Copy
כלים | גוף לעבודה כוראוגרפית 
View this email in your browser
שלום לכל מכותבינו וידידינו,
חודש מאי 2017 בכלים פרוש לפניכם:
מרכז כלים גאה להציג
התכנית החדשה לכוראוגרפיה בכלים בניהולה של שרון צוקרמן ויזר
צילום: ענת דניאלי
 
לאחר שבע שנים בהובלת התכנית לכוראוגרפיה בכלים הזמינה ענת דניאלי המנהלת האמנותית של מרכז כלים את היוצרת, פרפורמרית ודרמטורגית שרון צוקרמן ויזר להוביל את התכנית החדשה לכוראוגרפיה.

התכנית הדו שנתית החדשה לכוראוגרפיה, מחולקת ל 3 טרימסטרים בכל שנה. בשנה הראשונה תבחן בכל טרימסטר תימה, 'שאלת-על' אחרת. דרך גישות שונות לפרקטיקה הכוראוגרפית והניסיון המקצועי שלהם בתחום- מנחי התכנית השונים יטעינו כל תימה שתיבחן בידע שלהם, בכלי העבודה שלהם. בנוסף, חלק בלתי נפרד מהתכנית הוא זמן עבודה בסטודיו, מרחב מעשי של יישום העבודה הכוראוגרפית, כאשר בכל טרימסטר עובדים על יצירה שונה. בשנה השנייה לתכנית הדגשים משתנים. באמצעות סטאז' עם כוראוגרפים פעילים בתחום, יצירת עבודה לפרפורמרים אחרים, ולמידה שמקושרת ישירות לפרויקט הגמר של כל משתתפ/ת. החשיבה הפקתית ומכוונת להתנסות מקצועית בתחום.

מפגש היכרות עם התכנית החדשה יתקיים ביום שישי ה 16.6.17 בשעה 13:00 בכלים.

::: SAVE THE NEXT TWO YEARS :::

פרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
מופע סיום | התכנית הדו שנתית לכוראוגרפיה בכלים
עבודות של יוצרות המשתתפות בתכנית לכוראוגרפיה ב'כלים'
מתוך עבודה בתהליך של אורי שפיר, אמן אורח בתכנית

התכנית הדו שנתית לכוריאוגרפיה בכלים, החלה לפעול ב 2009, ומעניקה מסגרת תומכת ומקדמת ליוצרי/ות מחול צעירים/ות. במהלך התכנית מקבלים/ות המשתתפים/ות סדנאות ושיעורים שונים ועובדים/ות על יצירת מחול חדשה שלהם/ן עם ליווי ותמיכה של חברי/ות הקבוצה ומנחת התכנית ענת דניאלי. עם סיום שנת הלימודים, נחשפות לראשונה עבודות ותהליכים שהתרחשו במשך השנה בקבוצת העבודה לקהילת המחול ולקהל הרחב.

יום שבת >> 20 מאי בשעה 20:30
מחיר כרטיס: 40 ש"ח
כרטיסים
כאן
לפרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
פרויקט 'שהות אמן' 2017 מתחיל

צילום: ארהל'ה קריצר. מתוך: Because we love you מאת תמר לם ודיויד קרן, בפסטיבל מחול 'ארנבת מרץ' 2017
 

במסגרת זו מקבלים היוצרים חלל לחזרות, ליווי אמנותי והפקתי ואפשרות להעלות את העבודה החדשה במרכז כלים. אמני הרזידנסי מקבלים חלל לחזרות למשך שלושה עד שישה חודשים, כשלוש עד ארבע חזרות בשבוע. כמו כן מקבלים אפשרות ליצור עבודה חדשה בתוך מרחב של זמן ומקום תומך, לפגוש יוצרות\ים אחרות/ים שנמצאות/ים בתהליך יצירה, להשתמש בציוד של כלים, לאכסן ציוד שלהם בחלל ולהרגיש בבית.

אנחנו גאים לארח השנה את את הקבוצה הראשונה של משתתפי 'שהות אמן': ניב שיינפלד ואורן לאור, תמר לם ודיוויד קרן, אילה פרנקל, מאי זרחי ומיכל אופנהיים, עידו גרינגרד, שירה אביתר ועתליה באואר ותמר מייזליש.

פרויקט 48 מחול ו-University of the Arts
צילום: paula court
 
שיתוף פעולה בין מרכז כלים, פרויקט 48 מחול ו-University of the Arts מבקש לייצר מפגש בין רקדנים, יוצרי וחושבי מחול מקהילות יוצרות, אסתטיקות ותרבויות ישראליות ואמריקאיות שונות ומגוונות. בניהולה האמנותי של דנה רוטנברג, 15 תלמידי תואר ראשון מהאוניברסיטה לאמנויות שבפילדלפיה, יעבדו במשך יומיים אינטנסיביים עם שמונה אמנים ישראליים: סתיו מרין, נאוה פרנקל, רתם תש״ח, אביגיל רובין, איריס לנה, ניצן כה, עדו פדר ושירה אביתר. מתוך המשאבים היצירתיים והאינטלקטואליים של כל אלה ושל מרכז ״כלים״, ייוצרו ארבע יצירות מחול חדשות שיוצגו בסטודיו ב24 למאי.

יום חמישי >> 25 מאי בשעה 20:00
הכניסה חופשית
לפרטים נוספים: 
kelimgraphy@gmail.com
Dancing to A Different Tune | מאי 21-26
כנס בין לאומי המוקדש למחול ישראלי וחינוך למחול בישראל ביוזמתה של הכוראוגרפית, נטע פולברמכר, יתקיים בחסותה של אוניברסיטת בן גוריון ותמיכתה הנדיבה של קרן ה- Israel Institute.   הכנס ידון בהתפתחותו של המחול הישראלי בהקשר ההיסטורי, הפוליטי, התרבותי, והחברתי, של המציאות הישראלית. במסגרת הכנס האורחים יפגשו את היוצרים המובילים, יצפו במופעים וחזרות, יבקרו בבתי ספר שונים וישתתפו בפאנלים והרצאות עם טובי המרצים והאמנים בארץ. במסגרת זו יתארחו במרכז כלים ויפגשו את רן בראון וענת דניאלי לשיחה משותפת בנושא תאוריה ביקורתית ועכשוויות: כיצד רעיונות חדשים יוצרים פרקטיקות עבודה חדשות, ומה קורה להם בהמשך...

שאלות שבהן נעסוק בכנס:
מה הוא מחול ישראלי בתוך סוגיית הזהות הישראלית? האם יש דבר כזה שפת גוף ישראלית? תפיסת מרחב ישראלית? מה היא השפעת הכיבוש על שפת הגוף של יוצרים ישראלים?   במה מתעסקים יוצרים ערבים ישראלים/פלשטינאים? מה בין מקום - לשפה- למרחב? למה דווקא מחול שהוא לכאורה ״אילם״ פורח כל כך במדינתו של עם הספר?

בכנס ישתתפו 12 אורחים נכבדים מחו״ל:
The Juilliard School, Barnard College, Hunter College, Rutgers University, Duke University UCLA, SEAD (Salzburg Experimental Academy of Dance), Ohio State University, University IL. Urbana-Champaign, UArts in Philadelphia, University  of Minnesota and the Frank Sinatra School of The Arts
 
סדנת אקסיס סילבוס בהנחיית בריש מיכי
למי הסדנא מתאימה?
לאלו הנהנים ללמוד את מבנה הגוף תוך כדי תנועה, למעוניינים לגשר בין לימודי האנטומיה לאומנות המחול, לאלו שהתנסו בעבר באקסיס-סילבוס ולאלו שעוד לא, למי שרוצה להעמיק את הידע בכל הקשור להימנעות מפציעות ולהתמודדות איתן.

הסדנא תתמקד בכוחות הפיזיקלים השונים הפועלים בתוך הגוף ועליו, בשאלה ׳כמה כח׳ צריך להשקיע בתנועה וכיצד להשתמש בו בתבונה.


ימים רביעי-שישי >> 10-12 מאי בשעות 10:00-14:30
פרטים נוספים והרשמה: 
axis.syllabus.israel@gmail.com
או בטלפון: 053-2741583
מרכז כלים לכוריאוגרפיה
רח' יצחק נפחא 2 (פינת הקוממיות), בת ים
פשוט מאוד להגיע לכלים > קישור למפה כאן. קווי אוטובוס: 1, 10, 42, 125, 140
Facebook | Kelim Choreography
www.kelim.org.il
ניהול אמנותי: ענת דניאלי. ניהול: טל גרבינסקי. פיתוח פרויקטים: משה שכטר אבשלום. הפקה: מורן בש.
© COPYRIGHT Kelim | Choreography Center, Bat-Yam 2017.
To be removed from our mailing list, please reply with the subject remove