Copy
כלים | גוף לעבודה כוראוגרפית 
View this email in your browser
שלום לכל מכותבינו וידידינו,
חודש נובמבר 2017 בכלים פרוש לפניכם:
קול קורא | תכנית שהות אמן (רזידנסי) 2018
מרכז כלים מזמין יוצרים/ות לשהות אמן/ית לתהליך של עבודה על יצירת מחול חדשה. כלים יעמיד לרשות התהליך חלל עבודה למשך שלושה חודשי חזרות, ליווי אמנותי והפקתי.

מרכז כלים מעוניין בהצעות לעבודות שיעלו בבכורה בפסטיבל 'ארנבת מרץ' 2019, ו/או יופיעו כחלק מתכנית מופעים חדשה בכלים, יקיימו קשר עם הקהילה או פעולה במרחב ציבורי, פעילות לקירוב נוער וילדים למחול, ו/או פרויקט בשיתוף פעולה בינלאומי. כל אלו אינם תנאים הכרחיים להשתתפות בפרויקט. בסיום הרזידנסי תתקיים חשיפה של התהליך בפני קהל ובהתאם לפרויקט.

התכנית תחל באפריל 2018.

 אתם/ן מוזמנים/ות לכתוב לנו הצעה לפרויקט בעמוד אחד, תקציב הפקה, קורות חיים וקישורים לעבודות קודמות, למייל: kelimgraphy@gmail.com

 אנחנו פתוחים לכל רעיון או מחשבה.

שלחו לנו הצעה עד לתאריך ה 31/12/2017. תשובות יינתנו עד ה  31/1/2018.
סדנה בהנחיית עמוס חץ / מפעולה-לתנועה, מדימוי-לריקוד, לפעול-לחוש, לדמות, לחשוב, לרקוד
אני מבקש ללמד את גופי לחוש, להרגיש, לדמות, לחשוב, ולהתבונן, ובכך לשתף את כל אישיותי בתהליך היווצרות הריקוד ובביצועו. כיצד אני מתחיל את יומי החל מהכניסה לחלל העבודה, תוך דאגה למצוא את האינטרס התנועתי שלי עכשיו, ואת הדימוי לצורה ולתנועה בגופי - גוף חי ומשתנה.

החל מהכניסה לחלל העבודה השיעורים מציעים פעולות מוכרות באיברי הגוף בעלי תכונות, דימויים, רגשות ומחשבות ומבקשים להפוך אותן לתנועות של הגוף השלם.

ניתוח מרכיבי המשפט, הקשבה לדימויים שהוא מעלה, הדגשת התהליך התנועתי במרחב ותרגול הזיכרון התנועתי. החישה והמחשה משמשים בערבוביה, על מנת להרחיב את המעורבות שלנו בתנועה בדמיוננו ובזמן התרחשותה.

הסדנה מיועדת לבעלי ניסיון בתנועה: רקדנים שחקנים, מוסיקאים, מטפלים בתנועה, אומנויות לחימה, בוגרי מוסדות למחול.

--------------------------------

עמוס חץ. חיבור ריקודי, הפרויקטים הקבוצתיים, הפרטיטורות שאני עושהֿ, ההוראה והרצאותיי, בכל פעילותי שתי דמויות מלוות אותי: נועה אשכול ומשה פלדנקרייז ולצדן המוסיקה, האומנויות הפלסטיות, השירה והספרות משמשים לי השראה גדולה. בעשיה האמנותית ובהוראה הכל עובר את הפריזמה האישית ומופנה לאישיותו של הלומד.שישי, שבת 17, 18 בנובמבר >> בשעות 10:00-15:00
עלות: 560 ש"ח
לפרטים נוספים והרשמה: 
kelimgraphy@gmail.com

נרשמת לשלוש סדנאות? קבלת סדנת סופ"ש נוספת מתנה.
רוצה להרכיב לך תכנית סדנאות אישית ולקבל מחיר אישי? דבר/י איתנו.
The Tube to Daughter Sea הצינור לבת ים | מאת אשר לב
הופעה זו מתרכזת במשמעות מהדהדת, משמעות שאמורה להשתמע בתהודה. היא עוסקת בלהיות על קצה משמעות, כשהמרחב הקולי הוא לא אחר מאשר הקצה הזה, הגבול הזה והשוליים האלו. הצינור לבת ים מתעל את הרטט של החללים הקוליים שבהם אנחנו מתקיימים ומעודד אותנו להקשיב לנימה של הקשבה.

משך המופע כ-70 דק'.

העבודה נוצרה במסגרת תכנית 'שהות אמן' 2017 בכלים. בתמיכת מפעל הפיס, בהפקת אשר לב ובשיתוף עם P.A.R.T.S. Summer Studios בריסל.

* המופע כולל עירום
* חלק מן המופע מתקיים בהליכה בחוץ

מאת ובביצוע: אשר לב |  דרמטורגיה: אירינה לברינוביץ' | עיצוב תאורה: עומר שיזף | ניהול הצגה: עידו צדר

יום חמישי 9/11 >> בשעה 20:30
יום שבת 11/11 >> בשעה 20:30
הזמנת כרטיסים
כאן
לפרטים נוספים: kelimgrahy@gmail.com
סינמאי
אחת לחודש בימי ראשון יוצרת וחוקרת המחול מאי זרחי תיקח אותנו למסע בזמן עם הקרנה של יצירות מחול מן העולם, שכבר לא יעלו על במות אבל חובה לראותן!!!! המפגש הראשון : one piece idea יתקיים ב 19/11 בשעה 20:00 עם הפתעה איכותית מצרפת. בואו לגלות!!!!
מבט הדדי - פרויקט יצירה עם בעלי לקויות ראייה
חנה גונדר
 
קבוצת מחול המורכבת מאנשים ליקויי ראייה ורקדנים מקצועיים. הקבוצה תיפגש במהלך שלושה חודשים לצורך לימוד וחקירה משותפת אחר הגבולות והחופש שבמגבלת הראייה. המפגשים יזמינו את ליקויי הראיה והרקדנים ללימוד הדדי בשאלות על מבט ותנועה מבפנים ומבחוץ, דימוי גוף ותנועה במרחב תוך נתינת מקום לסיפור האישי של המשתתפים.

יוזמת הפרויקט: שירי סבח טייכר.  רקדנים יוצרים: ג'ני בירגר, איה שטייגמן, ניר וידן ומיה תמיר.
פרויקט מחולל שינוי - שלומי ביטון
״מחולל שינוי״ היא תכנית לטרנספורמציה אישית דרך אימון בתנועה ויצירה פרפורמטיבית - בינתחומית, למבוגרים/בוגרים ללא ניסיון קודם או מקצועי ומתחומים יצירתיים אחרים. התכנית בהנחיית היוצר זוכה הפרסים שלומי ביטון.
שלומי ביטון, יוצר בינתחומי הפועל בארץ ובחו״ל, ממשיך את המחקר הקהילתי ומוביל את התכנית למבוגרים/בוגרים בפורמט חדש, ייחודי ומצליח.
גברים ונשים מגילאים שונים, עם או בלי ניסיון תנועתי/יצירתי/פרפורמטיבי - מכל תחום שהוא, מוזמנים/ות להיכרות עם שיטה חדשה של אימון, יצירה, והתפתחות אישית. 
במפגשים המשתתפים יחקרו ויפתחו יכולות תנועתיות וכושר - יעצבו את הגוף ואת התודעה ויעברו תהליך יצירתי ופרפורמטיבי בין תחומי: יחוללו, יחזירו את הכח לידיים, וישתנו. 

התכנית פועלת אחת לשבוע בשני חלקים עוקבים:

חלק ראשון - אימוני תנועה (וגם אי תנועה):
מגוון תרגילים משתנים משבוע לשבוע, בהשראת טכניקות שונות מעולם התנועה (כולל מחול) שנועדו לחיזוק והגמשת הגוף והשלד, לבניית סיבולת, כוח, מהירות, קואורדינציה, כמו גם לגירוי המחשבה, להפעלת הדמיון ועוררות החושים. 

חלק שני - תהליך יצירתי להופעה (או סתם לחיים):
בהשראת האימון התנועתי, בשימוש הכלים שנרכשו בו, וע״י הקניית כלים נוספים - יחל מסע חקירת עולם היצירה האישית ו/או הקבוצתית. כל יכולת אמנותית יצירתית אישית איתה המשתתפים מגיעים, יכולה למצוא את ביטויה החדש בשיתוף עם הקבוצה. כמו כן יתורגלו קטעים שילומדו על ידי שלומי, ובאמצעות סך כל אלו יורכבו מופעי סיכום תקופתיים שיעלו בפני קהל (ההשתתפות במופע אינה חובה).

יום פתוח ללא תשלום להתנסות יתקיים ביום א', 19.11, בשעה 17:30.
הסדנה עצמה תתחיל בשבוע שאחרי, 26.11, בימי ראשון בשעה 17:30.

לפרטים נוספים: bittonation.prod@gmail.com
לילות נובמבר בכלים
למופעי נובמבר בכלים לחצו
כאן
יאיר ורדי : איך לאצור את עצמך | סדנא ביצירה, דרמטורגיה ואוצרות
 
איך מגלים את מה שיש בלב? איך מתחילים בכלל לעבוד? מה בין הקונספט הראשוני לכניסה לסטודיו? איך שומרים על תמה במהלך היצירה? מה המתח בין היצירתיות למבנה וכיצד הם שומרים אחד על השני? איך מחליטים באיזה מדיום יוצרים? מה בין הקונספט לדימוי, למבנה ולפורמט? איך מתחילים לסדר רעיונות בראש ולא הולכים לאיבוד? איך הולכים לאיבוד וחוזרים משם? איך מוציאים חומרים, מפתחים אותם ומתחילים להרכיב יצירה? איך לא מפחדים ועובדים בתוך הווה, בלי הרבה תוכניות, אבל עדיין שומרים על חוט שדרה.

שישי, שבת 8-9, 15-16 בדצמבר >> בשעות 10:00-15:00 | עלות: 1,000 ש"ח | לפרטים נוספים והרשמה:
kelimgraphy@gmail.com

נרשמת לשלוש סדנאות? קבלת סדנת סופ"ש נוספת מתנה | רוצה להרכיב לך תכנית סדנאות אישית ולקבל מחיר אישי? דבר/י איתנו.
מרכז כלים לכוריאוגרפיה
רח' יצחק נפחא 2 (פינת הקוממיות), בת ים
פשוט מאוד להגיע לכלים > קישור למפה כאן. קווי אוטובוס: 1, 10, 42, 125, 140
Facebook | Kelim Choreography
www.kelim.org.il
ניהול אמנותי: ענת דניאלי. מנכ"לית: תמר פלדמן בן חנן. חינוך וקהילה: טל גרבינסקי.
תפעול והפקה: מורן בש והדס אנטמן.
© COPYRIGHT Kelim | Choreography Center, Bat-Yam 2017.
To be removed from our mailing list, please reply with the subject remove