Copy
כלים | גוף לעבודה כוראוגרפית 
View this email in your browser
שלום לכל מכותבותינו וידידותינו,
חודשים אוגוסט וספטמבר 2018 בכלים פרושים לפניכן.ם:
איריס ארז - 'המחוללים': במסגרת פרויקט 'שהות אמן' 2018

הפרויקט מבקש להציע את האפשרות לנוע את המרחב, לתת לגוף הממשי להדהד את סביבתו, להיות גוף –סביבה ובתוך כך לשאול שאלות לגבי האפשרות הטמונה בגוף  האינדיבידואלי, כמו גם הקהילתי, לחולל שינוי במרחב שבו הוא חי. בפער שבין הרצון "לזוז מפה" למקום אחר ובין הרצון לזוז "את פה" מסתתרת אולי האפשרות לחולל שינוי.

הפעימה הראשונה של הפרויקט תתרחש בחוץ בטיילת של בת ים במסגרת פסטיבל בת ים בתאריכים ה 23 ו 25 לאוגוסט והיא תקרא המחוללים. המחוללים זו  פעולה המונית שנובעת מהמרחב ומבקשת להציע חלופה למוחלטות שלו. באמצעים של פעולות פשוטות, תנועה, נשימה וקול ננסה לקיים אחדות שמנכיחה את המרחב בגופנו וחותרת תחתיו. קבוצה של פרפורמרים תקיים 3 פריצות מתוך הקהל לאורך הערב, תזמין את הקהל למבט אחר על סביבתו ותאפשר לו להצטרף ולהיות שותף לפעולה חדשה אולי אפילו אוטופית.

הפעימה השניה תתקיים בפסטיבל ארנבת מרץ והיא תקיים מימוש בימתי לרעיונות שיבדקו בפסטיבל בת ים. אנחנו שמחים מאד להתארח במרכז כלים לשהות אמן ולהעמיק את שהותנו בעיר בת ים עבור פרויקט גוף הסביבה שלנו.
 
כוריאוגרפיה: איריס ארז
יוצרים בזמן אמת ומבצעים: גל גורפונג, מיה תמיר, צוקי רינגהרט, אור אשכנזי ,תמר קיש, קים טייטלבאום, יובל גל , ירין יוסף וסטודנטים מבית הספר לתאטרון חזותי ,מהאקדמיה למוסיקה ומחול ירושלים ,מהמסלול להכשרת רקדנים של עיריית תל אביב יפו, מהמסלול להכשרת רקדנים של להקת ורטיגו ,מהמסלול לכוריאוגרפיה במרכז כלים בת ים ומהתכנית להכשרת רקדנים יוצרים במרכז RE-SEARCH 
ניהול מוסיקלי: מתן דסקל 

קבוצת הקריאה בהנחיית רן בראון חוזרת!

לאחר הפסקה בת-שנתיים, קבוצת הקריאה חוזרת לפעילות בכלים! הקבוצה מיועדת ליוצרים, לחוקרים ולכותבים המבקשים לערוך קריאה משותפת בטקסטים אודות מחול עכשווי כנקודת מוצא למחשבה על עשייתם. השנה תתמקד הקבוצה בספרים Moving Together: Making and Theorizing Contemporary Dance מאת רודי לרמנס ו-Ungoverning Dance: Contemporary European Theatre Dance and the Commons מאת רמזי ברט. שני הספרים יראו אור בעברית במהלך השנה בהוצאת אסיה. המשתתפים בקבוצה יתבקשו לקרוא את הטקסטים מראש ויחד ננסה לייצר שיח פורה שיאפשר לבחון במשותף כיצד המפגש עם מחשבה, כתיבה ועשייה עכשווית עשוי להשפיע על תהליכים יצירתיים, הפקתיים וביקורתיים.

רן בראון עוסק במחול ובחשיבה על מחול במסגרות שונות. הוא מרצה בביה"ס למחול עכשווי SEAD בזלצבורג, באקדמיה למוזיקה ולמחול בירושלים ובתיכון לאמנויות ע"ש תלמה ילין בגבעתיים. רן הוא מייסד כתב העת המקוון "מעקף", ושימש כעורך שותף של כתב העת עד 2017. ב-2014 ראה אור הספר "מקום לפעולה: כוריאוגרפיה עכשווית בתיאוריה ובמעשה" בעריכתו, אשר מסכם מחקר בתהליכי יצירה במסגרת התכנית לכוריאוגרפיה של "כלים". בימים אלה עיקר פעילותו מתמקדת בליווי אמנותי, אוצרות ופיתוח מסגרות דיסקורסיביות.

המפגשים יתקיימו אחת לשבועיים, בימי שני, בין השעות  19:00 – 21:00.
תאריכי המפגשים: 

סמסטר א' 2018: 15+29/10, 2+26/11, 10+24/12
סמסטר ב' 2019: 18.2, 4+18/3, 1+15+29/4

מספר המשתתפים מוגבל, יש להירשם מראש כדי להבטיח את מקומכם/ן.
שכר לימוד: מחיר מלא 720 ש"ח עבור 12 מפגשים.

לפרטים נוספים והרשמה: kelimgraphy@gmail.com

מרכז כלים בפסטיבל בת ים

ביום שישי, 24.8, בין השעות 13:00-16:30, יקיים פסטיבל בת ים במתחם "כלים נוצר" באזור התעשייה בבת ים רצף חד פעמי של מופעי תאטרון, מחול, מוזיקה, ואימפרוביזציה באווירה קייצית ומשוחררת.
מרכז כלים יציג במופעים קצרים וחדשים של שלושה יוצרים.ות המשתתפים.ות בתכנית לכוריאוגרפיה בכלים. הכניסה לכל הארועים חינם אין כסף. אתר פסטיבל בת-ים למידע נוסף:
 batyamfest.co.il


מתן תאופיק | Biodegradable / נופים מבפנים 
על תהליכי ההתפרקות של מטען החוויות לכדי מרכיבי זהות, שמצטברות לכדי פיסות של עצמי 
 
נועם פרנק | מרחב פוטנציאלי
יצרתי את העבודה בעקבות פציעה ותהליך שיקום ארוך שעברתי בשנה האחרונה. עוסקת בהמצאות פיזית בגוף שהוא זר ולא מוכר, שסביבה משחקית מדומיינת ויצירתית, מאפשרת למוזרות שלו להפוך לעניין ולזרות להיות יפה ומרגשת.
 
דינה פריימן מאיר | Running Out Of
"אוי לי! אני נורא מאחר!" (ארנב לבן, עליסה בארץ הפלאות, לואיס קרול)
הפחד הכי גדול שלי הוא לבזבז זמן. כשאני מרגישה שאני מבזבזת זמן, שרירי מתכווצים, גופי נהיה נוקשה ואני מפסיקה לנשום.

מבט הדדי – תהליך יצירה עם בעלי לקויות ראיה
 
ביולי 2018 נפתחה קבוצת מחול יוצרת של רקדנים עם קבוצת בעלי לקויות ראיה לשיעורי אימפרוביזציה בתנועה ותהליך יצירה משותף. הקבוצה נפגשת אחת לשבוע במרכז כלים. בחודש אוקטובר הקרוב, הפרויקט יגיע אל מרכז מרש"ל – מרכז רב שירותים לעיוור – תל אביב, לשיתוף פעולה ארוך טווח.
 
 יוזמת ויוצרת הפרויקט: שירי סבח טייכר | רקדנים שותפים: יוחאי גינתון וג׳ני בירגר
מופעים בכלים
צילום: תמר לם

אביתר /סעיד וזורחות: שתי עבודות מאת שירה אביתר
 
אביתר/סעיד הינו סולו לרקדן אביתר סעיד, היצירה משרטטת נוף תרבותי אישי: תנועות, מחולות, מקצבים, מחוות, ערכים ודרכי מחשבה ותקשורת שיחד מרכיבים שפה שתורגלה בבית. עם היציאה למרחב הציבורי, שפה זו הפכה מזוהה, מסמנת, "אחרת". על הבמה, סעיד מהגר בביתו, פורם ושוזר מחדש זיכרונות גופניים, תחושות ורגשות, וחוגג את האפשרות לקיים גוף עצמאי בהווה.
רקדן יוצר: אביתר סעיד
 
זורחות בשיתוף הרקדנית ענת עמרני, מפגישה שני גופי ידע תנועתיים בני שתי תרבויות שונות: התרבות התימנית והתרבות המרוקאית. מחול השמחה יוצא מהקשרו וחוגג את  עצמו על הבמה, וזו מאפשרת לבחון את המשותף ואת השונה לתנועות המחול המסורתיות שנטמעו בגופנו. ב"לבישה" המחודשת של התנועות אנחנו מקוות לעורר זיכרון שרירי, ובאמצעותו להגיע לרגשות, לתחושות ולדרכי מחשבה שנוצרו בתרבויות אלה ושנצרבו הן בגוף והן בתודעה.
מופיעות: שירה אביתר וענת עמרני

יום חמישי 23/8 >> בשעה 20:30
הזמנת כרטיסים
כאן

 

על אמת מאת אופיר יודלביץ'

ניסיון להתייחס מחדש לנפילה. להתכחש לפוטנציאל הטראגי שלה ולדמיין אותה מחדש כפעולה פואטית, אסתטית והומוריסטית.
אנחנו מזמינים נפילות, מפילים אלה את אלה, מייצרים משחקים חצי-מסוכנים. אנחנו נופלים מסלטה, נופלים מהראש ומהידיים. אנחנו מזייפים נפילה ונכשלים בה.
אנחנו חושפים את הצדדים העמוקים והטיפשיים ביותר בעצמנו. אנחנו רוקדים נפילה.

בביצוע: אלמוג קידרון, הגר דרומי, יולי קובבסניאן (אלי כהן), גל גורפונג ואופיר יודלביץ | דרמטורגיה: יעל ביאגון-ציטרון | עיצוב תאורה: עומר שיזף

העבודה נוצרה בהפקה משותפת של מרכז מחול שלם בירושלים ומרכז דרידה בסופיה בולגריה. העבודה מתאפשרת תודות לתמיכה של מפעל הפיס ותודות לעמותת הכוריאוגרפים.
יום שבת 1/9 >> בשעות 14:00 ו- 21:00
הזמנת כרטיסים כאן

צילום נטשה שחנס

PANGEA מאת איילה פרנקל

השפה של העבודה מחפשת להציף את הלא מוגדר, להחזיק חלל שמתפורר. כמו הניסיון להגדיר נשיות, כזו שלא רוצה להגדיר את עצמה כה'אחר' של הגבר. העבודה רוצה להגדיר את עצמה מתוך עצמה. ביצירה אנחנו רבות שהופכות לאחת, אחת שהופכת לרבות. הנשיות שאנחנו חוות יחד היא אסוציאטיבית, פראית, אמורפית, מתהווה תמידית.  אי אפשר להחזיק את הקיים.  יש רצון ללכת לאיבוד לא אבודות.  יש רצון להתחזק ולהתייאש.

טקסט: נועה שביט, עומר עוזיאל ואיילה פרנקל | רקדניות יוצרות: גליה צור, מריה רודנובה, אורטל אצבחה, איילה פרנקל | עיצוב תאורה: עופר לאופר | עיצוב סאונד: איאן ריכטר | עין חיצונית: נועה שביט | תלבושות בחסות: Mizo by inbal ben zaken | העבודה נתמכת על ידי מועצת התרבות והאמנות של מפעל הפיס. 


יום חמישי 6/9 >> בשעה 20:30
הזמנת כרטיסים
כאן
מרכז כלים לכוריאוגרפיה
רח' יצחק נפחא 2 (פינת הקוממיות), בת ים
פשוט מאוד להגיע לכלים > קישור למפה כאן. קווי אוטובוס: 1, 10, 42, 125, 140
Facebook | Kelim Choreography
www.kelim.org.il
ניהול אמנותי: ענת דניאלי. מנכ"לית: תמר פלדמן בן חנן. חינוך וקהילה: טל גרבינסקי.
תפעול והפקה: מורן בש.  מנהלת שיווק: הדס אנטמן. ייזום ופיתוח פרויקטים: משה שכטר אבשלום.
ראשת התכנית לכוריאוגרפיה: שרון צוקרמן ויזר.
© COPYRIGHT Kelim | Choreography Center, Bat-Yam 2018.


This email was sent to <<Email Address>>
why did I get this?    unsubscribe from this list    update subscription preferences
כלים · רחוב יצחק נפחא · בת-ים 6523136 · Israel