Copy
כלים | גוף לעבודה כוראוגרפית 
View this email in your browser
שלום לכל מכותבותינו וידידותינו,
חודש אוקטובר 2018 בכלים פרוש לפניכן.ם:
קבוצת הקריאה בהנחיית רן בראון - החודש מתחילים, הזדמנות אחרונה להירשם!

לאחר הפסקה בת-שנתיים, קבוצת הקריאה חוזרת לפעילות בכלים! הקבוצה מיועדת ליוצרים, לחוקרים ולכותבים המבקשים לערוך קריאה משותפת בטקסטים אודות מחול עכשווי כנקודת מוצא למחשבה על עשייתם. השנה תתמקד הקבוצה בספרים Moving Together: Making and Theorizing Contemporary Dance מאת רודי לרמנס ו-Ungoverning Dance: Contemporary European Theatre Dance and the Commons מאת רמזי ברט. שני הספרים יראו אור בעברית במהלך השנה בהוצאת אסיה. המשתתפים בקבוצה יתבקשו לקרוא את הטקסטים מראש ויחד ננסה לייצר שיח פורה שיאפשר לבחון במשותף כיצד המפגש עם מחשבה, כתיבה ועשייה עכשווית עשוי להשפיע על תהליכים יצירתיים, הפקתיים וביקורתיים.

רן בראון עוסק במחול ובחשיבה על מחול במסגרות שונות. הוא מרצה בביה"ס למחול עכשווי SEAD בזלצבורג, באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים ובתיכון לאמנויות ע"ש תלמה ילין בגבעתיים. רן הוא מייסד כתב העת המקוון "מעקף", ושימש כעורך שותף של כתב העת עד 2017. ב-2014 ראה אור הספר "מקום לפעולה: כוריאוגרפיה עכשווית בתיאוריה ובמעשה" בעריכתו, אשר מסכם מחקר בתהליכי יצירה במסגרת התכנית לכוריאוגרפיה של "כלים". בימים אלה עיקר פעילותו מתמקדת בליווי אמנותי, אוצרות ופיתוח מסגרות דיסקורסיביות.

המפגשים יתקיימו אחת לשבועיים, בימי שני, בין השעות  19:00 – 21:00.
תאריכי המפגשים: 

סמסטר א' 2018: 15+29/10, 2+26/11, 10+24/12
סמסטר ב' 2019: 18.2, 4+18/3, 1+15+29/4

מספר המשתתפים מוגבל, יש להירשם מראש כדי להבטיח את מקומכם/ן.
שכר לימוד: מחיר מלא 720 ש"ח עבור 12 מפגשים.

לפרטים נוספים והרשמה: kelimgraphy@gmail.com

נפתחת השנה השנייה של התכנית לכוריאוגרפיה

תחילה!!! שנה ב' של התכנית החדשה לכוריאוגרפיה בכלים, בניהולה של שרון צוקרמן. התכנית לכוריאוגרפיה מפגישה את משתתפיה עם אספקטים מגוונים של פרקטיקה וחשיבה כוריאוגרפית. בשנה השנייה קבוצת מנחי התכנית, שכולם אמנים מובילים בתחומם- עוטפים את שאלת היצירה מכיוונים שונים ביניהם דרמטורגיה, סאונד, סנוגרפיה, טקסט ועוד. את יבול ההפקות נזכה לראות במהלך חודש יוני. ועד אז דרך צלחה!

ארבע | ערב עבודות מחול קצרות מאת בוגרות התכנית החדשה לכוריאוגרפיה בכלים

במהלך הערב יוצגו ארבע עבודות קצרות של ארבע יוצרות מהתכנית החדשה לכוריאוגרפיה בכלים. העבודות נוצרו בהנחיית שרון צוקרמן ויזר.

איך להשקיט את הים בשלושה צעדים פשוטים | יעל סופר סמסון
העבודה נוצרה תוך ניסיון למצוא שקט בתוך בליל כאוטי של נסיבות. הצפת האינפורמציה המאפיינת את העידן הנוכחי והדאגה המתעצמת תמידית לנוכח המצב בפיסת ארץ זו, התערבבו עם שאלות לגבי התפיסה שלנו של ידע וחוסר ידע, בגרות והתבגרות, ידע תיאורטי וידע גופני, מערב ומזרח, רוח וחומר. יוצרת ומבצעת: יעל סופר סמסון
 
דרייב | הדס אשל
דיאלוג עצמי המנסה לשמור על אותנטיות וכנות ולייצר שיתוף פעולה בלעדי עם הגוף הנתון. נסיון לשהייה פיזית פנימית, נטולת הפרעות וביקורת בתוך פרדוקס של חשיפה לעולם חיצוני. יוצרת ומבצעת: הדס אשל

פִיטְנָה | שני בר דמרי
היצירה היא טקס. במהלכו אני חוזרת אל תנועת הגל (wave) הטמון בגופי, מתמסרת אליו ודרכו מתחברת אל שורשים גופניים. פעולה זו מעלה שאלות הנוגעות לגוף האישה הרוקדת? עיניכם המביטה, השטיחים והגוף הנשי הפועל חושפים את הגבול הדק שבין היומיומי לקדוש ובין המיני לפולחני. יוצרת ומבצעת: שני בר דימרי
 
 Running Out Of| דינה פריימן מאיר
"אוי לי! אני נורא מאחר!" (ארנב לבן, עליסה בארץ הפלאות, לואיס קרול)
הפחד הכי גדול שלי הוא לבזבז זמן. כשאני מרגישה שאני מבזבזת זמן, שרירי מתכווצים, גופי נהיה נוקשה ואני מפסיקה לנשום. יוצרת ומבצעת: דינה מאיר

יום שבת 13/10 >> בשעה 20:30
הזמנת כרטיסים
כאן

סדנאות בכלים
מרכז כלים אוהב לארח סדנאות שונות שמרחיבות את האפשרויות, הציפיות והמחשבות שלנו לגבי תנועה וגוף. הסדנאות מיועדות לקהילה המקצועית וכן לקהילות שונות הנאספות לצורך אימון מפגש ולמידה מענגת ו\או מרפאה של פרקטיקה זו או אחרת.

החלל המיוחד של כלים, הרחב, המזמין, הנקי, המואר באור יום ומכיל שתי שורות חלונות לכל אורכו, היציאה הנוחה אל החצר, המטבח ואזור המנוחה, כל אלה יוצרים סביבה טבעית ותומכת בתכנים המגוונים.

סדנא עם מרטין קילבדיהמפתח סגנון הבעה ייחודי ואישי. שאותו הוא מלמד, מופיע ורוקד. 4-6 לאוקטובר.

סדנת Open Floorסוף השבוע השלישי והאחרון בסדנה התהליכית מתמשכת Relation Ship, בהנחיית Cathy Ryan מאירלנד,  מן המנחות המובילות באירופה ובעולם וחלק מהגרעין המייסד של שפת ה- Open Floor ("המרחב הפתוח"). הסדנה מזמינה חקירה תנועתית עמוקה של מערכות יחסים אנושיות דרך מושגים כמו אינטימיות, ליבידו, מיניות,  נוכחות, תקשורת , ועוד, תוך חיבור למשאבים תנועתיים שעומדים בבסיס שפת "המרחב הפתוח". 1-3 לנובמבר.

סדנת ליצנים ללא גבולות: בשילוב של ליצנות והשפעות מעולם המזרח הרחוק, יוצרת מרחב להתבוננות מעמיקה, לשקט וליצירת הומור ממקום עמוק של מפגש עם עצמי ועם האחר.  6-8 לנובמבר.
אווה שובסטארסקה ועינב רוזוליו במסגרת 'שהות אמן' 2019
צילום: כרמל בר

בעבודה TIMES END 10 אנחנו עוסקות במושג הסוף המתבקש. במתיחתו, בפרטים המרכיבים אותו, באסתטיקה ובפנטזיה הגלומות בו. מסקרנת אותנו האפשרות לתווך ולהמחיש את הרגע החמקמק והדרמטי הזה, להמציא לו שמות רבים, לקשט אותו. כחומרי עבודה אנחנו ניגשות לאובססיביות ההוליוודית בקטסטסטרופה, למתיחת המשך של מחוות וצלילים שהתרגלנו אליהם ולפאתוס הנגזר מכך, ומתאמנות בפיזיות הטמונה ברגעים שלפני הסוף. העבודה תעלה במסגרת פסטיבל "ארנבת מרץ" 2019.
מופעים בכלים
ביה"ס למזג אויר מאת גיא גוטמן

זירת מחול 2018 בשיתוף פעולה עם כלים, גוף לעבודה כוריאוגרפית- שתי עבודות שונות באותו יום, אותו חלל, ואותם תנאי סופה: נון טרופו + א.ו.ס.ל.ו

ימים שישי ושבת 9+10/11
נון טרופו- מופע לילדים | 17:00
א.ו.ס.ל.ו | 21:00

פרטים נוספים והזמנת כרטיסים כאן
מרכז כלים לכוריאוגרפיה
רח' יצחק נפחא 2 (פינת הקוממיות), בת ים
פשוט מאוד להגיע לכלים > קישור למפה כאן. קווי אוטובוס: 1, 10, 42, 125, 140
Facebook | Kelim Choreography
www.kelim.org.il
ניהול אמנותי: ענת דניאלי. מנכ"לית: תמר פלדמן בן חנן. חינוך וקהילה: טל גרבינסקי.
תפעול והפקה: מורן בש.  מנהלת שיווק: הדס אנטמן. ייזום ופיתוח פרויקטים: משה שכטר אבשלום.
ראשת התכנית לכוריאוגרפיה: שרון צוקרמן ויזר.
© COPYRIGHT Kelim | Choreography Center, Bat-Yam 2018.


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
כלים · רחוב יצחק נפחא · בת-ים 6523136 · Israel