Copy
On the Green #3
View this email in your browser
On the Green
מהדורה מס. 3 – ינואר 2018

הפינה המקצועית :
"איך עושים זאת נכון" – שבירת מיתוסים:
מיתוס מספר 1 - "שמור על הראש למטה וללא תזוזה" – KEEP YOUR HEAD DOWN
כנראה הטיפ השגור היותר בעולם הגולף שנהגה גם על ידי מדריכים וגם על ידי כל גולפאי חובב שמשחק גולף יותר משנה (בישראל חצי שנה J). כאשר נושא זה מובן לא נכון הוא יכול להיות הרסני למשחק הגולף שלכם. הראש אומנם נשאר יציב במהלך הסווינג אולם הוא עושה סוג של מיני סווינג קטן בעצמו על הציר של הצוואר (SWIVEL באנגלית). במיוחד בגילאים מבוגרים יותר באם לא נאפשר לראש להסתובב לא נוכל להשלים סיבוב של הגוף שלנו ב BACK SWING וגם לא לעבור קדימה עד הסוף ולסיים את הסווינג בצורה נכונה. הגולפאי הטוב בהיסטוריה ג'אק ניקלאוס נהג להתחיל את הסווינג שלו עם סיבוב קל של הראש ימינה!!!
בתמונות להלן של אחד השחקנים הטובים בהיסטוריה ברנרד לאנגר ניתן לראות את סיבוב הראש בבירור. אנא צפו גם בווידאו המצורף להסבר נוסף:

מיתוס מספר 2 - מינימום סיבוב אגן BACK SWING עוזר לייצר מהירות
עוד טיפ ששגור בפי רבים ועלול להרוס את הסווינג שלכם! סיבוב האגן אחורה ב BACK SWING הינו קריטי לכולם אבל בעיקר בגילאים מבוגרים יותר על מנת לייצר רדיוס סיבוב מקסימלי ולפנות מקום לחלק גופנו העליון ולידיים להגיע למיקום נכון. מבובי ג'ונס דרך ארנולד פאלמר וג'אק ניקלאוס ועד לפיל מיקלסון
ו"באבה" ווטסון ניתן לראות כיצד "כיס המכנס הימני" (שמאלי לשמאליים) מסתובב אחורה ומאפשר לעשות "פיבוט" נכון ימינה.
אנא צפו בתמונות להלן של הגדול מכולם ג'אק ניקלאוס, של מספר אחד בעולם היום דסטין ג'ונסון, של עוד אחד מהחובטים הארוכים בהיסטוריה באבה ווטסון, ובווידאו המצורף להסבר:
מוזמנים לצפות בוידאו "שבירת מיתוסים" המוצג על-ידי המנהל המקצועי של המועדון בועז שגב
אתיקה -"איך עושים זאת נכון" – איך ומתיי לתת לקבוצות לעבור:
 
בהמשך לטיפ משבוע שעבר במידה וגם אם אתם משחקים READY GOLF ועדיין מוצאים את עצמכם מעכבים את השדה מאחוריכם, ונמצאים בפיגור של גומה אחת מהקבוצה שלפניכם, הדבר האתי ומנומס לעשות הוא לתת לקבוצה מאחוריכם לעבור. הדרך הנכונה ביותר לעשות זאת היא:
 • הכו את חבטת הפתיחה שלכם
 • במידה והקבוצה מאחוריכם הגיעה לטי הזמינו אותם לחבוט והתקדמו יחד איתם עד לכדורים שלכם ושם המתינו שהם יסיימו את הגומה
 • במידה והקבוצה מאחוריכם טרם הגיעה לטי התקדמו לכדור שלכם וכשהגעתם סמנו לקבוצה מאחוריכם להכות. אנא ודאו שאתם זזים הצידה לעמדה שלא תשים אתכם בסכנת פגיעה.
 • עד שהקבוצה שמאחוריכם תגיע נסו לחבוט את החבטה השנייה שלכם לכיוון הגרין ואז זוזו הצידה והניחו לקבוצה העוברת לסיים את הגומה
 • כך תהליך המעבר יהיה אפקטיבי, חסכוני בזמן ולא יעקב עוד יותר את המשחק
 • בנוסף! - המקום הנוח ביותר לתת לקבוצות לעבור הוא בפאר 3
 • באם אתם נמצאים בגומה שהיא לפני גומת פאר 3, חכו לגומת הפאר 3 בכדי לבצע את התהליך המוסבר לעיל.
אנא הקפידו לתת לעבור כשצריך וכולם יהיו שמחים יותר על מגרש הגולף, גם אילו שעברו ולא צריכים לחכות הרבה זמן בכל חבטה וגם אתם שלא תצטרכו להתמודד עם הלחץ הלא נעים לעיתים של קבוצה שנושפת לכם בעורף.

וגם קצת הומור – "טיפוסים שמשחקים גולף וכולנו מכירים " – Golf Stereotypes
https://m.youtube.com/watch?v=3PNsMXe170Q

 
חדשות מהמגרשים:
כפי שבוודאי הבחנתם צוות התחזוקה של המועדון עסק ועוסק בפעולות שדרוג שונות שמטרתן היא להעצים את חווית המשחק של כולנו. להלן חלק מהפעולות האמורות:
 • חיזוק צוות התחזוקה שמטפל באופן שוטף ויומיומי במגרש.
 • ירידה הדרגתית בגובה הגרינים, לשיפור מהירותם ואיכות גלגול הכדור. ההדרגתיות חשובה לבריאות ארוכת הטווח של הגרינים ואנו מצפים לאיכות אופטימלית בכל חודשי החורף הבאים עלינו לטובה. – אנו פונים לכולכם שוב ומבקשים מכל אחד ללא יוצא מהכלל לתקן BALL MARKS! אי תיקון כאמור (שלוקח 10 שניות) גורם לנזק מידי וארוך טווח לגרינים.
 • שדרוג הבאנקרים (קרוב ל 120 ברחבי המגרש!) כולל את חידוד עיצובם, הוספת חול היכן שצריך ויצירת אחידות בטקסטורה וה FEEL שלהם. אנו הוספנו מגרפות רבות ומתכננים להוסיף עוד עשרות כאילו בעתיד הקרוב. זו ההזדמנות גם לבקש מכולכם להקפיד על גירוף קפדני בכל פעם שאתם יוצאים מהבאנקרים או אזורי חול אחרים בהם נמצא כדורכם.
 • ירידה בגובה הראף והפרינג'ים מסביב לגרין, גם מקלה על משחקכם וגם מקנה תחושת ניקיון במגרש. אנא עזרו לנו לשמור על ניקיון המגרש ככל שזה קשור אליכם והימנעו מזריקת פסולת ובדלי סיגריות ברחבי המגרש.
 • שתילת בוסתני פרי ברחבי המגרש ליופי והנאת כולכם.
מהעולם:
הפעם נתמקד איך לא ב DUSTIN JHONSON הגולפאי מספר 1 בעולם שפתח את עונת 2018 בדיוק היכן שהפסיק, בניצחון מוחץ של 8 חבטות בטורניר הראשון של השנה במגרש המדהים קפלואה שבמדינת הוואי, בארה"ב.
כמה עובדות על DJ כפי שהוא מכונה בעולם הגולף:
 • DJ ממוקם ראשון בעולם בפער גדול מאוד מהממוקם שני Jordan Spieth
 • DJ השיג ניצחון אחד לפחות בשנה מאז שנת הרוקי שלו ב 2008. רק טייגר וודס ניצח יותר ממנו בתקופה דומה.
 • למרות שהיה ידוע בדרייבים הארוכים שלו DJ עבד רבות על ה WEDGE PLAY, על הדיוק ועל ניהול המשחק מה שהפך אותו למפלצת גולף למרות שבמיקום המרחק שלו מהטי הוא רק במקום ה 85 בטור. (הסיבה היא שהוא מכה מהטי גם ברזלים ו 3 WOOD)
 • מאז ספטמבר הוא לא עשה THREE PUTT אחד!!!
 • בטורניר בהוואי סיים כדורו של DJ רחוק ס"מ בודדים מאלבטרוס בגומה 12 430 יארד - פאר !!!4 https://www.pgatour.com/the-upshot/2018/01/07/near-albatross-ace-highlights-dustin-johnson-dominance.html
 • מצ"ב לינק עם הילייטס ממשחקו המשובח של DJ בטורניר - https://www.youtube.com/watch?v=VffSo5l_0b0
 • אנו נמשיך לעקוב ולעדכן אחרי מה שהולך ומסתמן כתופעת גולף ייחודית.
ונסיים בביתנו אנו – מועדון הגולף קיסריה
עגלות חשמליות
אנו שמחים להודיע כי המועדון נענה לפניות של חברים, ובמטרה לשפר את חווית המשחק שלכם רכשנו עגלות גולף (Trolleys) חשמליות מטיב ואיכות גבוהים ביותר.
את העגלות החשמליות ניתן יהיה לשכור בפרושופ לשימוש בעת משחקכם במגרש החל מראשית פברואר.
עגלות הגולף הידניות ימשיכו להינתן לכל החברים חינם וללא כל עלות כפי שהיה עד כה.
לפרטים נוספים נא לפנות לפרושופ

אירועים שהיו:
טורניר סקינס סוף שנה:
במזג אוויר ואווירה נפלאים התקיים היום במועדון טורניר הסקינס לסיום שנת 2017 בתחרות השתתפו למעלה מ 50 שחקנים שהתעלו לרמת משחק גבוהה, וים של בירדיס צבע את לוח התוצאות. כדי לזכות בסקין בירדי לא הספיק, ואפילו נט איגל לא תמיד הספיק.  כשהתפזר עשן ״הקרב״ נשארו 3 זוכים בכל הקופה:
אסף כהן ששיחק מהטי השחור עם איגל בגומה 14
שמעון כהן עם נט איגל בגומה 2
איתן בר חמה עם נט איגל בגומה 5
בתחרות הקרוב לגומה זכו ויקטור גולדנר ורון סולומון ובתחרות הדרייב הארוך זכו גיא בן אמו ואודט נחמני
בטקס הסיום שכלל ארוחה ובירות חולקו בנוסף לקופה גם פרסים רבים בהגרלה כולל עשרות כדורי קאלאווי, כפפות וכובעי גולף משובחים של אדידס וקאלאווי
טורניר הסקינס שרבים לומדים להכיר ולאהוב הופך למסורת ואנו צוות המועדון קבענו תאריכים בגנט תחרויות 2018 לקיימו מידי 4-6 שבועות
נתראה בטורניר הבא ביום חמישי 8.2.2018!

תחרויות ואירועים:

תחרות שבועית - Weekly Stableford
העלנו את תנאי הזכייה בתואר גולפאי החודש ל 3 תוצאות טובות מתוך סה"כ המשחקים. להזכירכם התחרות משוחקת פעמיים בשבוע בימי שלישי ושישי. פרסי התחרות הינם כלהלן:
 • 1-10 משתתפים – מקום ראשון
 • 11-20 משתתפים – מקומות ראשון ושני
 • 21-30 – מקומות ראשון, שני ושלישי
 • 31-40 – מקומות 1-4
 • 41 ומעלה מקומות 1-5
 • בסוף החודש פרס וגביע לזוכה בתואר גולפאי החודש (3 התוצאות הטובות ביותר במהלך החודש)
 • נציין שביום שלישי האחרון השתתפו קרוב ל 50 שחקנים בתחרות!!!
ליגת המועדון
משחקי העונה הרגילה יסתיימו בסוף ינואר ומיד יחל שלב הפלייאוף בו יתחרו בשיטת Knock Out ארבעת הראשונים מכל בית, מקום ראשון נגד רביעי ומקום שני נגד שלישי. המנצחים יעלו לחצי הגמר.  את הגמר והמשחק על מקום שלישי נקיים כחלק מטורניר סוף השנה שיתקיים ביום שלישי 27.2.18
לצפייה בקבצים מעודכנים מצ"ב קישור לאתר ליגת המועדון
http://www.caesarea.com/he/home/tourism/golf-club/events/golf-league
 
גולפאים שלנו:
שלמה סייג – הפעם נציין את הנחישות של חבר המועדון הוותיק שלמה סייג שאגמים ומים "קטנים" עליו. שימו לב לביצוע מתוך האגם בגומה 11 J
http://caesarea.com/he/home/tourism/golf-club/services-for-players/on-the-green
 
גולפאים חדשים:
שישי בגולף – בניוזלטר הקודם עדכנו כי יצאו לדרך 3 קבוצות חדשות עם כ 60 תלמידים חדשים שיחוו בפעם הראשונה את משחק הגולף.
אנו שמחים לבשר כי הפעילות שכללה לימוד גולף, משחק בפאר 3 וארוחת בוקר בדק 18 הייתה מוצלחת ביותר. חלק משמעותי מהתלמידים החדשים הצטרפו למערך הקורסים של המועדון ובחודשים הבאים צוות ההדרכה יחל בהכשרתם לקראת הפיכתם האפשרית לחברי מועדון כבר השנה.
בברכת שנה אזרחית טובה, בריאה עם הרבה גולף!
צוות המועדון