Copy
כלים | גוף לעבודה כוראוגרפית 
View this email in your browser
שלום לכל מכותבינו וידידינו,
חודש יוני 2017 בכלים פרוש לפניכם:
מנכ"לית חדשה למרכז כלים
אנו שמחות לספר כי בעקבות הצמיחה וההתפתחות של המרכז הצטרפה החודש תמר פלדמן בן חנן לכלים בתפקיד מנכ"לית. הצוות של כלים התארגן שוב בפוזיציות הבאות: ענת דניאלי בניהול אמנותי, טל גרבינסקי בחינוך וקהילה, מורן בש בתפעול והפקה ומשה שכטר אבשלום ביזום ופיתוח פרויקטים.
 
בשנים האחרונות מילאה תמר שורה של תפקידי ניהול בארגוני שינוי חברתי, בעיקר בשדה הפמיניסטי, לצד פעילותה החברתית בארגונים פמיניסטיים ובזירת השלום. תמר היא בעלת תואר ראשון במדע המדינה ותואר שני במדע הדתות, ועיקר עניינה המחקרי (אז כהיום) מתרכז בסוגיות של שוליות, אחרות, טומאה וגינוי במערכות חברתיות, בעיקר מפרספקטיבה מגדרית.
מפגש פתוח:
התכנית החדשה לכוראוגרפיה בכלים בניהולה של שרון צוקרמן ויזר
הנכם מוזמנים לבוא למפגש היכרות לכבוד התכנית החדשה לכוראוגרפיה בכלים, בניהולה החדש של שרון צוקרמן ויזר.

בעשור האחרון עסקה צוקרמן ויזר בהקמה ופיתוח של מרחבים להתנסות והתמקצעות של קהילת המחול על חבריה השונים. עשייתה מאופיינת בהתייחסות למימדים העכשוויים של המחול, בהקשבה אל צרכי האמנים הפעילים במציאות הישראלית, בחיפוש מתמיד אחר יצירתיות, רעננות ואנושיות במרחב המחולי. בנתינת מקום למחשבה, דיון ותקשורת סביב אמנות.

מתוך הבנה מעמיקה של השטח והתנסות בתפקידים מגוונים בתחום, מתוך הכרות עם כלים ולימוד בתכנית ברוב שנות קיומה- פיתחה צוקרמן ויזר בשיתוף עם כלים- תכנית ייחודית המתמקדת בכוריאוגרפיה כמרחב רב הזדמנויות. הזדמנות לחקירה ותרגול של מיומנויות ההבעה הכוראוגרפית. הזדמנות לכל אחת ואחד מחברי התכנית להכיר את ה'אני היוצר/ת' שלו/ה, לדייק ולעבד את השפה האמנותית שלו'ה ולהתמודד אל מול שפע הבחירות שהמקצוע דורש; הזדמנות להיכרות, לשיח ועבודה עם אמנים ואנשי אמנות פעילים ומנוסים בתחום.

התכנית בכלים כוללת: סדנאות מעשיות, תהליכי יצירה, שיעורי טכניקה, מרחבי שיח תיאורטיים, עיסוק בפרקטיקות כוריאוגרפיות מגוונות, סטאז' עם יוצרים פעילים בשטח, הופעות ועוד. התכנית היא דו- שנתית ותפתח אחת לשנתיים בלבד אז כדאי לכם לא לפספס את ההזדמנות.

בואו למפגש היכרות ביום שישי 16.6 >> בשעה 13:00
כיתבו לנו לפרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
פרויקט שהות אמן בכלים מארח את עידו גרינגרד ואת תמר לם ודיוויד קרן
צילום: עומר קורן
 
״להפוך לסייבורג״ | תהליך יצירה מאת עידו גרינגרד בחודשים מאי-יולי 2017.
התהליך שלי חוקר את הקשר בין יוצר, אבהות ומוגבלות. בתוך הוויה בה כמשותק מהחזה מטה, אני תלוי בטכנולוגיה (כסא גלגלים) וגופי מתפצל ל-3 אזורים: האיזור העליון הכשיר, האזור התחתון המשותק וטכנולוגיית העזר. בתוך הקונסטלציה המגבילה הזו אני מנסה למצוא את חווית השעשוע, הדמיון וההתעלות עבור ילדי. אני מייצר סכימה של תנועות לבד ובאינטראקציה בחלל של כלים המהווה לי ״חלל בטוח״ להתנסות עם גופי במרחב.


תמר לם ודיוויד קרן יוצרים עבודה אשר תעלה בבכורה בפסטיבל זירת מחול 2017 בבית הנסן בירושלים.
העבודה ״שיעור שחייה״ מתרחשת בבית הבראה אשר משמש את חברי מועדון הלבבות השבורים.
שירי פולק הם חלק משגרת הטיפול.
פרויקט נוער והורים מאת איילה פרנקל
תהליך יצירתי שמנחה ויזמה הכוריאוגרפית והרקדנית איילה פרנקל, בו המשתתפים- מופיעים הם בני נוער והוריהם. העבודה שואפת ליצור מפגש ישיר וראשוני בין אנשים. המופיעים הם קבוצה הטרוגנית, רב גילאית, הנעה בטווח שבין ילדים, נוער, בוגרים, ועד מבוגרים. חלק מהמופיעים הם רקדנים מקצועיים ורובם חובבנים. יחד, הם יוצרים מעין שבט, המורכב מקהילות פנימיות של אינידיווידואלים.

בתוך כך, העבודה מבקשת להתבונן מחדש במושג ההתבגרות, ולראות אותו כתהליך מתמשך, שאינו שמור ל"גיל ההתבגרות" בלבד. האם ילדים לא מתבגרים? ומבוגרים? היצירה מציעה להתבונן בהתבגרות במובן של תהליכים שונים בחיים. התבגרות כשלבים של מעבר, של הישארות, של שינוי, של הכרה.  מכאן, שהעבודה שואפת להתבונן במה שהיה ובמה שיהיה. ולחגוג את ההווה, על גילאיו ומצביו השונים.
השקפה - קהילת מורים ליצירת ידע ואמנות ההוראה
ב 11.6 מרכז כלים יארח מפגש סיום של מורות מובילות ממהלך "השקפה" - קהילות מורים ליצירת ידע ואמנות הוראה. פיתוח תרבות מקצועית של שיח פדגוגי המחבר בין חכמת התיאוריה לבינת המעשה. המשתתפות הן כולן מורות המובילות קהילות למידה בעיר בת ים. המפגש יכלול סדנה ושיח על כוריאוגרפיה ככלי לחשיבה יצירתית.

מרכז כלים מזמין גופי חינוך מבת ים ומרחבי הארץ להשתתף ולהתנסות בסדנאות שלנו לנשות ואנשי חינוך, העוסקים בכוריאוגרפיה ככלי לחשיבה יצירתית ולפיתוח תהליכי יצירה. לפרטים נוספים, טל גרבינסקי, מנהלת תחום חינוך וקהילה: talg.kelim@gmail.com
צילום: יעל ונציה
 
מופעי יולי בכלים כאן
Axis Syllabus - סדנא למורים בתנועה
הזדמנות למורות ומורים אחרי שנה אינטנסיבית של הוראה, להיכנס לסטודיו בכדי לרקוד, ללמוד ולהעשיר את עצמם. סדנא אשר תתן כלים להפחתת פציעות תלמידים ותאפשר היכרות נעימה עם המבנה האנטומי של הגוף והכוחות הפועלים עליו.

16-18 ליולי >> בשעות 10:00-14:30
להרשמה: 0532741583
או במייל: GaliyaTzur@gmail.com
מרכז כלים לכוריאוגרפיה
רח' יצחק נפחא 2 (פינת הקוממיות), בת ים
פשוט מאוד להגיע לכלים > קישור למפה כאן. קווי אוטובוס: 1, 10, 42, 125, 140
Facebook | Kelim Choreography
www.kelim.org.il
ניהול אמנותי: ענת דניאלי. מנכ"לית: תמר פלדמן בן חנן. חינוך וקהילה: טל גרבינסקי.
תפעול והפקה: מורן בש. ייזום ופיתוח פרויקטים: משה שכטר אבשלום.
© COPYRIGHT Kelim | Choreography Center, Bat-Yam 2017.
To be removed from our mailing list, please reply with the subject remove