Copy
כלים | גוף לעבודה כוראוגרפית 
View this email in your browser
שלום לכל מכותבינו וידידינו,
במרץ אנחנו חוגגים במסגרת אירועי 'ארנבת מרץ' את האפשרות לקיים מופעים, לארח ידידים ואמנים מצויינים, ולהוציא את הראש החוצה, אל האביב המתקרב, והתכניות שנרקמות בכלים:
'ארנבת מרץ' 2015 | 19–21 מרץ
תמונה מתוך: 'עשתורת' מאת קימ טייטלבאום ומורן אברג'ל יצחקי. צילום: יעל גידרון
 
זו הארנבת השנייה  בכלים. השנה אנחנו נרגשים וגאים להציג עבודה ראשונה בהפקת 'כלים' , במסגרת פרויקט שהות אמן #1: היצירה 'עשתורת' מאת מורן אברג'ל יצחקי וקים טייטלבאום, תעלה בבכורה ביום שישי בשעה 14.30. כמו כן יציגו בשמת נוסן, יערה ניראל, מיכל פאולינה אופנהיים, תומר דנסקי ופיי שפירו, טליה דה פריס, וענת שמגר עבודות שאנחנו אוהבים במיוחד. בשבת ה 21.3 נארח חברים חדשים מוינה, במסגרת פרויקט חילופי חללים עם מרכז Im­­_Flieger. והמשתתפות בתכנית לכוריאוגרפיה בכלים, שירה אביתר, מיכל ארד, רוני ברנדשטטר, קרן כרמון, עידית מימון,יסמין רוטקוף ואורית שאול יחשפו לראשונה לקהל בעבודות בתהליך.

חמישי - שבת 19-21 מרץ.

פרטים נוספים באירוע בפייסבוק כאן
להזמנת כרטיסים כתבו אל: kelimgraphy@gmail.com
התכנית לכוריאוגרפיה בכלים | חזרות ל'ארנבת מרץ' 2015
באחד מימי השלישי של התכנית לכוריאוגרפיה בכלים, יצרנו יחד רצף [סקור] של פעולות בו כל אחת לוקחת פרק זמן בתוך העבודה הקבוצתית, להראות חומרים, לספר על התהליך, לבקש מהקבוצה לעשות משהו, לרקוד\לפעול. הקבוצה המונה שבע יוצרות מרתקות, מוזמנות להגיב ולהדהד באופן מילולי או פיסי, בזמן או אחרי הזמן של מי שהיא ה'מופיעה'. כל זה וכולן ביחד בתוך הלך רוח פרפורמטיבי בו מתנהלת הקבוצה במשך כל יום העבודה. כך נוצר מופע משותף: הפרפורמנס של התהליך. כל רגע נתון התחדדו חושי המופע, והמודעות לכל משמעות מקופלת בכל מעשה או מהלך. נוצר מקום בו כל אחת עובדת על העבודה שלה במופע שכולן מופיעות, משקפות ונהיות בו זמנית קהל צופות, תומכות, מקדמות ושותפות. מוזמנים להכיר את העבודה של הקבוצה ב'ארנבת מרץ'.

חמישי > 19 מרץ בשעה 19:00
שת"פ עם Im_flieger, Vienna | Changing Spaces
מרכז כלים שמח להציג שיתוף פעולה ראשון עם Im_flieger, וינה, אוסטריה. שיתוף הפעולה יכלול בשלב ראשון חילופי אמנים בין המרכזים. שיתוף זה הוא תחילתו של קשר מתמשך בין 'Im_flieger' ו'כלים', אשר אנו מקווים כי ימשיך וייתרחב בשנים הבאות. הפרויקט מתקיים בתמיכת הפורום האוסטרי לתרבות בתל אביב.

Im_flieger היא עמותה המנוהלת על ידי אמנים למען אמנים וממוקמת בוינה, אוסטריה. משנת 2000 Im_flieger מסייע ליצור מרחב ציבורי פתוח ומעבדת מחקר למחול עכשווי, פרפורמנס ואמנות בינתחומית. במרכז תשומת הלב של הארגון הקמת רשת מקומית, ארצית ובינלאומית, ברמות אמנותיות ומבניות, הפקות ופרזנטציות העוסקות בתהליכי היצירה, שיח אמנותי ומחקר, ותמיכה באמני מופע עצמאים.הפעילויות של Im_flieger נתמכות על ידי מועצת העיר של וינה ועל ידי האגף לתרבות של הקנצלר הפדרלי של אוסטריה. www.imflieger.net

כחלק משיתוף הפעולה מייסדת המרכז אניטה קאיה תקיים הרצאה -מופע על Im_flieger במסגרת פסטיבל 'ארנבת מרץ' 2015.

שבת > 21 מרץ בשעה 20:30
26-28 מרץ | סופ"ש בכלים עם הכוריאוגרפית  לילך ליבנה
תמונה מתוך: 'THE RE-BIRTH' מאת לילך ליבנה. צילום: ארל'ה הצמצם הבוער.
 
מרכז כלים שמח להציג תכנית חדשה, סופ"ש בכלים, במסגרתה יארח המרכז לסופ"ש מרוכז כוריאוגרף, אשר יישתף
בדרכים שונות את פרקטיקות עבודתו.
אנו שמחים לארח את הכוריאוגרפית לילך ליבנה לסופ"ש בכלים במהלכו תתקיים סדנה והופעה.
פרטים נוספים באירוע פייסבוק כאן
 
סדנה : היהפכות ל'דימוי מת' – Ongoing Lab
סדנא-ריטואל-מחול-מפגש-מחשבה-גוף-דימוי

במחול, שהוא אירוע חי המתקיים לעיני הצופים, קיימת האפשרות להתנגד למבט, לעין הלוכדת המחפשת אחר הדימוי, וקיימת האפשרות לפרפורמר להתנגד להיהפכותו לדימוי 'מת'.
בסדנא נתנסה בדרכים חדשות לגשת אל הגוף, נחפש אחר צורות שונות להופיע ונדון בשאלה - איך לא להיעלם בתוך הדימוי. במשך 3 ימים נבחן את מערכות היחסים בין הגוף, למחשבה, לדימוי, מכיוונים שונים, וכך ננסה לאפשר לגוף חדש להופיע, גוף החורג מכיפת הדימויים. רקדנים\פרפורמרים\אמנים מכל תחום עם דחף לראות את הבלתי נראה ולגעת בחסר הצורה מוזמנים להצטרף למהלך זה השואף לאבסטרקציה ממשית. 

חמישי 26.3 17.00 -22.00, שישי 27.3 10.00 – 15.00, שבת 28.3 10.00 – 15.00 | 450 ש"ח

מופע: The Re-Birth
קונספט וכוריאוגרפיה: לילך ליבנה  | מופיעות: מורן סיון, סביון פישלוביץ', אפרת נבו ולילך ליבנה

דיון פרפורמטיבי על הגוף הנשי, צורות מחשבה קפואות ואובייקטים פורנוגרפיים תלת מימדיים תוך התייחסות לאמנים ואמניות מהעבר.  

לאחר המופע שיחה עם היוצרת ושותפותיה למופע.
שבת > 28 מרץ בשעה 21:00 | 50 ש"ח
מלחמתם של הגוף והסדר | הרצאות עם רותם תש"ח
תמונה מתוך: 42nd street, Busby Berkeley
 
בשתי ההרצאות נמשיך לעסוק באסטטיקות פאשיסטיות - הגוף התעמולתי בקולנוע הוליוודי של שנות ה 30-40, בתעמולה נאצית של אותן השנים, ובמוצרי תרבות התעמולה של מאדאם מאו - היועצת האמנותית לצבא המשמר האדום של מאו צדונג
השוואה בין אותן אסטטיקות-הרבה, ובייצוג הישיר שלהן במחול תעמולתי: בסבי ברקלי ותרבות הצריכה של אדורד ברנייס, נצחון הרצון, והאידיאולוגיה הנאצית על בעיית הדגנרציה שלה, והבלטים בהפקתה של מאדאם מאו בזמן מהפכות התרבות בסין של 1966-69. דיון בהשלכות ההיסטוריות ורמת האפקטיביות של אותן מערכות תעמולה, תוך דיון על השוני הקיצוני ברמת ואופי הצנזורה.

רביעי > 18 מרץ בשעה 18:00
קבוצת קריאה עם רן בראון
 
מתוך המפגש האחרון: סרטון של ריצ'רד שכנר על הדרמה החברתית של טרנר כאן

השנה החלטנו להתמקד בטקסטים מכוננים במחשבת המערב במאה העשרים; קראנו טקסטים שהם אבני דרך בסוציולוגיה, מגדר, פוסט-קולוניאליזם ומחקר תרבות. אנחנו פוגשים שוב ושוב ביכולתו של המחול לגעת בכל אלו "מבפנים" ולא רק "מן החוץ", וכבר חשים כיצד המפגש הזה משנה את הגוף ולא רק את המחשבה.

ימי שני > אחת לשבועיים > בשעה 19:00
לפרטים נוספים: kelimgraphy@gmail.com
30.4  1.5 השקה של 'קלסר'

‘קלסר’
הינו מאורע רב תחומי השם את עיקרו במפגש בין מחול, פרפורמנס ומוסיקה, ומעוניין ליצור פורמט אלטרנטיבי להרצת יצירות קיימות וחשיפתן לקהלים ולאמנים מהשדות השונים.
מעצם היותו פורמט המבקש לשרת את האמנים, ‘קלסר’ מעוניין להיות מרחב יצירתי משתנה המסוגל להכיל סוגים שונים של יצירות מופע.
 
17.4 – 18.4 סופ"ש בכלים עם דניאל לנדאו

לסדנה מוזמנים יוצרים פעילים המעוניינים לעסוק במפגש של גוף וטכנולוגיה ל 36 שעות בהן נזוז, נלמד, נאכל, נקרא, נצלם, נשדר, נקרין, נכתוב ונישן בכלים. מיום שישי 17.4 בשעה 10:00 עד יום שבת 18.4 בשעה 22:00.

דניאל לנדאו: אמן, מרצה וחוקר מדיה, בוגר תואר שני של הקונסרבטוריון המלכותי של הולנד במגמת קומפוזיציה ומדיה חדשה. הוא בוחן בעבודותיו את מושג הזמן כאמצעי לקריאה ביקורתית של מנגנוני הכח העומדים בבסיס המבנה החברתי והמתח שמנגנונים אלו מייצרים עם המרחב הפרטי.
פשוט מאוד להגיע לכלים > קישור למפה כאן. קווי אוטובוס: 1, 10, 42, 125, 140
Facebook | Kelim Choreography
www.kelim.org.il
ניהול אמנותי: ענת דניאלי. ניהול: טל גרבינסקי. פיתוח פרויקטים: משה שכטר אבשלום. הפקה: שירה אביתר.
© COPYRIGHT Kelim | Choreography Center, Bat-Yam 2014.
To be removed from our mailing list, please reply with the subject remove