Copy
כלים | גוף לעבודה כוראוגרפית 
View this email in your browser
שלום לכל מכותבינו וידידינו,
חודש יולי 2017 בכלים פרוש לפניכם:
הגשת מועמדות לתכנית החדשה לכוראוגרפיה
אנחנו מודים לעשרות המתעניינות והמתעניינים שגדשו את מרכז כלים במפגש הפתוח לקראת פתיחת התכנית הדו שנתית החדשה באוקטובר 2017.

התכנית הדו שנתית החדשה לכוריאוגרפיה היא מסלול ללמידה, התנסות והתמקצעות של כוראוגרפים ויוצרי מחול. התכנית מפגישה את המשתתפים עם אמנים, חוקרי מחול, אנשי שיח ומחשבה הקשורים לתחום ואלו מנחים את הלמידה וההתנסות ומעניקים השראה וכלים חיוניים לחידוד אופן העבודה של כל יוצר, להתפתחות וצמיחה של האמנים ויצירתם. התכנית מעודדת כוראוגרפים לתעוזה אמנותית, שכלול הגוף היוצר והחומר הנוצר, להכרות מעמיקה עם תחום המחול העכשווי על פניו המגוונים ולאוטונומיה יצירתית והפקתית.
ראשת התכנית: שרון צוקרמן ויזר


לפרטים מלאים על התכנית לחצו כאן

פרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
שהות אמן (רזידנסי) בכלים | מאי זרחי בעבודה משותפת עם מיכל אופנהיים
עבודה זו הינה שיתוף הפעולה השני של מאי ומיכל. עבודתן הראשונה ״כן״ עלתה בפסטיבל צוללן 2015 כעבודה site-specific במוזיאון תל אביב לאומנות. לעבודה חדשה זו הן איגדו אנסמבל נשי של רקדניות וזמרות: נועם אחדות, עלמה ליבנה, יולי קובבסניאן וזוהר שפיר, וביחד הן מבקשת לבדוק את המרחב בין מדיום המחול למדיום המוסיקה, בין חומריות של קול לזו של תנועה. הן יוצרות מקהלה שאינה מוגבלת למדיום השירה אלא נעה באופן נוזלי בין גוף, קול ורטט, ומבקשת לייצר אובייקט שלישי שאינו מחול ואינו מוסיקה, ובו זמנית הינו גם זה וגם זה.

העבודה תעלה בבכורה ב 14, 15 בספטמבר בפסטיבל צוללן בתאטרון ענבל. 
'זריחה מחודשת' מאת שירה אביתר במסגרת מוצ"ש בטיילת בת ים
"נעשה להם שיגעונות", כך סבתי אסתר, זיכרונה לברכה, תיארה פרצי ריקוד של שמחה ואושר. לפני שנה ביקשתי להוציא את מחול השמחה הזה מהקשרו ולחגוג אותו על הבמה. העבודה 'זורחות' הפגישה שני גופי ידע תנועתיים בני שתי תרבויות שונות: התרבות התימנית והתרבות המרוקאית, ואפשרה לבחון את המשותף ואת השונה לתנועות המחול המסורתיות שנטמעו בגופנו. 'זריחה מחודשת' מזמינה אותנו להשתעשע עם חומרי העבודה 'זורחות', להעלות חומרים נשכחים, ולמקמם במרחב הציבורי. ב"לבישה" המחודשת של התנועות אנחנו מקוות לעורר זיכרון שרירי, ובאמצעותו להגיע לרגשות, לתחושות ולדרכי מחשבה שנוצרו בתרבויות אלה ושנצרבו הן בגוף והן בתודעה. אנו עומדות לזרוח בטיילת, מיד אחרי שקיעת החמה, עם רחשי הים התיכון ברקע, ואתם מוזמנים להצטרף.

העבודה 'זורחות' עלתה בפסטיבל הרמת מסך בליווי אומנותי של איציק ג'ולי ונוצרה בשהות אמן ב'כלים' ובאמן אורח בסטודיו יסמין גודר, בתמיכת קרן רבינוביץ. 

תאריכי המופעים בטיילת בת ים: 8, 22 יולי ו- 19 אוגוסט בין השעות 20:30-23:00.
הכניסה חופשית.
פרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
שהות אמן (רזידנסי) בכלים | END OF THE WALL מאת תמר מייזליש ועתליה באומר
מפגש בימתי בזמן אמת של שתי קבוצות אמנים החיים בהודו ובישראל. המשתתפים מחפשים  את הדרך לתקשר ולעבוד יחד מעבר לגבולות הגאוגרפיים והמחסומים התרבותיים - מנטליים המונחים בניהם. ביחד בחרנו להציץ אחד אל חיי השני ואל התופעות המתרחשות בחיי הרחוב בהודו ובישראל  ולשתף בהתמודדויות האישיות והחברתיות שכל מציאות חיים מייצרת.

מערכת היחסים מתקיימת בין המשתתפים על ידי אמצעים טכנולוגיים, ככלי ראשון לחציית הגבול הקיים, מעלה  קווי דמיון בין  אמנים החיים במדינות מסורתיות המכילות מגוון קבוצות, קהילות ומיעוטים, השמות דגש על חיי משפחה  ומתמודדות עם מורכבות פוליטית ודתית . אלה מטשטשים את הפערים הברורים המתקיימים בין התרבויות, הדתות והמעמדות שמהם כל אחד מגיע.

יוצרות: עתליה באומר ותמר מייזליש | רקדנים יוצרים: גליה צור, דיה נאיידו, פרשנט מורה, פרייאברט פאניגראהי, רוניטה מוקרג'י | ליווי אמנותי: ענת דניאלי | הפקה: מורן בש

היצירה הופקה במסגרת תכנית "שהות אמן" של כלים. בתמיכת הקונסוליה הישראלית בבנגלור- הודו. תודה על אירוחם של Shoonya- center for art and somatic practice. The Kha foundation.


יום חמישי >> 13 ביולי
בשעות 18:00, 20:30
הזמנת כרטיסים
כאן

פרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
סדנת Axis Syllabus
הזדמנות להיכנס לסטודיו בכדי לרקוד, ללמוד ולהעשיר את עצמם. סדנא אשר תתן כלים להפחתת פציעות ותאפשר היכרות נעימה עם המבנה האנטומי של הגוף והכוחות הפועלים עליו.

16 - 18 ליולי >> בשעות 10:00-14:30
להרשמה: 0532741583
או במייל: GaliyaTzur@gmail.com
מופעים בכלים כאן
מרכז כלים לכוריאוגרפיה
רח' יצחק נפחא 2 (פינת הקוממיות), בת ים
פשוט מאוד להגיע לכלים > קישור למפה כאן. קווי אוטובוס: 1, 10, 42, 125, 140
Facebook | Kelim Choreography
www.kelim.org.il
ניהול אמנותי: ענת דניאלי. מנכ"לית: תמר פלדמן בן חנן. חינוך וקהילה: טל גרבינסקי.
תפעול והפקה: מורן בש. ייזום ופיתוח פרויקטים: משה שכטר אבשלום.
© COPYRIGHT Kelim | Choreography Center, Bat-Yam 2017.
To be removed from our mailing list, please reply with the subject remove