Copy
כלים | גוף לעבודה כוראוגרפית 
View this email in your browser
שלום לכל ידידינו,
עם תחילתה של שנת 2015 אנו שמחים לבשר על תכנית רזידנסי חדשה בכלים, תרגום 'מקום לפעולה', הרצאות בסדרת 'מלחמתם של הגוף והסדר' ועוד.
תכנית רזידנסי חדשה | שהות אמן בכלים
תמונה מתוך: 'חרק' מאת בשמת נוסן. צילום: איריס לנה
 
בפרויקט 'שהות אמן' כלים פותחים את החלל ליוצרים ולתהליכי יצירה. האורחים הראשונים בתכנית שהות אמן #1 הם מורן אברג'ל יצחקי וקים טייטלבאום. מורן וקים החלו לעבוד בחודש ינואר ויעלו עבודה בבכורה בפסטיבל 'ארנבת מרץ' המתקרב. שהות אומן #2 יחל בפברואר עם הכוריאוגרפית בשמת נוסן.

אנחנו קוראים ליוצרים וכוריאוגרפים נוספים המעוניינים לעבוד במרכז לכתוב אלינו, הנה הקול קורא:
מרכז כלים מזמין יוצרים לפרויקט שהות אמן (Choreographic Residency) אנחנו מציעים את החלל של מרכז כלים למשך שלושה עד שישה חודשי חזרות, ליווי אמנותי על פי הצורך, תמיכה הפקתית ואפשרות לקיים מופע. היוצרים מוזמנים להתארח בפעילויות השונות של כלים. אנחנו מבקשים מהיוצרים לקיים על פי בחירתם סדנא, פרויקט קהילתי או פרויקט במרחב הציבורי בבת ים. בסיום השהות בכלים חומרים מהעבודה יוצגו בפני קהל. אנחנו פתוחים לכל רעיון או מחשבה. 

כתבו לנו הצעה בצירוף קורות חיים עד לתאריך ה 1/3/2015 למייל: kelimgraphy@gmail.com
יום עיון של מפמ"ר מחול בנושא כוריאוגרפיה כעבודת חקר | 
scores ותהליכי יצירה
ב 13.1 מרכז כלים אירח כנס ביוזמת מפמ"ר מחול שעסק בכוריאוגרפיה במערכת החינוך ובמהלכו עלו מחשבות על האופן בו מלמדים כוריאוגרפיה במערכת החינוך. מרכז 'כלים' שמח לארח כנס מרתק ומעשיר שנתן מקום להעלות נושאים רלונטיים לחינוך, מחול ועכשוויות. במסגרת ההשתלמות סיפרה ליאור אביצור על העיסוק במודלים ככלי יצירתי, ועל סדנת המודלים שהתקיימה בכלים. רן בראון הנחה דיון במתכונת קבוצת הקריאה בכלים בעקבות קריאה בטקסט:
To End with Judgemend by Way of Clarification // 2005 , Xavier Le Roy and Bojana Cvejic
למאמר המלא לחצו כאן
בכנס השתתפו ד"ר נורית רון, מנהלת אגף אמנויות ומפמ"ר מחול, אורנית מרק, רקדנית ויוזמת תכנית לארוח מגמות מחול בכלים וענת דניאלי וטל גרבינסקי, מקימות כלים.
מלחמתם של הגוף והסדר | הרצאות עם רותם תש"ח
יום רביעי 11.2 בשעה 18:00: מדרווין להיטלר - חלק שני
ההרצאה תתמקד בקומונה האוטופית של מונטה וריטה מתקופת מלחמת העולם הראשונה, בה היו חברים בין השאר מרי וויגמן, סוזן פרוטה ורודולף לאבאן, ננסה לבחון את אותן קומונות כהמשך של תנועות הנקטקולטור והואנדרפוגל בגרמניה, ואת גורל האמנות והאמנים האקספרסיוניסטים ברפובליקת וואימר של שנות ה 20, לעומת גורלם תחת שלטונו של היטלר.
יום רביעי 18.2 בשעה 18:00: ליפסטיק, שרירים, ורימוני-יד
אסטטיקות פאשיסטיות - הגוף התעמולתי בקולנוע ההוליוודי של שנות ה 30-40, בתעמולה נאצית של אותן השנים, ובמוצרי תרבות התעמולה של מאדאם מאו - היועצת האמנותית לצבא המשמר האדום של מאו צדונג.
השיעור ישווה לבסוף בין שימושם של הבלט והגוף בשלושת המקרים ההיסטוריים הנ"ל, לאופן שבו הן המערב והן בריה"מ ישתמשו בבלט ובגוף להוכחת עליונות משטרן לאורך מרבית המאה ה 20 - דרך מצוינות-ביצועים גופנית אשר הולכת ומשתכללת דרך התחרות.


הכניסה חופשית.
תרגום למחקר 'מקום לפעולה' | כוריאוגרפיה עכשווית בתיאוריה ובמעשה
אנחנו נרגשים לספר כי מועצת הפיס לתרבות ואמנות תתמוך בתרגום המחקר שהתקיים בכלים 'מקום לפעולה' - כוריאוגרפיה עכשווית בתיאוריה ובמעשה, בעריכת רן בראון.

ביקורת על הספר: "זה ספר חשוב, כי הוא דן בצורה מעמיקה במושג היצירה בכלל, המניעים, דרך העבודה והתהליכים האישיים בהתפתחותם של יוצרים. כמו כן, המסקנות העולות מן הטקסטים מושוות כאן למחקרים ולתיאוריות קיימות - ולא רק מתחום המחול אלא מתחומי הספרות, השירה והפילוסופיה."
גבי לוין, הארץ (מוסף ספרים), 8.8.2014

"מדובר בשפה שאמנם צריך ללמוד ואולי להתאמץ כדי לדעת להקשיב לה וכמובן לדבר אותה, אבל היא תמיד נוצרת מהמקום הכי נכון, ראשוני, טבעי ויצירתי, ממקום שהקהל לרגע לא נלקח בו בחשבון, כי כך מחול, ובעצם כך אמנות, צריכה להיות. וזה אולי המסר הכי חשוב שעולה מהספר הזה..."
 עמיחי שלו, YNET - ספרים, 25.08.14

בינתיים אתם מוזמנים לקרוא את הספר בשפת המקור.
ארנבת מרץ
ארנבת מרץ 2015 תעסוק בההתבוננות במקום ובזמן בו קורה המופע ובחירות חדשות שהתבוננות זו מביאה. מתוך התייחסות  לאפשרויות המיקום השונות של האירוע הפרפורמטיבי בחלל, למישור המשותף למופיעים ולצופים והאפשרות לקשר בלתי אמצעי עם הצופים, בדיקת היחסיים בין תהליך ותוצאה. בכל יום יתקיימו מופעים של עבודות ועבודות בתהליך, ובין המופעים יש אפשרות לדבר, להחליף רעיונות, לפגוש חברים, להגיב, לאכול ולשתות ולבלות זמן ביחד.

19-21 מרץ 2015.
פרטים נוספים בקרוב..
תמונה מתוך: 'THE RE-BIRTH' מאת לילך ליבנה. צילום: ארל'ה הצמצם הבוער.

במסגרת מפגשי סופ"ש, יארח מרכז כלים במרץ את הכוריאוגרפית לילך ליבנה:

היהפכות לדימוי 'מת' - Ongoing Lab

במחול, שהוא אירוע המתקיים לייב לעיני הצופים, קיימת האפשרות להתנגד למבט-לעין הלוכדת המחפשת אחר הדימוי,  קיימת האפשרות להתנגד להיהפכות לדימוי 'מת'.

26,27,28 מרץ 2015
לפרטים נוספים והרשמה: kelimgraphy@gmail.com
פשוט מאוד להגיע לכלים > קישור למפה כאן. קווי אוטובוס: 1, 10, 42, 125, 140
Facebook | Kelim Choreography
www.kelim.org.il
ניהול אמנותי: ענת דניאלי. ניהול: טל גרבינסקי. פיתוח פרויקטים: משה שכטר אבשלום. הפקה: שירה אביתר.
© COPYRIGHT Kelim | Choreography Center, Bat-Yam 2014.
To be removed from our mailing list, please reply with the subject remove