס תוצאה שמולא על ידו במקום על ידי המרקר שלו ("המרקר"), תוך שהמרקר חותם על הכרטיס מבלי לדעת כלל על מה הוא חותם.
בנוסף הגיש השחקן שמילא כאמור את הכרטיס לבדו תוצאה לא נכונה וחתם עליה כהישגו בתחרות. נציג מקצועי של המועדון שנשלח על ידי המנהל המקצועי לבדוק בזמן אמת תוצאות של השחקנים אימת ללא ספק את חוסר ההתאמה בין הרשום בכרטיסו של השחקן לבין התוצאה שהושגה בפועל.
הדיון בוועדה:
במהלך הדיון הובהר הן לשחקן והן למרקר כי התנהלותם אינה עולה בקנה אחד עם חוקי הגולף ובמיוחד התנהלותו של השחקן שהגיש כרטיס תוצאה שמולא על ידו עם תוצאה לא נכונה. פרוטוקול מפורט של הדיון נמצא אצל הנהלת המועדון.
החלטות הוועדה:
לגבי השחקן שגם במכביה נפסל בגין מקרה דומה הוחלט:
  • להרחיקו מתחרויות המועדון למשך תקופה של שנה מתאריך זה.
  • בנוסף הרחקה ל 3 חודשים על תנאי מפעילות במועדון במקרה של עבירה דומה במשך 3 שנים מתאריך זה
לגבי המרקר הוחלט:
  • להרחיקו על תנאי לשנה מתחרויות במועדון במקרה של עבירה דומה במשך 3 שנים מתאריך זה
הנהלת המועדון נחושה בדעתה לעשות ככל הניתן בכדי להגן על החברים ועל הגינות התחרויות במועדון ורואה מקרים כגון זה האמור כפסולים מעיקרם. ההנהלה מחויבת להמשיך ולהשקיע זמן, מאמץ ומשאבים בכדי להבטיח כי כל תחרויות המועדון יתנהלו לפי רוח הספורט הנפלא שכולנו אוהבים.

רכבים:
עם בוא הקיץ המועדון יוצא במבצע שיאפשר לכל החברים לשכור רכבי גולף במחיר אחה"צ מוזל:
  • בתוקף מידי בכול יום החל משעה 16:00
  • ניתן לשחק עד 18 גומות
  • מחיר 100 ₪ לרכב (50 לאדם)
  • ניתן לרכישה בפנקסים של 15 רכבים
מבצע החזרת עפרונות וכדורי אימון
באופן טבעי רבים מאתנו שמים את העיפרון ולעיתים יותר מאחד בתיק או בכיס. גם כדורי אימון נוהגים חברים לשים בתיקים. לאחרונה החזיר מיוזמתו חבר המועדון צ'אק שייקוביץ מספר רב של עפרונות שהיו לו בבית- תמונה מצורפת.
אנו מברכים את צ'אק ומבקשים מכל החברים לעשות מעשה! אנא אספו את כל העפרונות וכדורי הריינג' שיש לכם בתיק/ארונית/בית והחזירו לפרושופ/לריינג'/לפני
לא תשאלנה כל שאלות מצדנו רק הכרת תודה.
אירועים ותחרויות:
טורניר ה SKINS OPEN יום ה' 10 במאי 2018
בטורניר הסקינס שנערך במועדון הגולף קיסריה ביום חמישי השתתפו הרבה מאד חברים ואורחים שלחלקם זו הפעם הראשונה בפורמט המהנה. בסיום יום תחרות נפלא ובאווירה ספורטיבית נפגשו השחקנים לארוחת שף במסעדת מריפוסה ותוך כדי נחשפו הזוכים בקופה.
ואילו הם: אבי כהן, מרק אסדו, איתי לנואל, ז'אן בן אהרון, אנטוני האריס, אסף לנגי, לזלי ססר, ג׳יימס הלימי, קקו אבנעים, רוי אידלמן ושאול כוכב.
בנוסף זכו בתחרות הקרוב לגומה: 
עזר יעקובי, אריק שגיא, הדס ליבמן וקקו אבנעים.

נתראה בטורניר הבא!
טורניר וולוו – הקרן לחקר הסרטן בישראל יום ה' 24.5.2018
יום ו' 25.5.2018– יום מכירות וולבו במועדון
רשאים להשתתף: גופלאים בעלי הנדיקפ רשמי ואשר יש להם אישור רפואי בתוקף, על פי תקנות חוק הספורט.
גברים:  אינדקס הנדיקפ 24 ומטה
נשים: אינדקס הנדיקפ 28 ומטה
גיל השחקנים חייב להיות מינימום 18.  ההשתתפות מוגבלת ל144 הנרשמים הראשונים ששולמו.
סוג התחרות: 18 גומות סטייבלפורד אישי 80% הנדיקפ. גברים ישחקו מהטי הלבן נשים ישחקו מהטי הירוק.
  לו"ז:
07:00 – 09:45 – התכנסות, הרשמה + קפה ומאפה
09:45-10:00 – הסבר על התחרות באזור הפאטינג
10:00 – שוט גאן
15:00 – סיום משוער, ארוחת צהריים, טקס חלוקת גביעים והגרלות
פרסים ראשון, שני ושלישי בקטגורית זהב וכסף.  הליגות יחולקו באופן שווה על בסיס ההנדיקפ.
הזוכה הראשון של כל התחרות עם רוב נקודות הסטייבלפורד יזכה בפרס יוקרתי מתנת VOLVO.  לצורך זכייה בפרס זה, 2 הליגות יאוחדו והזכייה תהיה למקום הראשון מבין כל משתתפי התחרות (רק לחברי קיסריה).   
 
תחרות שבועית - Weekly Stableford
הקרמה הלכה החודש עם צ'אק שייקוביץ שבנוסף לעפרונות שהחזיר(ראו תמונה למעלה) גם שיחק מעולה והוא הזוכה בתואר גולפאי החודש. צ'אק זוכה בגביע ובפרס מפנק.
בתחרויות השבועיות הגיעו למקומות 1-3 וזכו בפרסים השחקנים הבאים: בזיל קאופמן, דן לברון, איגנסיו גרסיה, יוסי מילר, אודט נחמני, אנדריי סטוטצקי ובן הופמן.
ניתן לצפות בתוצאות התחרות על לוח המודעות בעמדת הסטרטר.
 
ולסיום קצת הומור מעולם הגולף
בקטעי הווידאו הבאים תוכלו לראות שבגולף הכול קורה וגם לשחקנים הטובים בעולם. ניתן לצחוק או לבכות תלוי באיזה צד אתם ואיך כמובן "לוקחים את זה"
נתחיל בטורניר המסטרס האחרון ובשיאו (השלילי) של סרג'יו גרסיה – התוצאה הגבוהה ביותר אי פעם בגומת פאר 3 בטורניר.
https://m.youtube.com/watch?v=b73NC0gRO1g
ומי אמר שלהם זה לא קורה – שימו לב למקבץ ההזוי......
https://m.youtube.com/watch?v=ArXWDonyP4w

זה הולך ונהיה יותר טוב......
https://m.youtube.com/watch?v=kb0zYOuilAk
ולסיום נשמור על מצב רוח אופטימי......
https://m.youtube.com/watch?v=gMAMhGuhXDw
 
בברכת גולף מהנה!

צוות המועדון